Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #14

Punisher vol. 2 #14

Punisher vol. 2 #14

"Franken-Castle" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Dziki i złamany Frank Castle jest ścigany przez bezlitosnych zabójców i ich tajemniczego lidera, Hellsgaarda. Kim jest wielki potwór z czaszką? Aby ochronić tych, którzy przywrócili go do życia, Punisher musi podjąć się najkrwawszej i najbrudniejszej walki w swoim życiu.

Streszczenie

W kryjówce potworów Henry przeszukuje bazy danych w poszukiwaniu informacji o Hellsgaardzie. Ustalił, że ich przeciwnik ma 150 lat. Jeszcze niedawno by w to nie uwierzył, ale siedząc w jednym pomieszczeniu z wilkołakiem i mumią można uwierzyć we wszystko. Chłopak cieszy się, że Frank znów żyje, mimo tego, jak teraz wygląda. Pierwsza rzecz, którą informatyk znajduje , to zeznanie Hellsgaarda z procesu, w którym był oskarżony o zabicie całej swojej wioski.

Wydarzyło się to w 1898 roku w Niemczech. Robert Hellsgaard wracał ze spotkania z doktorem Teslą. Kiedy wysiadł z dorożki w swojej wiosce, zauważył, że cała okolica spowita jest gęstą mgłą. Z tego powodu potknął się o coś i przewrócił. Z przerażeniem odkrył, że nieoczekiwaną przeszkodą jest ciało jego żony. Kiedy mgła się rozwiała, okazało się, że ulice miejscowości były pełne martwych ciał jej mieszkańców. Robert w panice pobiegł do swojego domu. Był on kompletnie zdemolowany. Jego dzieci leżały martwe w swoich łóżkach. Kiedy zrozpaczony schodził po schodach, do domu wpadł wilkołak ubrany w poszarpaną sukienkę jego żony. Podczas szamotaniny Hellsgaard przewrócił srebrny serwis i przed śmiercią uratował Roberta srebrny nóż, który wbił w serce potwora. Martwa bestia zmieniła się w jego żonę. Naukowiec zrozumiał, co się tu stało. Wziął kolejny nóż i przebił nim wszystkie ciała w wiosce. Później nikt nie uwierzył w jego historię i oskarżono go o zabójstwo wszystkich ludzi w miejscowości. Został skazany na dożywocie. Odsiedział 12 lat, podczas których przeczytał wszystkie dostępne książki o zjawiskach paranormalnych. Pewnego dnia uwolnił go Ulysses Bloodstone. Był on łowcą potworów. Usłyszał historię Hellsgaarda i uwolnił go, aby razem mogli się zemścić. Przez lata zabili wiele bestii. Rober był genialnym inżynierem i w tajnym laboratorium tworzył zbroję, która miała pomóc im w walce. Dodatkowo wynalazł portal do Limbo, gdzie chcieli odsyłać zabite i pojmana bestie. Niestety, o wszystkim dowiedział się Dracula. Wampir zaatakował laboratorium. Podczas gdy Ulysses z nim walczył, Hellsgaard wszedł do zbroi. Podczas walki Dracula uszkodził jeden z przewodów z chłodziwem, co doprowadziło do oszpecenia twarz naukowca. Następnie wampir wepchnął go do portalu. Robert przetrwał w piekielnym wymiarze Limbo ponad 70 lat. W 1978 r. Japończycy zaczęli mieć problemy z gigantycznymi bestiami powstałymi w skutek promieniowania. Szukając rozwiązania Yamato Takahashi zaczął się interesować pracami Hellsgaarda. Zebrał on grupę poszukiwawczą, z którą wybrał się do zniszczonego przez Draculę laboratorium. Mieli nadzieję odnaleźć jakieś przydatne informacje. Zamiast tego otworzyli ponownie portal, przez który wrócił na Ziemię Robert. Razem rozpoczęli wojnę z wszystkimi potworami na naszej planecie. Tak zapędzili się w swojej wojnie, że zaczęli także zabijać Morlocki, mutantów, a w końcu każdego, kto wydawał się im inny.

Teraz zdobyli artefakt o nawie Bloodstone. Da on Hellsgaardowi moc regeneracji oraz ogromna siłę. Frank próbuje przekonać Legion Of Monsters do walki. Jeśli pozwolą Hellsgardowi zatrzymać kamień, to naukowiec wróci i będą walczyć na jego zasadach. Jego zamek znajduje się w Alpach i powinni na niego uderzyć.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14 Punisher vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.