Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #12

Black Panther vol. 5 #12

Black Panther vol. 5 #12

"Power" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Shuri, T'Challa i Storm ciągle nie mogą pokrzyżować planów Doctora Dooma i Brokera - wręcz przeciwnie, sytuacja bohaterów pogarsza się. Co przyniesie gościnny występ Namora i Fantastic Four?

Cytat

Desturi One: "Wakanda is ours! Wakanda for Wakandans!"

Streszczenie

Samolot Black Panther z nią i jej sprzymierzeńcami na pokładzie zbliża się do wyspy Brokera gdzieś na południowym Pacyfiku. Namor stwierdza, że łotr prawdopodobnie już na nich czeka, ale Shuri odpiera, że spodziewa się tylko jej i – może – Sub-Marinera, ale nie Fantastycznej Czwórki. Nagle N'iix powiadamia księżniczkę, że ich sensory przestały odpowiadać, najprawdopodobniej za sprawą jakiejś zamaskowanej satelity.

Wakanda. Królowa Ororo razem z Ramondą znajdują się na spotkaniu z wakandyjskimi dziećmi, otoczone przez tłum protestujących. Królowa-Matka próbuje uspokoić synową stwierdzając, że każdy głupi wie, że została wrobiona. Nagle ze Storm kontaktuje się T'Challa, który na prośby żony i matki wyjaśnia, że nie może pomóc swoim poddanym, bo już nie jest królem, a Wakanda stała się dla niego obcym krajem. W tej samej chwili naprzeciw Ororo stają uzbrojeni funkcjonariusze, informując ją, że zostaje aresztowana za niesprowokowany atak na obywatela. Królowa prosi swego męża o pomoc, ten jednak stwierdza, że jego ukochana musi postąpić zgodnie z prawem i oddać się w ich ręce. Gdy policja odprowadza Storm, T'Challa wsiada do swojego prywatnego samolotu i kontaktując się z kimś informuje, że wydał swoją żonę wilkom i teraz nie ma już odwrotu.

Nad wyspą Brokera drużyna Shuri zauważa wylatującą im naprzeciw postać w pancerzu. Rozpoznawszy mandroida bohaterowie wybuchają śmiechem. Okazuje się jednak, że zbroja została znacznie ulepszona i jednym ciosem rozrywa pojazd na strzępy. Podczas gdy załoga i herosi lądują na wyspie, Black Panther, używając skrzydeł z własnej zbroi, zaczyna uciekać, zmuszając mandroida do pogoni. Obserwujący to Doom każe Brokerowi zatrzymać ich na co najmniej godzinę, po której nie będzie się już liczyło, co bohaterowie zrobią. Przywódca Desturi informuje go, że Storm została uwięziona, a T'Challa uciekł w swoim odrzutowcu i nie stanowi zagrożenia. Doctor Doom powtarza jednak, by nie niedoceniać Black Panthera.

Tymczasem, na powierzchni wyspy, Thing zostaje zaatakowany od tyłu przez Absorbing Mana, który dzięki ulepszeniom od Brokera zmienia się w adamantium, a przybywający na pomoc Grimmowi Namor zostaje napadnięty przez Rocka. Podczas gdy Torch musi sobie radzić z Hydro-Manem, a Mr. Fantastic i członkowie P.R.I.D.E. – z szeregowymi żołnierzami Brokera, Shuri rzuca w stronę goniącego ją mandroida kolejne swoje gadżety, które wytwarzają jej holograficzne sobowtóry. Gdy operator pancerza próbuje dociec, który z celów jest prawdziwy, Panther podlatuje do niego od tyłu i wyrywając garść przewodów obezwładnia przeciwnika.

Tymczasem w Wakandzie agenci Desturi, na rozkaz swojego przywódcy, przejmują kontrolę nad komisariatami, koszarami, nawet stacjami telewizyjnymi, a jedna z komórek atakuje królową Ramondę. W krótkim czasie powstańcy przejmują władzę w Wakandzie – praktycznie bez rozlewu krwi. Jeden z członków ruchu informuje przywódcę, że zdobyli państwowy arsenał, jednak będą musieli się pospieszyć z jego otwarciem, gdyż kody dostępu są zmieniane co dwanaście godzin. Lider Desturi uspokaja go jednak, ujawniając, że Doom przygotował ich na taką ewentualność.

Na wyspie Brokera trwa wyrównana walka. Shuri uderza Hydro-Mana tak, że zamiast w Torcha trafia on w Namora, a ten, odzyskawszy siły, jednym ciosem wyłącza go z bitwy.

Główne centrum badawcze Wakandy. Jeden z agentów Desturi kontaktuje się z Doomem informując, że próbują otworzyć znajdujące się tam wrota o dwunastopoziomowym zabezpieczeniu, za którymi znajduje się skład vibranium. Doom każe im nie marnować czasu i postrzelić pracujących naukowców najpierw w nogę, a potem w głowę, dopóki jeden z nich nie wyjawi kodów dostępu.

Shuri jednym ciosem powala atakującego ją Porcupine'a, a następnie przebija się do pomieszczenia, w którym znajduje się Broker. Przybywający tam za nią Namor rozpoznaje w łotrze Waltera Decluna, byłego szefa Damage Control, który zaopatrzył Nitro w MGH, tym samym pośrednio doprowadzając do tragedii w Stamford. Black Panther każe mu wytłumaczyć, czemu zaatakował ją i jej poddanych, ten więc kieruje jej uwagę na znajdujące się w pomieszczeniu ekrany ustawione na serwisy informacyjne, w których mowa tylko i wyłącznie o przewrocie w Wakandzie. Declun informuje jeszcze, że jest tylko podwładnym kogoś znacznie groźniejszego, po czym, uruchamiając urządzenie na swoim nadgarstku, teleportuje się razem ze swoją sekretarką.

Główne centrum badawcze Wakandy. Doom teleportuje się na miejsce, gdzie dowiaduje się, że złamano już osiem z dwunastu poziomów zabezpieczenia. Agent Desturi zapewnia go też, że ich lider jest zbyt zaślepiony swoimi nacjonalistycznymi dążeniami i nie ma pojęcia, co tu robią.

Prywatny samolot T'Challi, w którym podróżuje on razem z armią Dora Milaje. Król rozmawia przez telefon z tajemniczą osobą, stwierdzając, że ich plan zadziałał i, choć narazili na niebezpieczeństwo tych, których najbardziej kochają, teraz wiedzą, kim są ich przeciwnicy. Shuri, która okazuje się być owym tajemniczym rozmówcą, potwierdza i ogłasza, że teraz nadszedł czas na kontratak.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12 Black Panther vol. 5 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.