Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #23

Cable vol. 2 #23

Cable vol. 2 #23

"Homecoming" - part 3

Postacie
Zapowiedź

W przedostatnim numerze serii Cable i Hope, nadal kilkadziesiąt lat od teraźniejszości, spotykają dawnego przyjaciela, który równie dobrze może im pomóc lub narazić na niebezpieczeństwo. A Bishop nadal podąża ich tropem i zbliża się coraz bardziej.

Cytat

Hope (prowadząc samochód): "Straight? What's straight on this circle thing?"

Streszczenie

Chapter Six: "Girls With Guns"

Nowy Jork, rok 2044. Cable i Hope zostają zaatakowani przez Turnpike Authority i zanim udaje im sięskryć za kawałkiem zniszczonego muru, mężczyzna zostaje kilkakrotnie postrzelony. Cable stara się powstrzymać żołnierzy, lecz doznaje nagłego ataku. Hope wykorzystuje jednak jego broń i detonuje stojącą za złoczyńcami cysternę. Wreszcie wychodzi zza osłony, poddając się i oddaje jednemu z żołnierzy swój nóż. Okazuje się jednak, iż była to pułapka, a dziewczyna chwyta mężczyznę i wykorzystuje nóż w jego ręku, czyniąc z niego zakładnika. Gdy inny z żołnierzy pudłuje, próbując ją trafić, Hope w przypływie oburzenia, że był on w stanie ryzykować życiem własnych ludzi obezwładnia go. Trzeci z mężczyzn trzyma ją już jednak na muszce, nie zważając na prośby niedawnego zakładnika, który chce okazać Hope łaskę za uratowanie go. W tej chwili jednak pocisk przeszywa jego głowę.

Chapter Seven: "Baby, You're Out of Time"

Na ratunek mutantom przybywa Sophie Pettit na czele oddziału rebeliantów. Kobieta ma za złe Nathanowi, że dwa lata wcześniej zniknął bez słowa w środku bitwy, lecz godzi się pomóc mu opatrzyć rany. Hope przypomina, że muszą nabrać dystansu od Bishopa, a Pettit dziwi się, że ten jeszcze żyje.

Z wody na brzeg wypełza ledwo przytomny Bishop i zostaje natychmiast otoczony przez oddział Turnpike Authority, którzy biorą go za kolejną osobę, próbującą prześlizgnąć się bez płacenia. Jeden z oddziału rozpoznaje jednak Bishopa, który wykręcając rękę niesubordynowanemu żołnierzowi zyskuje sobie posłuch u pozostałych.

Sophie, jadąc wraz z Cablem i Hope jeepem, wyjaśnia, iż uznali zarówno Cable'a, jak i Bishopa za martwych. Mutant odpowiada, iż Bishop w rzeczywistości żyje i nadal jest zdeterminowany, by zabić Hope. Pettit nie może uwierzyć, iż nastolatka to dziecko, którym niegdyś się opiekowała, lecz w tym momencie pojawiają się pojazdy Turnpike Authority i rozpoczyna się strzelanina. Kierowca rebeliantów zostaje zastrzelony, a kierownicę jest zmuszona przejąć Hope, która gubi pościg w miejskim parku, lecz niedoświadczona uderza samochodem z pałną prędkością w głaz. Cała trójka wypada z pojazdu, a Cable, mogąc uratować tylko jedną z dziewczyn, chwyta Hope i włącza wehikuł czasu. Sophie leży bez ruchu na ziemi.

Nathan i Hope zjawiają się w roku 1933. Dziewczyna pyta, czy znaleźli się w teraźniejszości. Cable zaprzecza, jednak dodaje, iż są coraz bliżej.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23 Cable vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.