Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Redemption » Spider-Man: Redemption #1

Spider-Man: Redemption #1

Spider-Man: Redemption #1

"Yesterday"

Postacie
Streszczenie

Kaine ogląda zwłoki mężczyzny w domu pogrzebowym. Rozważa sens swojego istnienia, gdy nakrywają go policjanci. Dochodzi do krótkiej walki, po której klon Petera Parkera wyskakuje przez okno. Teraz już wie, że jego przeznaczeniem jest śmierć. Jednak decyduje, iż nie umrze sam.

Tymczasem Ben w ciszy siedzi przed grobem swojego przyjaciela, Harry’ego Osborna. Wracając do domu, po raz kolejny przypomina sobie wydarzenia ostatnich miesięcy. Jest z siebie dumny, że powrócił do Nowego Jorku po pięciu latach jako zupełnie inny Peter Parker niż ten, którym był.

Tajemnicza rudowłosa kobieta jedzie pociągiem zmierzającym do Nowego Jorku. Wspomina chwile spędzone z Benem Reillym.

Gdy Ben wstaje w nocy, by napić się mleka, zostaje zaskoczony przez Kaine’a, który ukrywał się w cieniu. W trakcie krótkiej walki Kaine stwierdza, iż przybył do Bena, by zadać pierwszy cios w wojnie, która przy odrobinie szczęścia zniszczy ich obu. Gdy przeciwnik Bena ucieka, jego mieszkanie jest w wielkim nieładzie. Reilly postanowił wybrać się do baru, by utopić smutki. Zwłaszcza pragnie wymazać wspomnienie utraconej wielkiej miłości, którą była Janine. Na miejscu spotyka pijanego Flasha Thompsona, który użala się nad sobą. Po krótkiej rozmowie Ben daje mu dobrą radę - by przestał żyć przeszłością i zaczął doceniać to, co ma tu i teraz.

Gdy Ben dociera do swojego mieszkania, czeka na niego wielka niespodzianka. Zszokowanego Bena wita Janine, którą uważał za zmarłą! Całej sytuacji przyglądał się Kaine, który zorganizował to spotkanie. W ten sposób rozpoczyna się pierwszy etap planu klona Petera Parkera, którego finałem ma być śmierć jego i prawdziwego Spider-Mana.

Ben i Janine odbywają trudną rozmowę. Okazuje się, iż kobieta otrzymała od Bena list, w którym zaprosił ją do miasta i dołączył klucze od mieszkania. Reilly stwierdza, że nie wysyłał listu, i jest przekonany, iż Janine jest klonem. Dopiero po namiętnym pocałunku Ben jest pewien, że ma do czynienia ze swoją utraconą miłością. Przez kilka tygodni para odnawia swoje płomienne uczucie, bez zadawania trudnych pytań.

Gdy Ben i Janine wracają z romantycznej kolacji, zostają zaatakowani przez Kaine’a, który wciąga kobietę do jednego ze sklepów z ubraniami. Reilly rzuca się w pościg. W sklepie dochodzi do walki, w trakcie której Kaine tłumaczy, dlaczego sprowadził Janine właśnie teraz do miasta. Wszystko to po to, by Ben, doświadczywszy wielkiej radości przez ostatnie tygodnie, teraz mógł doświadczyć wielkiego bólu. Ben, ścigając Kaine’a, przedziera się przez kilka rzędów manekinów. Nagle dostrzega wśród nich ciało Janine. Jest zrozpaczony i zaczyna płakać. Sytuację obserwują policjanci, którzy przybyli na interwencję.    

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Redemption #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.