Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #45

Wolverine: Origins #45

Wolverine: Origins #45

"Seven The Hard Way" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Plan pokonania Romulusa zostaje ujawniony, podobnie, jak pomysłodawca. Czy Wolverine'owi i jego drużynie uda się go przeprowadzić? Nie, jeśli Ruby Thursday przekaże wszystko Romulusowi...

Streszczenie

Romulus każe Ruby Thursday ujawnić plan Wolverine'a, ta jednak chce wpierw wiedzieć, co będzie z tego miała. Starożytny mutant informuje więc łotrzycę, że jest w stanie spełnić jej najskrytsze marzenia. A jeśli nie będzie chciała współpracować, zawsze może spełnić najgorsze koszmary jej córki.

Następnego dnia. Wolverine spotyka się z Ruby, chcąc wiedzieć, gdzie się podziewała. Kobieta próbuje wcisnąć mu bajeczkę o znajomym, który jest jej winien pieniądze. Mutant jednak jej nie ufa i prosto z mostu pyta, czy skontaktował się z nią Romulus, a gdy ta zaprzecza, próbuje wyczuć, czy kłamie. Nie udaje mu się to, ponieważ Ruby jest androidem, ta jednak nie jest w stanie przejrzeć blefu i atakuje. Podczas walki Logan przypomina, że wyciągnął ją z więzienia, ta więc oświadcza, że nic to dla niej nie znaczy i że tylko dla jednej osoby jest gotowa zrobić wszystko – dzięki temu Wolverine jest w stanie się domyśleć, jakiego haka znalazł na nią Romulus. Rzuca się na kobietę i ucina jej ramię, po czym próbuje przekonać wyłączoną z walki łotrzycę, że jego nowy arcywróg nie ma najmniejszego zamiaru spełniać swoich przyrzeczeń. Ruby jednak go nie słucha i wykorzystuje moment nieuwagi Logana, by zaatakować, i przebija jego brzuch. Gdy jednak staje nad powalonym przeciwnikiem, odtwarzając swoją rękę, w pomieszczeniu pojawia się reszta drużyny Logana – Cloak, Silver Samurai, Banner i Skaar. Walka nie jest zbyt długa i kończy się, gdy syn Hulka łapie łotrzycę i ciska nią w stronę Cloaka, a ten teleportuje ją z powrotem do Raft.

Gdy kurz po walce już opadł, Logan informuje swoich kompanów, że Ruby ich zdradziła i przekazała jego plan Romulusowi. A to znaczy, że wszystko idzie po ich myśli – okazuje się bowiem, że od początku plan był tylko przykrywką, na którą miał się nabrać ich przeciwnik.

Następnego dnia. Logan pojawia się w mieszkaniu twórcy planu-pułapki, przestępcy o pseudonimie Answer. Złoczyńca przyznaje, że od początku wiedział, że Ruby ich zdradzi, ale i tak doradził jej przyłączenie, gdyż ją kocha i był gotów zrobić dla niej wszystko [Historię romansu między Ruby a Answerem znajdziecie w I Love Marvel: Outlaw Love – przyp. S_O].

Po opuszczeniu mieszkania Answera Logan udaje się do pomysłodawcy drugiego planu – tego, o którym Romulus nie wie i tak zagmatwanego, że nikt nie będzie w stanie go rozgryźć. Zadowolony Deadpool stwierdza, że od początku mówił, iż jego plan zadziała.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45 Wolverine: Origins #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.