Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #96

Spider-Man #96

Spider-Man #96

"The Gathering of Five" - Part 3: "Web Of Despair"

Postacie
Streszczenie

Peter Parker pracuje do późna w Daily Bugle. Mary Jane przynosi mu coś ciepłego do zjedzenia i opowiada o możliwości jej powrotu do pracy modelki. Po wyjściu kobiety pojawia się Norman, który opowiada Parkerowi o broni, którą posiada. Pozwala ona rozpuścić człowieka w kilka sekund, zostawiając jedynie kałużę. Wściekły Parker chce wiedzieć, do czego zmierza jego rozmówca. Norman stwierdza, że Peter nic mu nie może zrobić i wychodzi.

Tymczasem schorowana Madame Web ma wizję, w której umiera. Niespodziewanie ma kolejną wizję, w której Norman Osborn wyciąga do niej rękę. Mężczyzna proponuje, by kobieta przyłączyła się do rytuału Gathering of Five, a być może odzyska swoją młodość i zdrowie. Goblin stwierdza, że Madame Web musi tylko przynieść mu brakujący element potrzebny do rytuału. Po chwili kobieta wie, iż tylko Spider-Man może jej pomoc w poszukiwaniach.

W międzyczasie Peter chce porozmawiać z Jamesonem. Ten pokazuje Parkerowi raport dotyczący wypadku w pewnym laboratorium biologicznym, gdzie z pracowników pozostały jedynie ubrania i kałuże. Wówczas pojawia się Osborn, który nakazuje Jamesonowi ukręcić sprawie głowę. Jonah stwierdza, że odkrył związek między Osborn Industries a tym laboratorium. Norman mówi mu, by pamiętał o swojej rodzinie, a Peterowi, by zapomniał o sprawie. Wściekły Parker udaje się na dach i ubiera kostium Spider-Mana.

Gdy Spider-Man szuka jakichś złoczyńców, by odreagować ostatnie wydarzenia, kontaktuje się z nim telepatycznie Madame Web. Informuje go, że potrzebuje jego pomocy, by mogła żyć.

W swoim gabinecie Jameson podejmuje decyzję, że Norman Osborn musi zostać powstrzymany. W tym celu wyciąga z szuflady pistolet oraz tajemniczą kopertę zaadresowaną do Robertsona.

Tymczasem w jednym z motelów Alison Mongrain jest duszona przez osobnika o imieniu Creep. Złoczyńca stwierdza, iż Peter Parker nigdy nie pozna prawdy, którą kobieta chciała mu wyjawić, zdradzając Normana Osborna. W ostatniej chwili Alison ratuje Robertson, który nokautuje przeciwnika stołkiem.

Madame Web opowiada Spider-Manowi o swojej wizji, w której zobaczyła coś, co może uratować ją przed śmiercią. Dlatego potrzebuje Spider-Mana, by odnalazł poszukiwany przez nią przedmiot. Dodaje, iż misja będzie niebezpieczna. Tuż przed powrotem Spider-Mana, Madame Web ma wizję, w której Jameson strzela ze swojego pistoletu w głowę Normana Osborna. Gdy Spider-Man przekazuje kobiecie kamienny półkrążek, ta informuje go o swojej wizji.

Parker w drodze do Daily Bugle musi powstrzymać szalejącego w mieście zielonego smoka. Tymczasem Jameson dociera do gabinetu Osborna. Wyciąga pistolet i mierzy do Normana. Jednak Jonah nie ma odwagi pociągnąć za spust, co Norman z pogardą określa jako słabość. Osborn przejmuje broń i mierzy do Jamesona. Wówczas przez okno wpada Spider-Man, który oplata siecią dłoń, w której Osborn miał broń. Zdenerwowany Jonah krzyczy do Spider-Mana, że nie potrzebował jego pomocy. Norman mówi do bohatera, że już niebawem wszystkie jego problemy i cierpienia skończą się.

Madame Web dostarcza Osbornowi kamienny półkrążek potrzebny do rytuału Gathering of Five. Norman pyta ją, czy przystępuje do rytuału z własnej, nieprzymuszonej woli, bez względu na konsekwencje. Kobieta odpowiada, że nie ma już nic do stracenia. Chce odzyskać swoją młodość. Jest gotowa zaryzykować życie. Nagle Madame Web ma wizję, w której widzi śmierć Spider-Mana oraz zniszczenie świata przez bombę genetyczną Normana Osborna. Przerażona kobieta zastanawia się nad tym, co właśnie zrobiła.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #96

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.