Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #7

Ultimate Comics Spider-Man #7

Ultimate Comics Spider-Man #7

"Crossroad" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man, Iceman i Human Torch próbują pomóc Rickowi Jonesowi poradzić sobie z jego nowymi zdolnościami i nauczyć go, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

Cytat

Human Torch: "They picked you, Rick Jones. The Watchers came to Earth and chose someone to lead us into the future... It's you. You're the Chosen One."

Streszczenie

Queens, sześć miesięcy temu. Marion Jones woła swojego syna, Ricka, na obiad. Jego siostra mówi matce, że chłopak jest na podwórzu. Kobieta idzie tam i zauważa, że Rick leży na spalonej ziemi, a jego ciało emanuje energią. Po chwili z oczu chłopaka wydobywają się dwie wiązki, po czym zapada on w śpiączkę.

Szpital, teraz. Marion siedzi przy łóżku Ricka, czyta o rozpadzie Fantastycznej Czwórki i mówi, że kiedy jej syn obudzi się, nie uwierzy, jak miasto się zmieniło przez powódź. Nagle chłopak otwiera oczy i pyta, co się z nim stało.

Centrum handlowe. Mary Jane mówi Peterowi, że przygarnięcie przez May Human Torcha i Icemana to szaleństwo i zastanawia się, czy z kobietą jest wszystko w porządku. Parker odpowiada, że jego ciotka zrobiła to, co uważała za słuszne, ponieważ dwaj chłopcy nie mieli dokąd pójść, i dodaje, że wszyscy są szczęśliwi. Pomimo jego zapewnień, Mary Jane uważa, że z tego mogą wyniknąć jakieś kłopoty.

Dom Parkerów. Gwen opowiada May, że w następstwie walki Spider-Mana ze Spider-Slayerem dzisiaj w szkole było zebranie uczniów i agenci FBI pytali się, czy ktoś ma jakieś informacje na temat bohatera lub robota. Do domu obok podjeżdża karetka, z której wysiadają Rick i Marion. May mówi Gwen, że zaraz przed powodzią chłopak zapadł w śpiączkę i wszyscy uważają, że to przez narkotyki.

Wieczorem May przynosi Marion lasagnę, mówiąc, że zdaje sobie sprawę, jak jej sąsiadka jest teraz zajęta, i chętnie jej pomoże, jeżeli będzie mogła. Kobieta dziękuje, stwierdza, że Rick nigdy nie brał narkotyków, i prosi, aby May to powtórzyła innym, jeżeli znów będą mówić bzdury o jej synu. Zapytana, co naprawdę się stało, Marion po chwili wahania odpowiada, że chłopak jest najprawdopodobniej mutantem i prawie zginął, kiedy po raz pierwszy jego zdolności dały znać o sobie. Lekarze mówią, że jest zdrowy, ale kobieta czytała o homo superior i wie, że niektórych z nich zabijają ich moce, ponieważ ich organizmy tego nie wytrzymują. May pyta się, czy Marion prosiła o pomoc kogoś, kto się na tym zna, ale ona mówi, że po tym wszystkim, co się stało, jest pewna, że zabraliby jej syna, więc woli zaryzykować i poradzić sobie z problemem sama. Tymczasem w środku Rick odkrywa, że jego dłoń świeci się, tak jak sześć miesięcy temu, kiedy spotkał Watchera.

Dom Parkerów. May zwołuje rodzinę, opowiada chłopcom o Ricku i uważa, że powinni mu jakoś pomóc, ponieważ wiedzą, co on przechodzi. Następnego dnia Spider-Man, Human Torch i Iceman obserwują dom Jonesów, zastanawiając się, jak zacząć rozmowę z chłopakiem, żeby go nie przestraszyć. Bobby mówi, żeby zdać się na niego, ponieważ jako członek X-Men ma doświadczenie w takich sprawach. Peter przypomina mu, że na niewiele mu się ono przydało, kiedy Liz Allen dowiedziała się, że jest mutantem [Ultimate Spider-Man #119-120]. Nagle chłopcy zauważają, jak Rick na podwórzu swojego domu używa swoich mocy. Nie czekając na pozostałych Iceman podjeżdża na lodowej platformie do Jonesa, aby się przywitać, ale ten zaskoczony wykonuje skok wysoko do góry. Storm podlatuje do niego, więc Rick dekoncentruje się i spada, ale na jego szczęście łapie go Parker. Wtedy chłopak przypadkiem otwiera portal i po chwili razem ze Spider-Manem wpadają przez okno do wnętrza restauracji. Peter szybko orientuje się, że znajdują się w Michigan, a właściciel chwyta go, krzycząc, że zniszczył jego lokal, i próbuje zdjąć jego maskę. Rick mówi, że chce wrócić do domu, i zaczyna znikać, więc Parker wyrywa się i łapie go. Po chwili obaj pojawiają się nad Queens i, dzięki pomocy Human Torcha i Icemana, lądują bezpiecznie na podwórzu. Bobby mówi Rickowi, że chcą z nim porozmawiać i że on też jest mutantem. Jones odpowiada, że on nie jest jednym z homo superior, ponieważ jego zdolności zostały mu dane przez latające oko. Po chwili Johnny zdaje sobie sprawę, o czym mówi Rick.

Baza Projektu Pegasus, sześć i pół miesiąca temu. Opanowana przez Watchera Sue Storm ogłasza, że kosmici postanowili wybrać herolda, który obdarzony przez nich mocą pomoże reszcie Ziemian w wejściu w nowa erę. Po chwili Uatu stwierdza, że wybór się dokonał, po czym uwalnia Sue i znika. Carol Danvers dostaje wiadomość, że pozostali Watcherzy, którzy pojawili się w różnych miejscach na Ziemi, również odeszli.

Teraz. Human Torch mówi Rickowi, że został wybrany przez Watcherów, aby poprowadził ludzkość w przyszłość.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7 Ultimate Comics Spider-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.