Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #62

New Avengers #62

Postacie
Zapowiedź

Hood wzmocnił swoich kompanów tak, że Avengers nie mają żadnych szans na ich pokonanie. Muszą jednak dokonać niemożliwego, aby uratować Asgard przed siłami Normana Osborna!

Cytat

Spider-Man, wchodząc do kryjówki Avengers na Brooklynie: "Hey, guys. You wouldn't believe the night we just..."
Spider-Woman dostrzegając Nicka Fury'ego i Steve'a Rogersa: "Oh, man."
Spider-Man: "Okay, you win. Whatever your guys night was, it was crazier than ours."

Streszczenie

Manhattan. Spider-Woman pod kontrolą Mandrilla ponownie atakuje Spider-Mana na ulicach miasta. Prowodyr starcia w towarzystwie Griffina obserwuje ten pojedynek z góry. Parker dostaje ciężkie lanie, nie chce jednak skrzywdzić Jessicki. Ta nie ma takich dylematów.

Brooklyn, kryjówka Avengers. Steve Rogers stara się przekonać Living Lasera, którego, jak się okazuje, zna z nazwiska i zna jego niełatwą przeszłość, do wycofania się z walki. Arthur Parks jest jednak uparty, co kończy się dla niego w przykry sposób, gdy za jego plecami staje Luke Cage. Potężnym podbródkowym rzuca on Lasera na kolana, a kabel wysokiego napięcia, który Bucky przykłada mu do ciała, kończy sprawę. Dopiero teraz oszołomiony Luke zauważa Steve'a i rzuca mu się na szyję. Po krótkiej wymianie zdań trójka dostrzega na kurtce Rogersa czerwony punkt. To Nick Fury celuje w niego z dachu budynku nieopodal.

Manhattan. Walka dwojga Avengers powoli dobiega końca, gdy Jessica uderza w Parkera strumieniem energii. Mandrill jest w siódmym niebie. Podlatuje do Spider-Woman. W tym momencie zostaje jednak zaatakowany przez teoretycznie martwego Spider-Mana. Zupełnie zaskoczony łatwo daje się pokonać, podobnie jak Griffin. Peter musi też powstrzymać Jessicę przed zabiciem wrogów. Zamiast tego wiąże ich swoją siecią, po czym się oddala.

Brooklyn. Fury w dalszym ciągu celuje w Steve'a. Nie jest sam, towarzyszą mu Secret Warriors. Gorące powitanie tych dwóch musi zostać przesunięte na późniejszy termin, gdyż zjawiają się posiłki w postaci agentów H.A.M.M.E.R..

Później, Brooklyn, kryjówka Avengers. Steve, Luke, Bucky, Nick i jego ludzie spotykają się z pozostałymi Avengers. Wszyscy są w szoku widząc Rogersa żywego. Początkowe niedowierzanie i następujące po nim gorące powitania przerywa specjalny raport w telewizji. Redaktor prowadzący podaje informację z ostatniej chwili. Norman Osborn wyeliminował Thora, co było odpowiedzią na wydarzenia z Chicago z poprzedniej nocy. Zapada śmiertelna cisza, którą przerywa pojawienie się Spider-Mana i Spider-Woman. Steve nakazuje ściągnąć wszystkie dostępne siły, gdyż czeka ich sporo roboty.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62 New Avengers #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.