Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man zbliża się nieuchronnie do potyczki ze swoim największym wrogiem... o ile nie zostanie powstrzymany przez Sandmana.

Streszczenie

Siódme Niebo. Jean De Wolfe i inni agenci BOI czekają przed klubem poinformowani, że widziano Crime Mastera, Sandmana i innych bandziorów wchodzących do środka. Mężczyźni zwlekają jednak z akcją, ponieważ nie chcą się ośmieszyć, jeżeli wewnątrz nie dzieje się nic nielegalnego. Dopiero kiedy De Wolfe otrzymuje informację, że Sandman jest poszukiwany w trzech stanach za różne przestępstwa, decyduje się wkroczyć do środka, aby go aresztować. Tymczasem w klubie Spider-Man uwalnia się z rąk Sandmana i łamie palce Crime Masterowi, który chciał go rozciąć nożem. Człowiek w masce każe swojemu cynglowi zabić Parkera, więc ten rzuca się na niego i zaczyna go bić. Agenci BOI dostają się do środka i każą Sandmanowi zostawić Spider-Mana. Kiedy ten nie słucha, De Wolfe strzela do niego. Przestępca jednak podnosi się i rusza w kierunku stróżów prawa, którzy pakują w niego kolejne kule i wreszcie go zabijają. Korzystając z zamieszania Crime Master z resztą swoich ludzi ucieka z klubu, a będąc na ulicy zdejmuje maskę i ginie w tłumie. Spider-Man opowiada Jeanowi o porwaniach Murzynów i podejrzeniach na temat powiązań Crime Mastera z Przyjaciółmi Nowych Niemiec. Ponieważ wyczuł na Sandmanie zapach formaldehydu, jest pewien, że doktor Octavius również jest w to zamieszany, ale De Wolfe mówi mu, że on jemu nie może nic zrobić. Parker stwierdza, że jemu rozkazy przełożonych nie zabraniają przeprowadzenia śledztwa i wychodzi, a Jean prosi, aby go wezwać, jeżeli znajdzie dowody i będzie mu potrzebna pomoc.

Czarna Kotka. Felicia znajduje przed drzwiami mieszkania pobitego Spider-Mana, który nie chciał wracać do domu, żeby ciotka nie zobaczyła go w tym stanie. Kobieta opatruje Petera, który opowiada jej wszystko, a potem zasypia. Rano Parker czuje się lepiej, więc Hardy prosi go, aby już poszedł, ponieważ oczekuje gościa. Spider-Man opuszcza mieszkanie przez balkon, a do drzwi puka Sammy, który wcześniej złożył Felicii ofertę kupna jej klubu. Ona jednak zgadza się tylko na sprzedanie niecałej połowy własności, ponieważ nie ma zamiaru rozstawać się z Czarną Kotką. Hardy pyta się mężczyzny o jego zabandażowaną dłoń, ale on zbywa ją wymówką. Później kobieta próbuje się dowiedzieć od niego, czy wie coś na temat porwań wśród mieszkańców Harlemu, a Sammy denerwuje się i każe jej trzymać się z dala od jego spraw. Felicię dziwi ta odpowiedź, a jej nowy partner idzie wziąć prysznic. W łazience znajduje zakrwawione ręczniki, a potem zauważa ślady krwi na balkonie i domyśla się, kto tu był. Sammy atakuje Felicię i chce się dowiedzieć wszystkiego o Spider-Manie, a kiedy ona nie chce mu nic powiedzieć, zakłada maskę Crime Mastera, bierze kawałek rozbitego lustra i wielokrotnie rani kobietę. Następnie dzwoni do Josefa Ansella, który mówi mu, że Spider-Man i BOI są coraz bliżsi odkrycia prawdy, więc wysyła go na Wyspę Ellis, aby pozbył się dowodów, zabił wszystkich więźniów i przeniósł laboratorium Octaviusa w inne miejsce.

Wyspa Ellis. Octavius i Connors obserwują Murzynkę, której zoperowali mózg i która teraz potrafi jedynie wypełniać ich polecenia, nie mając własnej woli. Spider-Man podsłuchuje ich rozmowę i uznaje, że to wystarczy, aby De Wolfe otrzymał zgodę na nalot na laboratorium. Najpierw chce jednak znaleźć Robbiego i zmierza do piwnicy, gdzie są więzieni Murzyni. W celach znajduje przyjaciela, ale odkrywa, że on również został już poddany zabiegowi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.