Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Redemption » Spider-Man: Redemption #4

Spider-Man: Redemption #4

Spider-Man: Redemption #4

"Burning Bright"

Postacie
Streszczenie

Kaine wspomina swoje pierwsze chwile po opuszczeniu zbiornika, w którym wyhodował go Szakal, oraz dzień, w którym po odkryciu u niego degeneracji został odrzucony przez swojego „ojca”. W trakcie swoich rozmyślań Kaine wyciąga na zewnątrz płonącej kawiarenki wszystkich oprócz Bena i Janine. Wchodząc ponownie do środka, ma nadzieję, iż umrze razem z nimi. Na miejscu zwraca się do pary, by zaakceptowali zbliżającą się śmierć, na którą on czekał długich pięć lat, pełnych bólu i cierpienia. Jednak Ben, osłabiony przez gruz, który spadł na niego wcześniej, błaga swojego klona, by ten uratował Janine, ponieważ ona wycierpiała w swoim życiu zbyt wiele i zasługuje na drugą szansę.

Kaine w ostatniej chwili ratuje zarówno Bena, jak i Janine, zabierając ich na pobliski dach. Mówi im, by kontynuowali swoją miłość i odnaleźli strzępy szczęścia na tym przeklętym świecie. Prosi Bena, by ten spełnił jego ostatnią prośbę i zabił go. Reilly odrzuca jego prośbę i stwierdza, że nie potrafi wyrazić wdzięczności za ratunek, ale równocześnie nie może pozwolić, by morderca, jakim jest Kaine, uciekł.

Po chwili dochodzi do bójki Kaine’a i Bena, którą obserwują z dołu przybyli na miejsce policjanci. Jeden z detektywów rozpoznaje Kaine’a, gdyż był obecny na procesie Petera Parkera. Gdy policjanci docierają na dach, Kaine atakuje ich. Nie powstrzymują go celne strzały i po porwaniu ze sobą jednego z funkcjonariuszy przeskakuje na pobliską platformę z reklamą. Przybyli na miejsce kolejni policjanci celują do niego z karabinów. Udając, iż skręci kark porwanemu policjantowi, prowokuje funkcjonariuszy do strzelania. W ostatniej chwili ratuje go Ben, który założył maskę dla niepoznaki.

Załamany Kaine nie potrafi zrozumieć, dlaczego prawdziwy Peter Parker nie pozwolił mu zginąć. Gdy Ben podaje mu dłoń, by wstał, Kaine uświadamia sobie, że oni naprawdę są braćmi i posiadają takie samo serce, w którym znajduje się odpowiedź na jego pytanie. Po chwili do dwójki dołącza Janine. Kobieta stwierdza, że zdecydowała oddać się w ręce policji, gdyż nie chce już uciekać i pragnie zaznać spokoju dla siebie i Bena. Para całuje się. Po chwili Reilly orientuje się, że Kaine zniknął. Okazuje się, iż Kaine zdecydował się oddać w ręce policji i w ten sposób postawić pierwszy krok na drodze do odkupienia swojej duszy. Za wskazanie właściwej drogi jest wdzięczny swojemu bratu, o którym nigdy nie zapomni.     

Eskortowaną przez policjantów Janine obserwuje z dachu pobliskiego budynku Spider-Man. Stwierdza, że tak długo, jak będzie żył, zawsze będzie miał nad nią pieczę. Zarówno jako Ben Reilly, jak i Spider-Man.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Redemption #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.