Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Battle of Jericho Hill » Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #4

Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #4

Postacie
Zapowiedź

Ostatnia bitwa między ludźmi Dobrego Człowieka a resztkami oddziałów lojalnych wobec Gilead jest coraz bliżej. W Bitwie na Wzgórzu Jerycho Roland będzie dzierżył róg swego ojca. Czy jego tony przyniosą Afiliacji szczęście?

Cytat

Konający Alain: "So dark... didn't... didn't see who shot me... promise you'll... you'll send whoever did it... straight to hell..."
Roland: "That I can... I can surely promise you, my dearest friend... By my own hand... will your killer be damned for all eternity. Upon this truth, I lay my soul."

Streszczenie

Narada Rewolwerowców. Chociaż odzew na rekrutację był bardzo duży i zastępy Bieli szybko rosną, Rolanda niepokoi, że najpierw zaginęła rodzina Randolpha, a kilka tygodni później Sheemie. To nie powinno się zdarzyć w obozie pełnym Rewolwerowców. Nie może jednak pozwolić sobie na chwilę refleksji i wraca do planowania bitwy. Generał DeMullet dostał misję zniszczenia składu amunicja Farsona nieopodal Rimrocks i mężczyźni są w trakcie omawiania tej akcji. Oddział będzie mały i składający się jedynie z najbardziej zaufanych ludzi. Alain zgłasza się na ochotnika.

Narada dobiega końca. Alain zastanawia się, gdzie jest Randolph. Ma dziwne przeczucie, ale choć dzieli się nim z Rolandem, obydwoje szybko poświęcają uwagę bardziej pilnym sprawom.

Tymczasem w obozie Farsona Randolph błaga Dobrego Człowieka. Chce tylko odejść wraz z synem w pokoju. Marten nie jest pewny, czy jednokrotny zdrajca nie zdradzi tym razem ich i sugeruje, by chłopca zatrzymać jeszcze w formie karty przetargowej. Farson się z nim zgadza, nie jest pewny, czy po odzyskaniu dziecka Randolph nie zacznie na powrót z nimi walczyć. Rewolwerowiec odpowiada, że pomimo jego zdrad Roland i tak zwycięży i nic, co mógłby teraz zrobić, tego nie zmieni. Rozbawia tym Martena. Czarnoksiężnik zmienia swój wygląd, a jednego ze swoich kruków zmienia we własną skrępowaną podobiznę. Liczy na to, że ten fortel zapewni mu dostęp do Rolanda. Chce go własnoręcznie zabić.

Dzień ma się ku końcowi. DeMullet dociera do zbrojowni Farsona i orientuje się, że cały zgromadzony tu arsenał jest bezużyteczny. Uzmysławia sobie, że to pułapka, ale jest już za późno. Alain jest ostatnim ocalałym Rewolwerowcem i słysząc z ust konającego generała, że Randolph ich wystawił, rzuca się do ucieczki, by przekazać tę wiadomość Rolandowi.

Tej samej nocy Bert i Roland natrafiają na obóz Farsona. Dziwią się, bo Randolph zarzekał się, że osobiście sprawdził te tereny. Miały być czyste. Deschain zaczyna domyślać się, co może być na rzeczy, ale najpierw chce pozbyć się ludzi Dobrego Człowieka. Rozpoczyna się strzelanina. Wrogowie Afiliacji padają jak muchy, ale kiedy Rewolwerowcom wydaje się, że pozbyli się wszystkich, z mroku wyłania się kolejna postać. Reagują instynktownie. Postać spada z wierzchowca i dopiero wtedy uzmysławiają sobie, że znają jej głos. To Alain.

Umierający chłopak opowiada im jeszcze, co wydarzyło się w Rimrocks. Wypowiada imię zdrajcy i ostatnim oddechem prosi o pomszczenie jego śmierci, bo w tych ciemnościach nie wiedział nawet, kto do niego strzelał. Przerażeni i zrozpaczeni swoim czynem Bert i Roland przyznają, że już są przeklęci po wieczność.

Zabierają ciało przyjaciela i ruszają w drogę powrotną pod wzgórze Jerycho. Roland przekazuje Bertowi róg Elda z poleceniem, by w niego zatrąbił, jak tylko dojadę dość blisko, by został usłyszany. Całą drogę Roland rozmyśla, jak Alain John dołączył do Susan Delgado.

O świcie Bert gra na rogu, ale obóz i tak jest już rozbudzony. Aileen wychodzi im naprzeciw i nie może uwierzyć, że Alain nie żyje. Przekazuje Rolandowi informację, ze powrócił Randolph i przyprowadził ze sobą mnicha, który oczekuje u niego audiencji. Bert idzie rozprawić się z Randolphem, podczas gdy Roland idzie na spotkanie przeznaczenia.

Cuthbert odnajduje Randolpha przy zwłokach jego syna. Aileen nie rozumie, skąd ta zaciekła postawa, więc chłopak szybko jej tłumaczy, jak odkryli, kto jest zdrajcą. Randolph nie zaprzecza, również temu, że chociaż to palce Berta i Rolanda pociągnęły za spusty, przez co Alain zginął, to on jest za te śmierci odpowiedzialny. Następnie mężczyzna kładzie zwłoki synka na ciele Alaina, prosząc o pomoc w dotarciu jego małej duszyczki do polany na końcu drogi. Strzela sobie w głowę świadomy, że jemu nigdy nie przyjdzie zobaczyć tej polany.

W namiocie czeka na Rolanda mnich ze skrępowanym Martenem Bradclockiem. Chłopak z miejsca strzela do czarownika, co powoduje przełamanie czaru. Marten jest pod wrażeniem i przed zniknięciem mówi Rolandowi, że tylko on wie, jak odnaleźć Mroczną Wieżę. Deschain jest pewien, że trafi do niej bez niczyjej pomocy.

Z rozmyślań wytrąca go dźwięk rogu. To Farson atakuje obóz pod wzgórzem Jerycho.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #4 Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.