Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #234

The Spectacular Spider-Man #234

The Spectacular Spider-Man #234

"Blood Brothers" – Part 4: "Leap Of Faith"

Postacie
Streszczenie

Ben leży w łóżku hotelowym MJ i Petera. Jest zły na siebie, że zawiódł zarówno jako Ben Reilly, jak i Spider-Man. Peter stara się go przekonać, iż każdemu, kto nosi kostium, czasami zdarza się popełniać błędy. Dodaje przy tym, że ktokolwiek jest odpowiedzialny za całą sytuację, musi znać ich tajne tożsamości. Ben stwierdza, że Peter miał rację od początku - za wszystkim stoi Seward.

Tymczasem Seward Trainer wrzeszczy na tajemniczego osobnika w zielonym stroju, iż ich umowa nie obejmowała skrzywdzenia Bena. Jego rozmówca wyjaśnia, że nigdy nie mieli takiej umowy i Trainer będzie kontynuował prace nad regeneracją jego ciała, inaczej Ben otrzyma szokujące informacje o swoim przyjacielu Sewardzie. Przybyły na miejsce Hobgoblin informuje pracodawcę, iż plan jest realizowany zgodnie z wytycznymi. Zarówno Spider-Man, jak i Peter Parker otrzymali stosowne ostrzeżenia, by nie mieszali się do nie swoich spraw.

Peter mówi, iż przykro mu, że miał rację odnośnie Sewarda, i proponuje wspólne rozwikłanie ich problemów. MJ dodaje, że wyobraża sobie, jak bardzo musi Bena boleć zdrada przyjaciela. Ben jest załamany, że oskarżył Jessicę o jego ostatnie problemy. Mary Jane stwierdza, że jeśli ta kobieta naprawdę kocha Bena, to go wysłucha i przyjmie przeprosiny. Gdy Peter proponuje, by wspólnie odnaleźli Sewarda i wszystko wyjaśnili, Ben odpowiada, że nie chce, i wychodzi przez okno.  

Po chwili Ben dociera do mieszkania, w którym mieszka Jessica. Wchodząc przez okno, przeprasza kobietę, że ją oskarżał. Wyznaje, że bardzo mu na niej zależy. Jessica stwierdza, że zbyt długo pałała nienawiścią do Spider-Mana i jest zdecydowana pozostawić przeszłość za sobą. Para przytula się. Ben pyta kobiety, czy zniszczy negatywy zdjęcia przedstawiającego go w kostiumie Spider-Mana. To pytanie wzburza Jessicę. Każe Benowi wynosić się albo wezwie policję.

W swoim domu Liz Allen sprawdza finanse Osborn Industries. Odkrywa, że firma, której jest cichym wspólnikiem, przekazuje spore pieniądze do firmy córki, która nazywa się Multivex Corporation. Informuje o swoim odkryciu brata, Marka Raxtona, który zarządza firmą jej męża.

Ben wraca do MJ i Petera. Na miejscu dowiaduje się, że Peter na własną rękę postanowił dotrzeć do prawdy i dlatego udał się do Multivex Corporation. Peterowi udaje się wejść do środka, rozłączyć kamery ochrony i odnaleźć laboratorium Trainera. Niespodziewanie zostaje pochwycony przez członków Cell-12. Tym razem mają pozwolenie na jego zabicie. Nim udaje im się zadać pierwszy cios, pojawia się Spider-Man. Po krótkiej walce Peterowi i Benowi udaje się pokonać przeciwników. Na ich drodze staje Hobgoblin. Ben mówi do Petera, iż zajmie się przeciwnikiem, a on niech zacznie szukać Trainera. Walka Bena z Hobgoblinem przenosi się na zewnątrz budynku, a Peter nie może dogonić Sewarda, który ucieka na dach.  

Benowi udaje się zrzucić Hobgoblina z jego glidera, który zmierza w kierunku zbiornika z paliwem, w pobliżu którego znajdują się Peter i Seward. W międzyczasie Spider-Man dowiaduje się od Hobgoblina, że ten tylko wykonuje zlecenie, ale nie zdradzi, dla kogo. Parker skacze na glidera, by zapobiec tragedii. Okładając Hobgoblina, Ben dostrzega, iż Peter spada z pojazdu. Gdy ratuje Parkera, Hobgoblin i Seward uciekają. Po krótkiej rozmowie z Benem Peter stwierdza, iż znów są w punkcie wyjścia, gdyż dalej nie wiedzą, kto jest ich przeciwnikiem.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #234

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.