Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Soul Survivors » The Stand: Soul Survivors #4

The Stand: Soul Survivors #4

Postacie
Zapowiedź

Abigail Freemantle urodziła się w 1882 i jest najstarszą kobietą w Ameryce. I chociaż jest już zmęczona, to na niej spoczywa ciężar zebrania ludzi zdolnych przeciwstawić się rosnącej potędze Flagga. W oczekiwaniu na nich w Hemingford Home będzie musiała stoczyć pierwszą bitwę z Randallem.

Streszczenie

20 lipca. Matka Abigail wychodzi na werandę swego domu w Nebrasce. To najpiękniejsze lato, jakie pamięta od 1955 roku i żałuje, że nie ma już więcej ludzi, by się nim cieszyć. Ale nie obwinia Boga, przecież to nie pierwszy raz, kiedy wydał na ludzkość wyrok. Starowinka stara się nie myśleć o tym, że kiedy w 1882 przyszła na świat, Pan postawił przed nią zadanie, które teraz napawa ją lękiem. Bo Abigail Freemantle lęka się Człowieka bez Twarzy nawiedzającego jej sny. Dlatego zasypia w blasku dnia, czując boską łaskę na rozgrzanych słońcem policzkach.

Zalewają ją wspomnienia. Jej rodzice przybyli do Nebraski jako wyzwoleni niewolnicy i tata jako pierwszy czarny został zaakceptowany przez białych farmerów. Ona w wieku 20 lat, jako pierwsza Murzynka, została zaproszona na lokalny konkurs talentów. Wiedziała, że tworzy historię, ale w odróżnieniu od jej matki, nie napawało jej to lękiem. Młoda mężatka, w trzecim miesiącu ciąży, stanęła na scenie i zaśpiewała dla sali pełnej białych, najładniej jak umiała. I docenili to. Bisowała "Star-Splanged Banner". To był najszczęśliwszy dzień w jej życiu.

Kobieta budzi się po południu, idzie do wychodka, a następnie wraca do swych nielicznych zajęć.

Tej nocy, znów śni jej się występ w konkursie talentów. Ale tym razem, na widowni jest ten drugi. Jego ręce ociekają krwią, która budzi w ludziach agresję. Z krzykiem na ustach Abigail patrzy ze sceny, jak tłum rozszarpuje jej rodziców. Koszmar się zmienia, ukryta na polu kukurydzy wie, że nie jest sama. Człowiek bez Twarzy radzi, by lepiej była już martwa, zanim pojawi się na jej progu.

Następnego ranka, matka Abigail wyrusza na sąsiednią farmę. Wie, że niedługo będzie miała towarzystwo i chce ich godnie powitać. Droga jest długa jak na jej stare kości. Ma nadzieje wrócić do domu przed zmrokiem. Po drodze zabija czas wspominając - pierwszego męża, ich piątkę dzieci, drugiego i trzeciego męża, a także 32 wnuków i 91 prawnuków. Wszystkich przeżyła.

Wreszcie, wyczerpana staruszka dociera na miejsce. Potrzebuje drzemki, ale wcześniej upewnia się, że kurczaki przeżyły zarazę. Idzie na farmę, by się zdrzemnąć, a budzi się po chwili uzmysławiając sobie, że to już kolejny dzień. Nie planowała tego i zabiera się do pracy.

Po zabiciu i oskubaniu kur znów zapada w drzemkę. Tym razem śnią jej się ludzie, którzy do niej zmierzają. Wśród nich niemy i głuchy potężny chłopiec, z którym będzie musiała porozmawiać.

Budzi się po południu i wyrusza w powrotną wędrówkę. Zapadają ciemności, a ona wciąż jest w drodze. W głowie obija jej się przestroga człowieka z koszmarów i wtedy w ciemności zauważa czerwone ślepia, takie jak jego. Ale te należą do łasicy, do której szybko dołącza całe wygłodniałe stado. Abigail boi się tych stworzeń od kiedy jedna ją ugryzła, jak była mała, i Człowiek bez Twarzy musi o tym wiedzieć. Ta świadomość pozwala jej zebrać dość sił, by krzykiem i laską poprzeganiać natrętów. Chociaż jej się udaje, ma wrażenie, że dała temu Złemu znak, gdzie jej szukać.

24 lipca. Matka Abigail wstaje o poranku i zaczyna gotować. Kończy wczesnym po południem i siada na ganku, by się zrelaksować z gitarą. Po jakimś czasie dźwięk strun zagłusza warkot pickupa. Przyjechali. Nick i reszta.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Soul Survivors #4 The Stand: Soul Survivors #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.