Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir: Mark Of Cain » X-Men Noir: Mark Of Cain #3

X-Men Noir: Mark Of Cain #3

Postacie
Zapowiedź

"Herr Wagner zaczął jako cyrkowiec, ale stał się najlepszym włamywaczem w Europie. Towarzysz Rasputin ma artystyczną duszę i dlatego ma być zesłany na Sybir - jest specjalistą w dziedzinie podrabiania dzieł sztuki i dokumentów. A umiejętności młodej Ororo są tak znane wśród złodziei w Kairze, że niektórzy z nich wręcz ją czczą". "Oto moi całkiem nowi, całkiem odmienni X-Men", stwierdził profesor Xavier.

Cytat

Rasputin: "I abhor violence. A pity I'm so good at it."

Streszczenie

Więzienie Genosha Bay. Xavier opowiada Angelowi, że kiedy był dzieckiem, po śmierci ojca jego matka wyszła za Kurta Marko i Cain stał się jego przybranym bratem. Obaj byli manipulowani przez swojego opiekuna, aby stali się wrogami, i pewnego razu ich bójka skończyła się zrzuceniem Charlesa ze schodów, przez co stracił on władzę w nogach. Profesor mówi, że Cain i on w kocu zrozumieli, co Kurt im robił, pogodzili się i raz nawet uciekli z domu i spędzili weekend w domu pani MacTaggart, zanim ona zawiadomiła ich rodziców. Xavier chce, aby Tommy opowiedział mu o swoim bracie i zdradził wreszcie, jak wydostał się z celi, ale ten dalej milczy. Później do Angela przychodzi Wanda Magnus, która przeprasza go, że tak długo czekała z uwolnieniem go, ale dopiero teraz znalazła okazję. Mówi, że widząc, jak cierpi, ledwo powstrzymała się przed powiedzeniem profesorowi, że od początku jest wspólniczką Hallowaya i to ona pomogła mu uciec z celi. Tommy i Wanda docierają do radiostacji i kontaktują się z Loganem i Juddem, którzy mają ich spotkać na wybrzeżu między więzieniem a bazą wojskową. Kiedy kobieta pyta się, dlaczego Angel dziwnie się zachowuje, on każe jej się o to nie martwić i nazywać go Robertem. Na łodzi Jim nie jest zadowolony widząc Wandę, ponieważ nie chce kolejnej osoby do podziału łupu i nie podoba mu się to, że Halloway ma przed nim tajemnice.

Klub Creole. Cyclops spotyka się z Loganem i Juddem i opowiada im, czego dowiedział się od pani MacTaggart, do której wysłał go Angel. Okazuje się, że przed swoją śmiercią Cain wysłał klejnot Cyttoraka statkiem o nazwie Blackbird i powiadomił ją, aby przechowała dla niego ładunek.

Gdzie indziej. Doktor Cornelius usuwa ślady tatuażu z twarzy Angela, aby mógł swobodnie poruszać się wśród ludzi. Po wyjściu od chirurga Halloway mówi Wandzie, że kiedy Blackbird przybędzie do Nowego Jorku, on odwróci uwagę jego kompanów, a ona i jedna z jej przyjaciółek, która ma odpowiednie umiejętności do tej roboty, zabiorą klejnot.

Port, kilka dni później. Angel, Cyclops, Logan i Judd wchodzą na pokład Blackbirda i docierają do ładunku nadanego przez Caina. Tam jednak znajdują X Men, którzy wyprzedzili ich w wyścigu po klejnot. Wagner rzuca się na Summersa, a Eugene chce mu pomóc, lecz sam zostaje zaatakowany przez Ororo. Logan ratuje swoje pierwszego oficera przebijając kobietę pazurami, ale po chwili zostaje złapany przez Rasputina i wyrzucony za burtę. Kurt uderza łokciem w twarz Judda, ale zostaje unieszkodliwiony przez Angela, który każe Cyclopsowi zabrać klejnot. Piotr cieszy się, że ponownie będzie mieć szansę zmiażdżenia Hallowaya, jednak pozbawia jej go Logan, który wraca na pokład i wbija mu w plecy swoje ostrza. Kiedy Tommy'emu i jego partnerowi wydaje się, że wygrali, Summers mierzy do nich z pistoletu i mówi, że skoro ma już klejnot, mogą się spotkać się z Xavierem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3 X-Men Noir: Mark Of Cain #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.