Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #521

Uncanny X-Men #521

Uncanny X-Men #521

"Nation X" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Magneto od kilku dni siedzi na szczycie Mount Tamalpais (to w Kalifornii) i myśli. Nie chce powiedzieć, o czym, a telepaci nie potrafią tego z niego wyciągnąć, ale to, nad czym pracuje, zatrząśnie posadami świata mutantów.

Streszczenie

Na szczycie góry Tamalpais Cyclops i Emma odnajdują medytującego Magneto. Próbują do niego przemówić, ale ten ich nie słyszy. Do tego rozpostarł wokół siebie pole siłowe, którego przywódcy X-Men nie są w stanie przebić. A że jego hełm uniemożliwia odczytanie jego myśli, mutanci mogą tylko czekać i patrzeć na to, co z tego wszystkiego wyniknie.

Nowy Jork. Lobe nie jest nawet specjalnie zaskoczony widokiem szponów Wolverine'a wystających z jego piersi. Wyjaśnia, że nie krwawi dzięki czynnikowi gojącemu, który skradł Loganowi za pomocą nanitów. Następnie uwalnia się od Rosomaka i posyła swoich kompanów do ataku. Podczas gdy pozostali członkowie jego grupy walczą z X-Men, Lobe otacza się monitorami i wyjaśnia, że nanity ukryte wewnątrz Predatorów zdobyły nie tylko informacje o mocach czy stylach walki mieszkańców Utopii, ale także o ich genach. Ujawnia, że w przeciwieństwie do niektórych wrogów X-Men oni nie chcą ich zabić, ale stać się nimi. Nagle jednak jego tyradę przerywa E.V.A., która niszczy otaczającą go technologię, oraz Fantomex, który raczy przeciwnika własnym monologiem.

Tymczasem, pod Utopią, jeden z poddanych Namora wita kolejnych atlantydzkich uchodźców w Nowej Atlantydzie, która, niestety, dopiero powstaje. Nagle jednak pojawia się przed nim łódź podwodna X-Men, a znajdujący się w niej członkowie X-Club informują, że chcą porozmawiać z Namorem w sprawie pomocy w budowie Kolumny.

Lobe stwierdza, że choć nie posiadają informacji o nowym przeciwniku, nadal mają przewagę nad X-Men, Fantomex informuje go więc, że E.V.A. właśnie zajmuje się ich drogocenną bazą danych. Gdy złoczyńcy tracą z nią kontakt, Logan każe wymienić się przeciwnikami i atakować.

Na szczycie góry Tamalpais Scott i Emma nadal obserwują medytującego już prawie dobę Magnusa. Cyclops zauważa, że Eric zaczął krwawić z nosa, Emma zaś oświadcza, iż jest w stanie wyczuć, że czegoś on szuka, jakby chciał wypełnić jakąś pustkę. Summers decyduje się wezwać X-Club – nawet jeśli nie poradzą sobie z przeniesieniem Magnusa, może domyślą się, co właściwie robi.

W nowym Jorku przegrywający Lobe decyduje się na drastyczny ruch i uwalnia tajemniczy gaz. Gdy Fantomex każe E.V.A. odizolować X-Men, zły geniusz tłumaczy, że wypuścił specjalny wirus zaprojektowany przeciw mutantom. Najemnik stwierdza, że jego krew składa się z nanitów, więc nie martwi się zarazkiem, Lobe odpiera więc, że i na niego znajdą sposób i wykorzystają jego moce tak, jak tego chciał John Sublime. Wiedząc, że wygrał tę rundę, geniusz odchodzi razem ze swymi kompanami, a po chwili Fantomex i E.V.A., nadal z X-Men w swoim wnętrzu, również się ewakuują.

Jakiś czas później Fantomex łączy się z Cyclopsem i zdaje relację z wydarzeń. Wspomina, że zachował próbkę wirusa i może ją dostarczyć do zbadania, Scott każe mu się jednak nie spieszyć – mają inne dziwne zdarzenia na głowie.

Tymczasem w laboratorium X-Clubu Jeffries odkrywa, co takiego robi Magneto, i wskazuje pewien punkt na mapie Wszechświata. Angel uznaje to za ważną informację i postanawia przekazać ją Cyclopsowi osobiście.

Tymczasem gdzieś w przestrzeni kosmicznej uwięziona w gigantycznym pocisku Kitty Pryde czuje, że jej więzienie zmieniło kierunek lotu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521 Uncanny X-Men #521

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.