Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #4

PunisherMax #4

PunisherMax #4

"KINGPIN" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy Wilson Fisk zajmuje się głównymi mafijnymi rodzinami w Nowym Jorku, Frank Castle ma swój problem. Jest nim wynajęty morderca o pseudonimie Mennonite.

Streszczenie

Purytanin jedzie do miasta swoim zaprzęgiem. Wzbudza zdumienie kierowców, ale nie przejmuje się tym. Od razu jedzie do biura Don Rigoletto. Tam przedstawia się jako Mennonite. Jest zabójcą, na którego tak wszyscy czekali. Nie chce używać swojego prawdziwego nazwiska, bo to już zostawił za sobą. Chce szybko wykonać robotę, aby móc zająć się żoną. Prosi o podanie nazwiska celu. Gangster mówi, że chodzi o Punishera. Daje mordercy walizkę pełną broni, ale ten jej nie chce. Będzie używał narzędzi, na które pozwala jego religia. Dona to nie interesuje, dla niego najważniejsze, aby robota została wykonana. Po wyjściu purytanina, jeden z mafiosów przynosi informację, że dzwoni Don Marzano w sprawie Kingpina. Rigoletto chce wiedzieć, gdzie jest Fisk

Ten właśnie pakuje swoja rodzinę. Wysyła ich do hotelu, gdzie będą bezpieczni. On tymczasem skończy to, co zaczął. W tym samym czasie Frank jedzie przez miasto, aby dorwać Fiska. Przez chwile ma wrażenie, że śledzi go ktoś na powozie, ale uznaje to za przywidzenie. Pożegnanie Kingpina z rodziną przerywa telefon. To Punisher. Bohater wie, że przestępca ma w mieszkaniu żonę i dziecko. Nie chce im nic zrobić, więc każe przeciwnikowi zejść na dół, aby zakończyli to na ulicy. Na początku Willson nie wie, co zrobić, ale z okna dostrzega coś, co pozwala mu się odprężyć. Mówi mścicielowi, że miło go było znać. Teraz to Frank jest zaskoczony. Nie wie, co się dzieje. Kontem oka dostrzega jakiś ruch i sięga po broń. Zanim ma okazję wymierzyć, zostaje trafiony młotem w klatkę piersiową, a jego strzał trafia Mennonite'a w nogę. Następny cios młota wytrąca pistolet [uszkadzając Frankowi dłoń - Dunton]. Frank unika kilku ciosów i uderza w ranną nogę, ale zostaje powalony na ziemię, a jego druga dłoń zostaje zmiażdżona. Wysuwa ostrze z buta i rani nim przeciwnika w drugą nogę. To daje mu czas, aby wstać. Następny cios butem trafia w krocze. Castle bierze ze swojego samochodu paralizator. Diody wbijają się w purytanina, który zostaje porażony prądem. Znosi jednak ból, wyrywa z siebie kable i młotem powala bohatera. Obaj przeciwnicy ledwo łapią oddech. Frank znajduje w śmietniku łańcuch i owija nim sobie dłoń. Przechodzi do ataku.

W tym czasie Fisk wsadza swoją rodzinę do taksówki, a następnie wydaje przez telefon rozkaz rozpoczęcia akcji. Do bossów mafijnych w całym mieście podkradają się zamaskowani ludzie  i zabijają ich. Ataki są kompletnym zaskoczeniem. Szefowie mafii giną w takich miejscach jak: centrum SPA, jacuzzi czy pokoje hotelowe. Wszyscy giną oprócz jednego. Tym Fisk zajmie się osobiście. Don Rigoletto rozmawia przez telefon z jednym z bossów. Ten odkrył, że wszystkie pieniądze, które odłożyli na stworzenie Kingpina, przepadły. To zrobił i boss podejrzewa, że Rigoletto mu tak kazał. W tym samym momencie do biura wchodzi Fisk. Żołnierze mafii są zadowoleni, że przyszedł. Szef szuka go od dawna i teraz nie będą musieli za nim biegać po mieście.

Frank okłada Mennonite'a. Ten w desperacji gwiżdże. Zza rogu wyjeżdża powóz, a konie tratują Punishera. Purytanin bierze ze swojego wozu siekierę. Castle z trudem wstaje. Wie, że w takim stanie nie ma szans. Chce zmusić swoje obolałe i poranione ciało do ucieczki.

Jeden z gangsterów idzie powiedzieć szefowi, że przyszedł Fisk. Ten jednak ciągle rozmawia przez telefon i nie otwiera drzwi. Próbuje przekonać rozmówcę, że nie stoi za działaniami Fiska. Rozmowę przerywa zabójca, który zabija Dona po drugiej stronie telefonu. Rigoletto zaczyna rozumieć, co się dzieje. Jego żołnierz ciągle dobija się do drzwi, a za jego plecami Kingpin wymordował wszystkich ochroniarzy nożem. Zakrwawiony wchodzi do gabinetu swojego byłego szefa.  

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4 PunisherMax #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.