Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #73

Ultimate Spider-Man #73

Ultimate Spider-Man #73

"Hobgoblin" - part 2

Postacie
Streszczenie

Gdzieś w Colorado, siedem dni temu. Harry Osborn nie może sobie przypomnieć dokładnie ostatniego spotkania z ojcem [Ultimate Six #7], widzi jedynie niewyraźne fragmenty. Przychodzi do niego Nick Fury i pyta się, czy chłopak wie, kim jest. Harry nie wydaje się pamiętać i zna go tylko z telewizji i gazet. Generał mówi mu, że był tu trzymany tylko dla jego bezpieczeństwa, ale teraz może już wrócić do domu. Próbuje wyjaśnić Harry'emu, że za tragedie w jego życiu odpowiada jego ojciec, ale nie jest to łatwe, ponieważ nie może zdradzić chłopakowi pewnych tajemnic, a on sam nie wierzy, że to Norman zabił jego matkę. Fury dodaje, że Harry, podobnie jak Peter Parker, nie powinien być zamieszany w takie sprawy i chce, aby od tej pory chłopak żył w miarę możliwości normalnie. Nick wyjaśnia, że jego dziadek się nim zajmie, a na dodatek udało mu się załatwić uznanie młodego Osborna przez prawo za sierotę, co oznacza, że odziedziczył cały majątek swojego ojca.

Midtown High, sześć dni temu. Harry widzi, jak Peter i Mary Jane rozmawiają przed szkołą z Johnnym Stormem [Ultimate Spider-Man #69]. Zauważa również, że jego przyjaciele są parą.

Pięć dni temu. Harry i jego dziadek, Amberson, słuchają prawnika, który wymienia wszystko, co należało do Normana. Osborn jest zainteresowany fabrykami OsCorpu.

Laboratoria OsCorpu, cztery dni temu. Harry'emu wydaje się, że był tu, kiedy zostały zniszczone [Ultimate Spider-Man #3]. Prawnik mówi, że Roxxon Oil chce kupić ten kompleks, ale Osborn decyduje się go nie sprzedawać.

Apartament Osbornów, trzy dni temu. Harry odbiera telefon od mężczyzny, który mówi mu, żeby spotkał się z nim przed budynkiem. Tam w samochodzie czeka na niego Shaw, który każe mu jechać z nim. Po drodze chłopak pyta się go, czy wie, gdzie jest jego ojciec, ale on odpowiada, że nie i jego zadaniem było skontaktowanie się z nim, kiedy S.H.I.E.L.D. go wypuści. Shaw opowiada, że razem z Normanem służył podczas wojny w Zatoce Perskiej i nigdy nie spotkał nikogo innego, który był tak genialny i jednocześnie miał bzika na punkcie kontroli. Mówi Harry'emu, że ojciec poddawał go hipnoterapii kiedy skończył jedenaście lat, ponieważ chciał, aby jego syn miał normalne życie i nie wiedział o wszystkim, co Norman musiał robić. Harry mu nie wierzy, więc Shaw wypowiada hasło: "drzwi do piwnicy". Osborn natychmiast przypomina sobie wypadek w laboratorium i walki Spider-Mana z Green Goblinem, którym był jego ojciec. Tymczasem Shaw otwiera ukryte w ziemi drzwi i mówi, że prowadzą one do bunkra, który wcześniej był Normana, a teraz należy do Harry'ego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.