Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #13

Secret Warriors #13

Secret Warriors #13

"Wake The Beast" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Narodziny, zmiany i... zakończenie! Wszystko w tym numerze. Historia o tym, jak Strucker i Kraken przebudowali HYDRĘ. Nowa droga dla dzieciaków i... koniec dla jednego z nich.

Streszczenie

Fury wraca samolotem do Nowego Jorku. Łączy się z nim Dum Dum i prosi o wyjaśnienie, dlaczego został wyproszony ze spotkania. Nick zbywa to pytanie. Dugan powinien zacząć przygotowywać się do misji w Chinach. Dostaną grupę Pierce'a jako wsparcie. Dum Dum kończy połączenie. Znajduje się dalej w europejskiej bazie i siedzi w jednym pokoju z innymi weteranami S.H.I.E.L.D.. Razem zastanawiają się, co myśleć o całej sytuacji. Gabriel ufa szefowi, ale martwi się, że po dużej operacji w Chinach zacznie być o nich głośno, a przez to trudniej im będzie działać. Wszyscy zgadzają się z tym poglądem.

W samolocie do Nicka dosiada się Daisy. Dziewczyna chce wrócić do dyskusji o przyszłości Druida. Fury pozostaje przy swej decyzji o wykopaniu Sebastiana z drużyny, ale prosi ją, aby dobrze przemyślała swoją decyzję.

W tajnej bazie Hydry o nazwie Gehenna Gorgon przyłapuje Madame Hydrę na przygotowaniach do odlotu. Kobieta ma zamiar sama rozpocząć poszukiwania Viper. Gorgon zwraca jej uwagę, że wyprawa przed jej psycho-skanem może być źle przyjęta. Kobieta odpiera, że Kraken traci tylko czas na szukaniu zdrajcy, podczas gdy Leviathan może właśnie wydobywać z Viper wszystkie ich tajemnice.

Wewnątrz bazy Baron ćwiczy z wojownikami Hydry. Jest otoczony przez czterech uzbrojonych żołnierzy. Uprzedza ich, że walka będzie na serio. To ich chwila prawdy. Całej scenie przygląda się Kraken. Po krótkiej walce trzech wojowników leży na ziemi. Ostatniemu z nich udaje się wbić miecz w plecy Struckera, a ten, zdenerwowany, jednym ciosem rozwala głowę nieszczęśnika. Zadowolony z tej potyczki Baron podchodzi do Krakena. Ten wciąż martwi się zdrajcą w ich szeregach. Jeśli go nie złapią, nie będą mogli dokończyć ich planu.

Pięć lat temu. Baron w towarzystwie swoich dzieci je obiad na wyspie Hydry. Bliźniaki narzekają na nudę i proszą o jakiegoś przeciwnika. Jak na zawołanie przed domem pojawia się Kraken. Fenris chcą się na niego rzucić, ale ich ojciec ich uspokaja. To stary przyjaciel, z którym chce porozmawiać. Obaj udają się na spacer. Założyciel Hydry narzeka na swoje dzieci, z których nie jest zadowolony. Jego rozmówca wie, co on czuje, jednak ostatnio odkrył obiecującego Japończyka. Bardzo wierzy w jego możliwości i powinni uważnie obserwować jego przyszłość. Obaj przystają przed kamienną płytą. Upamiętnia ona dzień, w którym Baron dotarł na tę wyspę po raz pierwszy. Wskazuje ona kierunek do pewnego tajemniczego miejsca. Kraken przechodzi do sedna. Nie przybył tu, aby wspominać przeszłość. Przyszedł, aby wyznać, że umiera. Baron nie chce w to uwierzyć. Pociesza przyjaciela, że pewnego dnia obaj staną w tym miejscu nad ciałami Nicka Fury'ego i Viktora Uvarova.

W tajnej bazie, w której przebywają Secret Warriors, ląduje samolot z Nickiem i Daisy. Fury każe wszystkim stawić się w sali konferencyjnej na odprawę.

Do tajnej bazy Leviathana zbliża się statek powietrzny Hydry. Dowódca każe pozwolić samolotowi wylądować. Ze statku wysiada Madame Hydra, która przywiozła pudełko kupione od klanu Yashida.

Na odprawie Quake robi krótkie wprowadzenie. Daisy informuje swój oddział o istnieniu innych drużyn i o dwóch organizacjach, z którymi walczą. Zanim podadzą im dokładne dane, dają wszystkim szansę wycofania się. Od teraz będzie bardzo niebezpiecznie i jeśli ktoś chce się wycofać, teraz jest na to ostatnia szansa. Nikt nie chce skorzystać z tej oferty. Fury każe wszystkim się spakować. Na każdego czeka instrukcja dotarcia na miejsce zbiórki. Będą podróżować oddzielnie, aby nie przyciągać uwagi. Daisy znajduje kartkę z instrukcją, że poleci samolotem wraz z większością broni. Lokalizacja jest już ustawiona w komputerze pokładowym. Jerry ma lecieć najbliższym lotem do Chicago. W razie czego zapasowe dokumenty i pieniądze są ukryte w skrytce depozytowej na lotnisku. Eden i Alex mają teleportować się pod konkretne współrzędne geograficzne. Tam czeka na nich samochód. W GPS ustawione jest miejsce ich podróży docelowej. Yo-Yo leci tym samym lotem co Stonewall. J.T ma wziąć samochód z garażu. W GPS wpisano miejsce jego podróży. Sebastian w swoim pokoju znajduje kartkę z rozkazem, aby się pakował i wracał do domu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13 Secret Warriors #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.