Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 3 » Powers vol. 3 #4

Powers vol. 3 #4

Powers vol. 3 #4

"Z" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Detektywi Christian Walker i Enki Sunrise coraz bardziej zagłębiają się w tajemnicę śmierci Z.

Streszczenie

Komisariat. Erika Broglia zostaje umieszczona w pokoju do przesłuchań wyposażonym w neutralizator mocy, na wypadek, gdyby, podobnie jak jej matka, posiadała nadludzkie zdolności. Walker i Sunrise zaczynają ją przesłuchiwać, ale nie muszą się wysilać, ponieważ dziewczyna od razu potwierdza to, co mówiła wcześniej: to ona zabiła Z. Miała dosyć tego, że jej matka sypiała z nim, a jej ojciec, gangster, którego wszyscy się boją, nie robił nic, aby to przerwać. Erika mówi, że prawda jest taka, że to Z umieścił Broglię na jego pozycji i z ukrycia pociągał za sznurki, a w zamian chciał jego żonę, kiedy tylko miał na nią ochotę. Dziewczyna mówi, że to ona miała być następną kochanką Z, ale nie miała zamiaru do tego dopuścić. Opowiada, jak pewnego razu, ukryta w gabinecie ojca, widziała go zabijającego nożem pewnego mężczyznę. Wtedy postanowiła, że w przeciwieństwie do matki pokaże, że jest godna nazwiska Broglia - poszła do Z i zadźgała go na śmierć. Potem zauważyła spinkę ze swastyką i wiedząc, że jest dużo warta, zabrała ją i sprzedała. Erika przyznała, że to nie było zbyt rozsądne, ale teraz ją to nie obchodzi.

Później. Telefon budzi śpiącego przy biurku Walkera. Detektyw dostaje wiadomość i wychodzi na dach komisariatu, gdzie czeka na niego Billy Mace, który narzeka, że zabrano mu jego buławę jako dowód zbrodni. Christian stwierdza, że przecież ma jeszcze kilka innych i dodaje, że nie zostanie oskarżony o morderstwo, ponieważ uratował życie policjantów. Walker cieszy się, że go widzi, chociaż ich spotkanie było bardzo niespodziewane. Billy pyta się, czy Christian pamięta, co robili kilkadziesiąt lat temu, jak wygrali wojnę, rozbili nazistów, a on osobiście zabił Hitlera, chociaż wszyscy mówią, że zrobił to Z. Kiedy mówi, że nie okazuje im się wdzięczności, na jaką zasługują, Walker stwierdza, że nie powinien oczekiwać nagród, ponieważ nie na tym polega ich zajęcie. Mace przeprasza, że się uniósł mówiąc, że jest w złym humorze po tym, co się stało, ponieważ nie lubi zabijać kobiet, i odchodzi. Christian wraca do domu przypominając sobie swoje przygody dawne i te niezbyt odległe.

1953 rok. Siedząc w barze, Z i Goose mówią o tym, że po wygraniu wojny należy im się władza i szacunek. Mają zamiar sami je sobie wziąć. Billy stwierdza, że jego przyjaciele mówią o gangsterce i nie ma zamiaru się do nich przyłączać. Z powala go na ziemię, ale waha się przez chwilę z dobiciem go, co wykorzystuje Mace i lamie mu nogę. Billy wychodzi mówiąc, że ma dosyć tego jak jest traktowany przez pozostałych. Walker chwilę później również opuszcza lokal stwierdzając, że znudziło mu się obecne towarzystwo i najwyższy czas poszukać nowego.

Teraz. Walker biega w parku, gdzie znajduje go Calista, która pyta go, czy Erika Broglia powiedziała coś na jej temat podczas przesłuchania. Dziewczyna wyjaśnia, że znają się ze szkoły i podczas jednej imprezy i zabawy w "Prawdę czy Wyzwanie" powiedziała, że jest nową Retro Girl. Nikt jej w to nie uwierzył, ale jest pewna, że Erika wie, że nie kłamała. Christian mówi, że bohater powinien ukrywać swoją tożsamość głównie, aby chronić bliskich, a nie siebie, i musi postępować bardzo rozsądnie w tych sprawach. Uważa, że Calista popełniła błąd, ale na jej szczęście Broglia spędzi kilkadziesiąt lat w więzieniu, więc nie będzie mogła wykorzystać tej wiedzy.

Zakład Hickmana dla nieletnich przestępców. Erika dostaje wiadomość, z której dowiaduje się, że jutro powiedzą jej o śmierci ojca. Ma udawać zaskoczoną, ale niech wie, że to, czego się dowie na temat jego śmierci, będzie nieprawdą. Jeżeli chce wiedzieć, co naprawdę się stało i pomścić go, musi wykonywać polecenia autora listu. Teraz to ona rządzi przestępczym imperium jej rodziny.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 3 #4 Powers vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.