Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #416

Amazing Spider-Man #416

Amazing Spider-Man #416

"The Road Back"

Postacie
Streszczenie

W Nowym Jorku trwa sprzątanie po wielkiej bitwie, jaką stoczyli ziemscy herosi z Onslaughtem. Wielu z nich ocalenie rodzaju ludzkiego przypłaciło swoim życiem. Pewna grupa oprychów, wykorzystując zamęt na ulicach, chce napaść na grupę ochroniarzy, którzy przewożą skrzynie. Na ich nieszczęście ochroniarze są uzbrojeni w o wiele lepszą broń niż oni. Walczące grupy rozdziela przybyły na miejsce Spider-Man. Ku jego zdziwieniu ochroniarze przewozili w skrzyniach broń przeznaczoną na nielegalny handel. Ben chce oddalić się, gdyż na miejsce przybyli policjanci, ale jeden z funkcjonariuszy prosi go na stronę. Mówi mu, iż to miasto straciło wielu bohaterów w ostatnich dniach, więc policjanci są wdzięczni Spider-Manowi, że jego działalność pomaga im w ich ciężkiej pracy w obecnych realiach.

Tymczasem w redakcji "Daily Bugle" J. Jonah Jamesom i Joe Robertson odbywają bardzo trudną rozmowę. W obliczu zniszczeń budynku gazety spowodowanych atakiem Onslaughta na Nowy Jork oraz innych problemów związanych z dystrybucją stabilność finansowa "Daily Bugle" jest zagrożona. W związku z tym Jameson i Robertson muszą zdecydować, kogo zwolnić, by zredukować koszty.

W między czasie Rose dowiaduje się o przechwyceniu jego broni i aresztowaniu jego ludzi. Gdy Delilah proponuje, że ich uwolni, ten odpowiada, iż jego prawnicy już tym się zajmują, a świadkowie dostaną wysokie łapówki. Gdy mówi do kobiety, że zorganizowana przestępczość znajduje się w krytycznym punkcie dzięki upadkowi Kingpina i utracie przez miasto najpotężniejszych bohaterów, pojawia się Scrier. Stwierdza, że może pomóc przyszłemu partnerowi w wykorzystaniu zaistniałej sytuacji.

Szczęśliwy z powodu wiadomości, że będzie miał córkę, Peter Parker wchodzi do redakcji "Daily Bugle" i widzi wśród współpracowników wielu zasmuconych. Od jednej z koleżanek dowiaduje się, że gazeta musi zwolnić blisko stu pracowników, by wyjść na prostą. Po chwili na rozmowę zaprasza go Joe Robertson.

Tymczasem Scrier, zdejmując swoją maskę, składa swojemu towarzyszowi Gauntowi raport z rozmowy z Richardem Fiskiem, który rzekomo kryje się pod maską Rose.

Zaskoczony całą sytuacją Peter Parker dowiaduje się od Joe Robertsona, iż stracił swój etat w "Daily Bugle". Joe pociesza go, że dalej może pracować jako wolny strzelec, a ubezpieczenie zdrowotne będzie obowiązywać przez rok dla całej jego rodziny.

Scrier w rozmowie z Gauntem stwierdza, że walka o zjednoczenie świata przestępczego oraz odejście tak wielu bohaterów jest szczęśliwym zbiegiem okoliczności i ich wspólny pracodawca powinien być zadowolony. Gaunt odpowiada, że jego towarzysz myli się, gdyż obecnie cała uwaga ich szefa skupiona jest na pewnym projekcie, który ma osobistą naturę. Zaciekawiony Scrier prosi o szczegóły. Obaj złoczyńcy nie wiedzą, że są obserwowani przez Chakrę.

Peter, wracając do domu, zastanawia się, co powiedzieć Mary Jane. Ich córka przyjdzie na świat w przeciągu tygodnia, a on stracił źródło stałych dochodów. Jednak kobieta już wie o całej sytuacji i postanawia rozchmurzyć męża, prezentując mu ubranko dla ich córki, której chce nadać imię May! Peter jest bardzo wzruszony całą sytuacją. Po chwili para całuje się.

Chakra wchodzi do pokoju, w którym przebywają  Mr. Nacht, Boone, Medea oraz Judasz Podróżnik, na polecenie którego śledziła Scriera. Judasz stwierdza, że podejrzewał działanie na dwa fronty ze strony Scriera. Dodaje, że jeśli to, co podejrzewa, zacznie być realizowane, wówczas przed prawdziwym Spider-Manem oraz nim samym i jego zespołem są mroczne dni.

Spider-Man tłumaczy dwójce sprzeczających się dzieciaków, iż nie jest istotne dyskutowanie, w jakich okolicznościach zginęli najwięksi herosi tej planety. To nie przywróci im życia. Najważniejsze jest, by uhonorować ich, przestrzegając zasad, którymi kierowali się w życiu codziennym. Na pożegnanie stwierdza, że jego przyjaciele zawsze z nim będą. W jego sercu.
   

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #416

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.