Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #34

Mighty Avengers #34

Mighty Avengers #34

"Pre-Siege Mentality"

Postacie
Zapowiedź

Mighty Avengers są zmuszeni, aby przyłączyć się do oblężenia Asgardu. Najpierw jednak muszą uporać się z wielkimi problemami. Thor vs. Mighty Avengers. Loki odkrywa swoje karty! Ktoś wylatuje z zespołu?! Do tego najbardziej szalona rzecz, jaką w życiu zrobił Wasp.

Cytat

Wasp: "Would you like to join my Mighty Avengers?"

Streszczenie

Broxton. Doktor Donald Blake pomaga właśnie kolejnej pacjentce, gdy nagle w jego głowie pojawia się postać Lokiego, który woła o pomoc. Bóstwo kłamstw wydaje się być przerażone, przez co Blake odkłada na bok kłopotliwą wspólną przeszłość i jako Thor rusza na pomoc bratu.

Odinson trafia przed pałac Laufeysona, gdzie zdziwiony odkrywa pobojowisko, na którym leży grupa nieprzytomnych trolli. Cały czas słuchając lamentów Lokiego wchodzi do budynku, gdzie ku jego zdumieniu oprawcami Lokiego okazują się być Mighty Avengers.

Dwie godziny wcześniej. Przy śniadaniu Quicksilver jest poirytowany tym, że Pym nie zajmuje się nadrzędną sprawą związaną z zespołem - odnalezieniem Scarlet Witch. Cho oznajmia, że razem z Pymem i Visionem poczynili już w tej sprawie pewne kroki. Hank tłumaczy też Maximoffowi, że Wanda, która zebrała zespół, nie jest jego siostrą. Nie jest nawet kobietą. Wściekły Quicksilver zaczyna drgać z superszybkością, rozbijając elementy otoczenia. Hank uspokaja go, tłumacząc, że za jego siostrę podaje się Loki. Ma jednak plan, który sprawi, że Asgardczyk odpowie za wszystko.

Wyspa Ciszy, rodzaj nordyckiego więzienia. Avengers zostają "przywitani" przez grupę trolli. Gdy zespół walczy z potworami, Pym każe Quicksilverowi zanieść go szybko do znajdującego się nieopodal zamku, gdyż ich plan musi zostać wykonany w określonym czasie. Na miejscu tłumaczy Pietro, że pałac, w którym się znajdują, można traktować jako "letnią rezydencję" Lokiego. Laufeyson urządza tutaj swoiste "pielgrzymki" kilka razy do roku [Loki został wygnany na Wyspę Ciszy przez Odyna jeszcze w czasach debiutu Thora - dop. Gamart] i to jest jedyny czas, kiedy można przewidzieć miejsce, w którym się pojawi. Po chwili w urządzeniu złożonym przez Waspa i Quicksilvera pojawia się Loki, który teleportował się do pałacu. Pym tłumaczy zaskoczonemu i wściekłemu przeciwnikowi, że magia to też energia i można ją uwięzić za pomocą naukowych sposobów. Tak samo jak zrobił to przy ich pierwszym spotkaniu [Avengers #1 - dop. Gamart]. Loki stara się manipulować zebranymi i skłócić zespół. Pym jednak, przygotowany na to, razi przeciwnika prądem. Pietro wyrywa Waspowi kontroler z ręki i pyta złoczyńcę, gdzie jest Scarlet Witch. Loki odpowiada, że tylko przybrał jej formę i nie ma pojęcia, gdzie znajduje się dziewczyna.

Nagle na miejscu pojawia się Thor, zaskoczony tym, jak Avengers obchodzą się z więźniem. Wasp tłumaczy mu, że odpowiada teraz u władzy wyższej, odkąd Eternity nadało mu tytuł Naczelnego Naukowca. Loki wyśmiewa słowa Avengera, tłumacząc, że to on podawał się za abstrakt. Pym broni się tym, że nagrał całą rozmowę i wszystko dokładnie przebadał. To jeszcze bardziej rozśmiesza Lokiego, który krzyczy, że nauka nigdy nie wygra z magią. Pietro ucisza go kolejnym ładunkiem elektrycznym, co doprowadza do walki z Thorem. Ostatecznie Hank obiecuje rozebrać maszynę i nie używać jej tak długo, jak Loki nie będzie im sprawiał problemów. Thor obiecuje, że Laufeyson odpowie przed Balderem, a teraz Wasp jako zadośćuczynienie może zadać jego bratu jedno pytanie. Ku zdumienie wszystkich, Hank pyta, czy Loki nie chciałby dołączyć do Mighty Avengers. Cała drużyna jest w szoku, włącznie z Lokim i Thorem. Uśmiechnięty Wasp tłumaczy, że Loki od zawsze był katalizatorem, który łączył ich zespół w całość, od ich pierwszego spotkania lata temu. A Avengers już dawno resocjalizowali przestępców. Zniesmaczony całą sytuacją zespół odchodzi z pałacu. To koniec Mighty Avengers.

Tymczasem w Infinity Mansion kontrolę nad ciałami Jocasty przejmuje Ultron.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34 Mighty Avengers #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.