Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #603

Captain America #603

Captain America #603

"Two Americas" - part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Jefferson powiedział, że drzewo niepodległości musi być od czasu do czasu podlewane krwią patriotów i tyranów. Kto jest jednak patriotą, a kto tyranem? Captain America poznaje odpowiedź w czasie ataku Captaina z lat 50.

Cytat

Falcon do Capa: "Steve warned me your idea of a tactical planning was basically 'Rush in and get captured.'"

Streszczenie

Bad Cap wspomina swoją podróż autobusem z NY do Idaho. Nie podobało mu się to, co dzieje się z jego krajem. Widział podupadające farmy, zniszczone miasta, pełno bezrobotnych i bezdomnych ludzi. Pamięta, że ideały lat 50-tych były zupełnie inne, prezydent Eisenhower nigdy by to tego nie dopuścił. Jego ludzie z Watchdogs sprowadzają go do rzeczywistości. Przedstawiają mu raport z postępów szkolenia Bucky'ego. Na razie zajęcia z walki, strzelania i przetrwania wypadają pomyślnie. Ma niezłe wyniki, ale nie są wybitne. Pytają się, czy na pewno mają przyprowadzić go do obozu. Cap każe przyprowadzić go jutro wraz z pozostałymi rekrutami. Stał się on teraz częścią planu. Pod ścianą stoi przygotowany kostium Bucky'ego.

10 mil od Boise Falcon leci nad drogą i trzyma Capa. Po chwili puszcza go, a ten ląduje na przejeżdżającej ciężarówce Watchdogs. Po krótkiej walce ciężarówka zostaje przewrócona, a żołnierze pokonani. Obaj bohaterowie zauważają, że ich przeciwnicy są słabo wyszkoleni i ich siła leży tak naprawdę w liczbie, a nie umiejętnościach. Niedługo na miejscu pojawi się szeryf i aresztuje nieprzytomnych terrorystów. Niestety, na ciężarówce nie ma śladu urządzenia, którego szukają. Niedaleko znajduje się jednostka wojskowa i podejrzewają, że ten transport był tylko zwiadem, który sprawdzał wroga albo próbował werbować żołnierzy z bazy. James ma zamiar jutro pójść do obozu przeciwników. Wie, że to może być pułapka, ale nie mają innego tropu. Kiedy bohaterowie odlatują, Falcon naśmiewa się z taktyki przyjaciela.

Rano James zostaje przywieziony do obozu Watchdogs. Cały dzień wydaje się być normalny i nic nie zapowiada, aby miała to być zasadzka. Najpierw zakwaterowanie, ćwiczenia, jedzenie i czas na sen. W nocy Barnes wykrada się ze swojego namiotu i podkrada się do budynku dowódcy. Tam czeka na niego Bad Cap. Wspomina, że pierwsze spotkanie Capa i Bucky'ego też nastąpiło w podobnych okolicznościach. Młody chłopak podkradł się wówczas do namiotu bohatera. James odpiera, że to tylko bajeczka na potrzeby propagandy. W rzeczywistości był przygotowywany do swojej roli przez długi czas. Bohater rzuca się na przeciwnika i z łatwością go obala. Dziwi się, że poszło mu tak łatwo. Zdziera maskę ze złoczyńcy, jednak nie kryje się pod nią twarz Steve'a. Barnes rozumie, na czym polega podstęp i biegnie do wyjścia, jednak tam czeka na niego cały oddział Watchdogs.

W Boise Sam idzie do swojego pokoju hotelowego. Pod drzwiami czeka na niego oddział terrorystów, więc rzuca się do ucieczki. Za rogiem zaskakuje go jednak Bad Cap. Cios przewraca bohatera, jednak ten wstaje i wyskakuje przez okno. Na zewnątrz zaczyna szybować na swoich skrzydłach. Z ziemi zaczyna go ostrzeliwać samochód przeciwników, ale udaje mu się uniknąć kul. Niestety nie ma tyle szczęście z tarczą Captaina. Falcon spada, a Bad Cap nokautuje przeciwnika. Naukowiec Watchdogs zdejmuje z Sama jego urządzenie do generowania skrzydeł. W laboratorium wyizoluje z niego vibranium. Ten pierwiastek to najbardziej wybuchowy materiał na świecie."Conjunction" - Part 2

Postacie:
* Nomad, Arana
* Mad-Dog, Professor Power

W kanałach Nomad i Arana walczą z robotami. Mad-Dog jest wciąż nieprzytomny i dziewczyny nie mogą liczyć na jego pomoc. Udaje im się pokonać dwie sondy, ale w tym czasie pozostałe dwie łapią Mad-Doga i uciekają. Nastolatki nie mają szansy na pościg. Bucky jest wściekła na drugą bohaterkę i prosi, aby więcej się nie wtrącała.

Następnego dnia Rikki w kafejce internetowej próbuje znaleźć jakieś nowe informacje. Niestety, nie ma niczego, nawet raportu policyjnego z wczorajszych wydarzeń. Tak, jakby nic się nie stało. Kiedy kończy się jej sesja, dziewczyna zrezygnowana wychodzi na ulicę. Jest spłukana i nie ma nawet na lunch. Musi załatwić sobie jakąś podrobioną kartę do biblioteki, aby mogła korzystać z tamtejszych komputerów. Na razie może tylko pójść do parku i tam zjeść paczkę chipsów. Nagle uświadamia sobie, gdzie popełniła błąd i zaczyna biec.

W laboratorium Profesor Power podłączył Mad-Doga do dziwnego urządzenia, które zadaje mu sporo bólu. Ma to na celu przewrócenie kontroli nad stworem. Złoczyńca jest pewny swego i wie, że niedługo dziewczyna do niego trafi. Tymczasem Nomad dociera na miejsce wczorajszej walki. Nie ma tu jednak żadnych śladów po niej. Na ten sam pomysł wpadła Arana i też już tu jest. Dziewczyna przeprasza za wczoraj i oferuje pomoc. Trafiła na ślad i chce, aby obie się nim zajęły.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603 Captain America #603

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.