Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks: Red Hulk » Fall Of The Hulks: Red Hulk #2

Fall Of The Hulks: Red Hulk #2

Postacie
Zapowiedź

Czy to możliwe, aby Bruce Banner zawarł sojusz Red Hulkiem? A może próbują oni tylko wykiwać się nawzajem? I jaką rolę w wielkich planach MODOKa będzie pełnić córka Hulka i Thundry? Odpowiedzi na te wszystkie pytania w tym numerze.

Cytat

Red Hulk (o Intelligencii): "This country is going to hell, and they gave me the power to change it. Sometimes in war you have to strike alliances with enemies."

Streszczenie

Red Hulk wyjaśnia zdziwionemu Bannerowi, że Lyra jest córką Thundry, która przybyła do naszych czasów, żeby stoczyć walkę z najpotężniejszym z mężczyzn, Hulkiem, którą później można by wykorzystać w celach propagandowych [patrz one-shot Hulk: Raging Thunder – przyp. S_O]. Jej misja miała jednak jeszcze jeden, tajny cel – podczas kończącego walkę pocałunku wojowniczka z przyszłości potajemnie pobrała próbki tkanek Hulka, które po powrocie do swojego czasu wykorzystała do zapłodnienia in vitro. Rezultat tego eksperymentu, Lyra, stała się następczynią swojej matki i przeważyła szalę zwycięstwa na stronę Femizonii. Nowa She-Hulk podążyła w ślady matki jednak nie tylko w ten sposób – niedawno przybyła ona do naszych czasów, a Wizard, wykorzystując jej niewiedzę, zwerbował ją do nowej wersji swojej Frightful Four. Nieoczekiwani sprzymierzeńcy nie mogą jednak dłużej dyskutować na jej temat – Red musi udać się do Baxter Building, a Bruce – przygotować Skaara na podróż do Latverii. Wychodząc Rulk stwierdza w myślach, że nie powiedział Bannerowi wszystkiego odnośnie Thundry.

Okazuje się bowiem, że po jej walce z Hulkiem amazonka nie była w stanie wrócić do swoich czasów – wehikuł czasu, którego używała, uległ bowiem awarii. Reed Richards próbował jej pomóc, nie był jednak w stanie znaleźć odpowiedniej linii czasowej. Wojowniczka zamroziła więc skradzione Hulkowi tkanki i ukryła je w swoim futurystycznym komputerze/kamerze. Niedługo później, dzięki informacjom wykradzionym z Project: PEGASUS, dowiedziała się o niej Intelligencia, a poprzez nich – także i Rulk. Dlatego, kiedy po raz pierwszy ją spotkał – gdy wraz z oryginalną She-Hulk i innymi Lady Liberators go zaatakowała [patrz Hulk vol. 2 #7-9 - przyp. S_O] – porwał ją i przedstawił jej związane z nią plany supergeniuszy. Stwierdził, że byliby oni w stanie odesłać ją do właściwego jej czasu, dodał jednak, że najprawdopodobniej złamią obietnicę. Zasugerował, żeby Thundra przyjęła propozycję Intelligencii, a gdy już ją zdradzą, przyłączyła się do niego, a on spełni ich obietnice. Na odchodne kobieta spytała, czemu wybrał właśnie ją, wyjaśnił więc, że wojnę wygrywają ci, którzy się nie patyczkują, a ona jako jedyna była w stanie go zabić.

I tak Thundra przyłączyła się do Intelligecii, a potem do Rulka w czasie jego potyczki z X-Force [patrz Hulk vol. 2 #14-17 - przyp. S_O]. To wtedy, gdy Samson zaatakował Reda, amazonka podjęła decyzję i stanęła po stronie czerwonego giganta. A gdy wszystko się uspokoiło, Rulk wręczył jej urządzenie, dzięki któremu mogłaby go wezwać, gdy Intelligencia ponownie się z nią skontaktuje. Tak się też stało, gdy do ukrywającej się na pustyni Thundry przybył Wizard w towarzystwie Klawa i Trapstera i zaproponował jej powrót do Frightful Four. Gdy wojowniczka dowiedziała się jednak, że zamierzają oni porwać Richardsa, zaatakowała swoich niedoszłych wspólników. Szybko została powalona przez twory z twardego dźwięku stworzone przez Klawa i uwięziona dzięki gadżetom Trapstera, a Wizard przejął jej komputer/kamerę i zaczął się głośnio zastanawiać, co by się stało, gdyby znajdujące się tam tkanki Hulka uległy zniszczeniu. W tym jednak momencie na scenie pojawił się Red Hulk, który w kilka chwil powalił niczego nie spodziewających się łotrów. Gdy ci uciekli, Rulk spytał Thundrę, czemu ukrywa się tutaj, zamiast w Nowym Jorku, kobieta pokazała mu więc nagranie jej ledwo co przybyłej z przyszłości córki, Lyry [patrz miniseria All-New Savage She-Hulk - przyp. S_O]. Wyjaśniła, że gamma-wojowniczka może pochodzić z jej przyszłości albo z całkiem innej rzeczywistości, a gdyby się z nią spotkała, mogłoby to doprowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji.

Latveria, dzisiaj. Rulk i Thundra włamują się do zniszczonego i opuszczonego po walce Dooma z Cosmic Hulkiem [patrz Incredible Hulk #606 - przyp. S_O] Castle Doom, gdzie komputer Thundry nie wykrywa żadnych działających zabezpieczeń. We dwójkę docierają do pomieszczenia, w którym znajduje się wehikuł czasu łotra, zostają jednak zaatakowani przez strzegące zamku wampiry. Większość z nich rzuca się na Czerwonego, Thundra jest więc w stanie dostać się do maszyny i ją uruchomić. Widzi jednak, że jej kompan nie radzi sobie z potworami, w ostatniej więc chwili zmienia ustawienia i przenosi siebie, Rulka i wehikuł. Gdy trafiają do punktu docelowego, wampiry zostają zniszczone przez światło słoneczne.

Jakiś czas później. Rulk budzi się, widząc Thundrę układającą gigantyczne głazy w jeden monolit dookoła wehikułu. Kobieta wyjaśnia, że przeniosła ich w przyszłość o pół dnia, dzięki czemu trafili na drugi koniec świata – dokładnie na miejsce, w którym jej Femizonki znalazły machinę. Okazuje się, że od początku było to jedno i to samo urządzenie, a teraz udało mu się znaleźć swój odpowiednik z przyszłości – a właściwie już oddzielnej rzeczywistości, oznaczonej numerem 8009. Gdy wojowniczka wprowadza odpowiednie współrzędne, Czerwony mówi, że teraz są kwita, Thundra pyta więc, czy według niego wszystko kręci się wokół umów i sojuszy. Ogłasza, że jest mu wdzięczna za pomoc i obiecuje, że jeśli kiedyś będzie potrzebował sojusznika, na pewno mu pomoże. Stwierdza, że w głębi duszy Rulk jest honorowym człowiekiem i że tylko ona o tym wie, po czym całuje go i wstępuje na platformę wehikułu. Gdy znika, Rulk wychodzi i za pomocą ostatniego głazu, oznaczonego znakiem pioruna, ukrywa wejście. Następnie odchodzi, zastanawiając się nad niezrozumiałą dla niego emocją, zaufaniem. Nie wie, że jest obserwowany przez zakamuflowanego A-Bomba.
       

Autor: S_O

Galeria numeru

Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 Fall Of The Hulks: Red Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.