Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Redemption » Spider-Man: Redemption #3

Spider-Man: Redemption #3

Postacie
Streszczenie

W drodze do sądu, gdzie ma stanąć przed sędzią, Janine Godbe zostaje porwana z rąk policji przez Bena, który dla zachowania pozorów udaje morderczego maniaka w masce chcącego wymierzyć sprawiedliwość na morderczyni. Dopiero gdy Reilly zdejmuje maskę, Janine uspokaja się, gdyż obawiała się, że to Kaine ją porwał. Tymczasem pierwszy klon Petera Parkera obserwuje całą sytuację z ukrycia. Jest zadowolony, że jego plan zaczyna w końcu rozwijać się tak, jak on tego chce. W jego opinii Ben jest coraz bardziej podobny do niego, akurat gdy zbliża się ich ostatnie starcie. Nagle Kaine doznaje potężnego bólu spowodowanego degeneracją, którego nie był wstanie uśmierzyć jego kostium stworzony specjalnie do tego celu. Wściekły klon Parkera decyduje, iż nie będzie więcej go nosił, po czym zrywa go z siebie. Kaine decyduje, że po pięciu latach nadeszła pora zakończenia gry, którą prowadzi z Benem.

W kawiarence Ben przekonuje Janine, że ma zebraną sporą kwotę pieniędzy na czarną godzinę i mogą spokojnie uciec z tego miasta i rozpocząć nowe życie, tak jak planowali przed laty. Wówczas Janine opowiada mu, co wydarzyło się w Santa Cruz, że Ben był przekonany o jej śmierci. Okazuje się, iż w środku nocy Kaine zmusił ją, by się ubrała i z nim poszła. Zabrał ją do San Francisco na szczyt Golden Gate Bridge. Następnie złożył jej propozycję nie do odrzucenia: albo zostawi Bena natychmiast, albo Kaine poinformuje policję w Santa Cruz o morderstwie, które popełniła. Nawet jeśli zdołają uciec policji, Kaine będzie zawsze za jej plecami, uzbrojony w prawdę. Dodał też, że jeśli kobieta zrobi tak, jak on chce, to wówczas przestanie ścigać Bena raz na zawsze. Zapłakaną kobietę przekonało stwierdzenie, że Benowi będzie lepiej bez niej. Następnie Janine napisała swój list samobójczy pod dyktando Kaine’a, który stworzywszy genetyczną kopię kobiety, zrzucił ją z mostu. Ben jest zszokowany, iż ciało, które identyfikował, było kopią. Stwierdza, że tylko dzięki Sewardowi Trainerowi nie stoczył się na naprawdę głębokie dno. Po krótkiej rozmowie Ben wybacza kobiecie jej zachowanie oraz proponuje, by zapomnieli o przeszłości i skupili się na przyszłości.

Gdy Ben i Janine szykują się do opuszczeniu kawiarenki i rozpoczęcia nowego życia w innym mieście, do budynku wdziera się Kaine. Widząc go, Ben wpada w furię. Janine błaga go, by przestał, gdyż będzie taki sam jak Kaine, do czego jego przeciwnik zmierza. Klon Parkera stwierdza, że to już się stało. Po chwili kawiarenka eksploduje.  

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Redemption #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.