Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #141

Thunderbolts #141

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn wysyła Thunderboltów na oblężenie Asgardu, ale na drodze stają im Mighty Avengers.

Cytat

Mr. X: "What happened is a landmark in my career, Scourge. I...just killed...a god."

Streszczenie

The Cube. Thunderbolts szykują się do misji. Ant-Man prosi Paladina o rozmowę. Erica przeraża to, że mają walczyć z bogami. Dodatkowo martwi go sprawa śmierci Headsmana. Osborn najprawdopodobniej nawet o niej nie wie. Najemnik odpiera, że to nie jego problem, bo to nie on zginął.

Na pokładzie Zeusa Scourge puszcza kolejną nagraną wiadomość od ich szefa. Norman wygłasza przemowę na temat konieczności inwazji na Asgard, poczucia obowiązku i przynależności do drużyny. Thunderbolts nie wezmą udziału w ofensywie. Ma dla nich inną misję, która może przechylić szalę zwycięstwa. Muszą zakraść się do zbrojowni bogów i ukraść włócznię Odyna. Jest to potężna, magiczna broń, która w przeciwieństwie do Mjolnira nie ma żadnych zabezpieczeń. Po jej zdobyciu mają mu ją natychmiast przynieść. Dla większości oddziałów byłaby to misja samobójcza, ale oni sobie dadzą radę. Każdy z nich wnosi coś unikalnego do drużyny i dzięki temu odniosą sukces. Ant-Man zauważa, że plan zakłada, że wszyscy członkowie drużyny wezmą w nim udział. Tymczasem nie ma Headsmana i Ghosta.

Tymczasem Ghost materializuje się nad Asgardem. Potrzebuje chwili, aby dojść do siebie i zorientować się, gdzie jest. Odbiera także przekaz od Osborna, dzięki czemu wie o misji jego kolegów z drużyny. Postanawia sabotować ich działanie i stara się wysłać dane tej misji bohaterom. Niestety nie udaje mu się przełamać zabezpieczeń Starka, Fantastic Four i X-Men. Postanawia więc skontaktować się z innym geniuszem. Wiadomość otrzymuje Amadeus Cho. 26 minut później przylatuje po niego USAgent.

Zeus dociera nad Asgard, ale natychmiast zostaje zestrzelony z łuku przez Hoguna. Na szczęście Thunderbolts w ostatniej chwili wyskakują na spadochronach. Po wylądowaniu dochodzi do sprzeczki między Scourgem a Paladinem na temat kwestionowania rozkazów. Do kłótni włącza się X, który wypomina dowódcy zabicie Headsmana. Kłótnię przerywa Grizzly, który otwiera drzwi zbrojowni bogów. Jej wnętrze zachwyca wszystkich. X jest zachwycony bronią, którą znalazł, a Ant-Man, Paladin i Grizzly rzucają się na zgromadzone tu złoto. Nuke strzela do swoich kolegów, aby oprzytomnieli. Pracują dla Osborna i mają misję do wykonania. Wszyscy podchodzą do skrzyni z włócznią i ją otwierają. Kiedy zastanawiają się, co z nią zrobić, nadbiega strażnik. X staje z nim do walki. Po krótkiej wymianie ciosów i kilku unikach udaje mu się wbić nóż w tył głowy boga. Drużyna chce uciekać, zanim nadciągną posiłki. Niestety te właśnie wkroczyły do sali. Mighty Avengers są gotowi do walki.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141 Thunderbolts #141

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.