Avalon » Serie komiksowe » Giant Size Thor Finale » Giant Size Thor Finale

Giant Size Thor Finale

Postacie
Zapowiedź

Jaki będzie zaskakujący finał dotychczasowych przygód Thora? Co kombinuje Loki i jakie są plany Dooma? Czy zwykły ziemianin Bill będzie w stanie pomóc Balderowi?

Cytat

Nagi Volstagg do gapiącej się Sif: "Woulde it be your wish to pay for the view?"

Streszczenie

Balder chce wiedzieć, co się dzieje. Asgardczycy twierdzą, że napastnik wyzwał ich na pojedynek. Chcieli tego uniknąć, ale doszło do wypadku. Król pochyla się nad umierającym. Billy szepcze u do ucha swoją historię. Rozwścieczony król po wysłuchaniu tych słów rusza do ataku. Udaje mu się pokonać jednego, ale drugi chwyta go od tyłu i wystawia swojemu bratu do ciosu. Ten podnosi miecz, ale nagle pada martwy na ziemię. To Billy ostatnimi siłami przebił swoim mieczem napastnika. Balder wykorzystuje to i zabija tego, który go trzymał. Śmiertelnik jest szczęśliwy, że ocalił króla. Prosi, aby opowiedział Kendrze o tym i przekazał jej, że ją kocha. Kiedy chłopak umiera, Balder zabiera jego ciało na konia i odjeżdża. W zamku Loki bagatelizuje to zdarzenie. Dla niego najważniejsze jest, aby roboty wykonały swoje zadanie.

Trzy Doomboty zbliżają się do Broxton. Przed barem stoi Donald Blake, który ze zdziwieniem obserwuje zbliżające się na horyzoncie punkty. Sif jest w restauracji i ma złe przeczucia. Postanawia wyjść na zewnątrz do ukochanego. Robi to w samą porę, aby zasłonić mężczyznę. Bogini powala jednego z robotów i wzywa na pomoc Warriors Three. Jedna z maszyn strzela do nich energią z ręki, ale Fandral odcina mu ją mieczem. Rozpoczyna się walka, jednak kiedy z ziemi podnosi się Donald, roboty skupiają się na nim. Wszystkie trzy podnoszą ręce, aby otworzyć ogień. Asgardczycy zasłaniają przyjaciela swoimi ciałami. Energia wystrzału jest jednak bardzo duża. Volstagg postanawia się tym zająć. Każe wszystkim stanąć za nim i sam, centymetr po centymetrze, podchodzi do strzelających maszyn. Energia, którą się mierzy sprawia, że traci całą odzież. Ostatecznie dociera do celu i potężnym ciosem niszczy dwie maszyny. Jego kolegów i Sif peszy trochę jego golizna. Donald dostrzega w końcu swoją laskę na ziemi i sięga po nią. Zauważa go ostatni z robotów i strzela mu w plecy. Sif odcina rękę ustrojstwu, a Blake uderza laską w ziemię i przemienia się w Thora. Kiedy upewnia się, że nie dowiedzą się, kto ją wysłał, niszczy ją. Następnie uprzedza przyjaciół, że kiedy przemieni się ponownie, muszą zabrać Donalda do szpitala, ponieważ jest poważnie ranny.

Służący przynosi Keldzie informację, że jej ukochany został zamordowany. Ta zmienia się w wiatr i przenosi się do komnaty, gdzie leży ciało Billy'ego. Tam Balder każe swoim ludziom odnaleźć Lokiego. Keldzie opowiada o bohaterskiej śmierci chłopaka i zapewnia ją, że pomścił jego śmierć. Bogini chce jednak, aby za tę zbrodnię odpowiedziała osoba, która wysłała zabójców. Król mówi, że przed śmiercią śmiertelnik oskarżył Lokiego. Teraz szukają go, aby przesłuchać go i poszukać dowodów. Kelda patrząc na krew ukochanego na swoich rękach stwierdza, że nie potrzebuje dowodów. Poprzysięga zemstę i odlatuje. Balder każe przygotować statek. Bill zasłużył na pogrzeb prawdziwego wojownika.

Balder i Heimdall patrzą w nocy na płonący statek. Król jest pewny, że oskarżenia pod adresem Lokiego są prawdziwe, co sprawia, że ich naród jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Trzeba przystąpić do wojny. Prosi, aby przyjaciel zajrzał w przyszłość. Heimdall odpiera, że widzi tylko cienie.

Donald Blake leży w szpitalu i rozmawia ze swoim lekarzem. Obrażenia są poważne i uszkodzenia nerwów są nieuleczalne. Pacjent boi się, że będzie sparaliżowany, ale doktor odpiera, że to mu nie grozi. Po rehabilitacji będzie mógł chodzić, ale jego lewa noga na zawsze będzie mniej sprawna i będzie musiał posługiwać się laską. Blake odpiera, że ma już jedną.

Autor: Spell

Galeria numeru

Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale Giant Size Thor Finale

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.