Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #20

Hulk vol. 2 #20

Hulk vol. 2 #20

"Man Nor Beast"

Postacie
Zapowiedź

Red Hulk miażdży wszystko i wszystkich na swej drodze, wyrabiając sobie opinię w uniwersum Marvela. Któż będzie jego następną ofiarą? Uncanny X-Men! A tymczasem Red Ghost i jego Super-Apes mają sprawę do Beasta oraz Czarnej Pantery.

Cytat

Beast: "You're not leaving."
Red Ghost: "A more accurate way of thinking about this, dr. McCoy, is I will not be leaving without you."

Streszczenie

Red Hulk wyskakuje z samolotu przelatującego gdzieś w pobliżu Wakandy. Jest lekko poirytowany kolejną sprzeczką z Bannerem. Mężczyźni zmuszeni są jednak przez sytuację do utrzymania swojego sojuszu i planowania kolejnych kroków z dużym wyprzedzeniem.

Kwatera główna Intelligencii. Leader podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia organizacji. Uprowadzili już dwóch z ośmiu najinteligentniejszych ludzi świata. MODOK zauważa, że również trzeci, Tony Stark, jest aktualnie wyłączony z gry. Mężczyźni upajają się ironią sytuacji - stworzona przez Dooma technologia Liddleville pomaga teraz więzić Victora i Richardsa. Obaj leżą nieprzytomni, podłączeni do aparatury obsługiwanej przez Mad Thinkera. Leader wysyła Red Ghosta do Wakandy po dwóch kolejnych geniuszów. Z jakiegoś powodu zabrania starcowi zabijać Rulka, gdyby ten napotkał go na swojej drodze.

Wakanda. Pałac królewski. Beast siedzi przy suto zastawionym stole razem z panem domu. Zajęci rozmową czekają na jubilatkę, Ororo. Po chwili królowa dołącza do mężczyzn, a chwilę potem kolejni, zaproszeni na imprezę urodzinową goście - Cyclops, Angel i Iceman. Zanim zdążą jednak złożyć koleżance życzenia, w pałacu zapadają ciemności. Chwilę potem Red Ghost chwyta zdezorientowanego T'Challę i zapada się wraz z nim w podłogę. Summers przejmuje dowodzenie. Natychmiast dzieli X-Men na dwie grupy - powietrzną i naziemną, po czym wszyscy ruszają na poszukiwanie uprowadzonego. McCoy nie jest zachwycony tym, że nieopatrznie znowu znalazł się pod dowództwem Scotta.

Uciekający Red Ghost zostaje zaskoczony przez Red Hulka. Chwilę później pojawiają się również X-Men i według rozkazu Cyclopsa skupiają się na atakowaniu Rulka. Niezadowolony z objętej przez kolegów strategii, Beast samotnie rusza za Ghostem. Nie widzi, że chwilę później mutanci zostają zaskoczeni przez małpy porywacza i przez nie pokonani.

Beast dogania Red Ghosta, lecz zostaje powalony przez Mikhlo, ostatnią z jego małp. Po chwili dołącza do nich uwolniony od X-Men Rulk. Wdaje się w walkę z gorylem i bez większych problemów brutalnie go zabija. Wściekły Ghost rzuca się na niego i chwyta go za serce, pozbawiając przytomności. Następnie zabiera swoje małpy, T'Challę i McCoya i ucieka.

Gdy Rulk odzyskuje przytomność, jest otoczony przez X-Men. Cyclops próbuje dowiedzieć się, po której stronie opowiedział się olbrzym. Red odpowiada, że ktoś, kto sprzymierzył się z Magneto powinien dobrze wiedzieć, że na wojnie nie ma czegoś takiego jak "strona". Wściekła Storm grozi Czerwonemu telepatycznymi torturami, jednak nie jest w stanie zatrzymać Rulka, gdy ten postanawia oddalić się.

Banner ma pretensje do Rulka za zabicie jednej z małp Red Ghosta. Mężczyźni wdają się w kolejną sprzeczkę. Już dawno odpuściliby sobie sojusz, gdyby nie to, że są sobie nawzajem potrzebni.

Kwatera główna Intelligencii. Red Ghost domaga się zabicia Rulka. Leader ponownie odmawia tłumacząc, że Czerwony z najgorszego wroga stanie się jeszcze ich najsilniejszym sprzymierzeńcem. To tylko kwestia czasu, kiedy jego sojusz z Bannerem wypali mu prosto w twarz.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #20 Hulk vol. 2 #20 Hulk vol. 2 #20 Hulk vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.