Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #418

Amazing Spider-Man #418

Amazing Spider-Man #418

"Revelations" – Part 3: "Torment"

Postacie
Streszczenie

Mary Jane w towarzystwie zaniepokojonej cioci Anny trafia do szpitala. Doktor Folsome mówi kobiecie, że to on zajmie się narodzinami jej córeczki, gdyż lekarz, który prowadził ciążę, najwyraźniej wyjechał z miasta. Ciocia Anna martwi się, że Peter nie dzwoni mimo wielu wiadomości na pager.

Tymczasem Peter i Ben walczą z Robot Masterem i jego tworami. Parker, walcząc z dzieciakiami-robotami, obawia się, że jeśli szybko nie zakończy walki, to jego moce mogą znów go opuścić bez ostrzeżenia. Gdy Reilly mówi mu, by pędził do żony, ten opowiada, że zostaje, gdyż Ben sam nie przetrwa tego starcia.

W między czasie Joe Robertson otrzymuje wiadomość o bardzo ciężkich problemach z ciążą MJ. Gdy jedna z pracownic pyta się, czy wie coś o imprezie z okazji Halloween dziś wieczorem, ten opowiada jej o ciężkim stanie Mary Jane. Zastanawia się, kiedy wielki pech opuści Petera, który miał naprawdę ciężki rok.

Benowi udaje się zniszczyć jednego z latających robotów Robot Mastera. Peter skutecznie niszczy jednego dzieciaka-robota i wymyka się pozostałej dwójce.

Poród Mary Jane obserwuje przez szybę na półpiętrze tajemniczy mężczyzna w garniturze. Wychodząc z pomieszczenia, w którym się znajdował, gasi cygaro i stwierdza, że wszystko toczy się zgodnie z planem.

Peter, uciekając, odnajduje telefon. Od cioci Anny dowiaduje się o komplikacjach przy porodzie jego małżonki. Zdenerwowany Parker niszczy dwa dzieciaki-roboty i stwierdza, że nic go nie powstrzyma przed byciem u boku MJ.

Detektyw Trevane przedstawia swoim współpracownikom detektywowi Sniderowi i porucznikowi Torkowi swojego gościa, którym jest Arthur Stacy. Mówi im, że przybył, by doprowadzić do aresztowania osoby odpowiedzialnej za śmierć jego brata, którą jest Spider-Man.

Peter pomaga Benowi w walce ze Strommem. Ten atakuje ich gazem, który miał w założeniu ich osłabić. Jednak ich pajęcze instynkty nie uznały tego ataku za zagrożenie. Nagle zaskoczonego Petera porywa latający robot Mendela, który nie rozumie, dlaczego gaz opracowany przez jego szefa nie zadziałał.

Jonah rozmawia z Joe o tym, że w tym samym czasie dojdzie w redakcji do zebrania zarządu oraz imprezy z okazji Halloween. W między czasie jeden z nowych mechaników aktywuje bombę ukrytą w dyni.

Ben domaga się od Mendela informacji o Trainerze. Ten odpowiada, że Seward był tylko pionkiem, którego zadanie sprowadzało się do pilnowania Bena i zdobycia jego zaufania. Spider-Man jest wściekły słysząc o śmierci przyjaciela. W kilku ruchach rozbraja przeciwnika z jego zbroi i oplata go siecią. Peter podrzuca mu zmiażdżonego latającego robota i wyrusza, by być u boku żony. Reilly zaczyna przesłuchiwać Stromma, by ten wyjawił mu nazwisko szefa. Nagle zostaje z zaskoczenia trafiony promieniem w głowę przez przybyłego na miejsce szefa Mendela. Ben orientuje się, że takie zaskoczenie mogło wynikać jedynie z działania gazu, któremu został z Peterem poddany. Nagle doznaje szoku, gdy widzi twarz przeciwnika ubranego w garnitur. Stwierdza, że widział na własne oczy jego śmierć. Ten odpowiada, iż pozory często mylą. Ben pada na ziemię trafiony z bliska wiązką promieni. Po chwili szef Robot Mastera dokonuje na nim egzekucji, gdyż ma zerową tolerancję dla błędów.

Doktor Folsome z przykrością informuje zapłakaną Mary Jane, iż jej córka nie przeżyła porodu. Tymczasem z sali porodowej wyjeżdża wózek, którym kieruje Alison Mongrain. Po zapakowaniu zawartości wózka do swojego samochodu kobieta udaje się na przystań. Tam otrzymuje pochwałę od swojego szefa za dobrze wykonaną pracę. Mężczyzna mówi, że ma nadzieję, iż Alison zadba o to, by to, co znajduje się w przesyłce, którą ma zabrać do Europy, nigdy nie zostało odnalezione.

Gdy kobieta wsiada na jacht, mężczyzna zapala cygaro i mówi jej na pożegnanie, że od tej pory może się do niego zwracać tak, jak naprawdę się nazywa, czyli Norman Osborn!  

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #418

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.