Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #68

Ultimate Spider-Man #68

Postacie
Cytat

Mary Jane (o Johnnym): "He's too hot for you."
Liz: "What does that mean?"
Mary Jane: "He's going to treat you like crap and you'll let him because he's way too hot."
Peter: "Not all us hot guys are jerks. That's a stereotype and I'm offended."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Reed Richards i Sue Storm po rozmowie z jej ojcem mówią Johnny'emu, że zdecydowali, iż chłopak, zamiast siedzieć w placówce naukowej i obijać się, powinien skończyć liceum. On mówi, że to nie jest mu potrzebne, ponieważ posiada super-moce i kiedy świat dowie się o istnieniu Fantastycznej Czwórki, będzie sławnym super-bohaterem, co pozwoli mu ustawić się w życiu. Sue tłumaczy bratu, iż nie może liczyć na to, że zawsze będzie popularnym, ani nawet być pewnym, że do końca życia będzie mieć swoje zdolności, dlatego musi mieć wykształcenie. Dziewczyna oferuje, że razem z Reedem mogą go uczyć, ale Johnny stwierdza, że jeżeli ma skończyć liceum, to woli chodzić do prawdziwej, normalnej szkoły.

Midtown High. Na korytarzu Kong podkłada Peterowi nogę. Kiedy chłopak ma do niego pretensje, Flash śmieje się i proponuje, żeby się bili. Pozostali uczniowie szybko podchwytują pomysł i zaczynają skandować, ale pojawia się jeden z nauczycieli i każe im się rozejść. Liz i Mary Jane mówią chłopakom, że to nie jest urocze i w ten sposób nie zaimponują żadnym dziewczynom, ale Thompson odpowiada, że stać na go na lepsze partnerki niż Watson, co ją denerwuje. Peter mówi jej, że ledwo się powstrzymał przed skorzystaniem z pajęczych zdolności i odegraniem się na Kongu. Allen tymczasem zauważa Johnny'ego i prosi Mary Jane, aby poszła z nim porozmawiać w jej imieniu. Ta uważa, że Liz powinna sama to zrobić, ponieważ jej zdaniem chłopcy lubią pewne siebie dziewczyny.

Stołówka, później. Upewniwszy się, że nikt na niego nie patrzy, Johnny podgrzewa sobie jedzenie. Chwilę później dostaje telefon od Reeda, który przypomina mu, że miał nie używać swoich zdolności w miejscach publicznych. Richards wyjaśnia zaskoczonemu Stormowi, że jego zegarek monitoruje jego organizm i dlatego wiedział, co się stało. Johnny kończy rozmowę, kiedy podchodzi do niego Mary Jane. Dziewczyna rozmawia z nim i dowiaduje się, że Storm jest synem żołnierza i dlatego często przenosi się między szkołami. Widząc jego zainteresowanie, wyjaśnia, że ma chłopaka, ale przyszła w imieniu swojej koleżanki, Liz, aby się dowiedzieć, czy Johnny z kimś chodzi. Chłopak mówi, że nie i chętnie porozmawia z Allen, jeżeli jest miłą osobą. Mary Jane mówi, że tak, i dodaje, że po lekcjach często siedzą na parkingu przed szkołą, więc Storm mógłby się tam pojawić.

Później. Podczas gdy Liz rozmawia z Johnnym, Mary Jane mówi Peterowi, że powinni pójść na jakąś randkę w drogie miejsce, gdzie będą mogli się wystroić i wydać wszystkie pieniądze. Dodaje, iż jej matka mówiła jej, że zrobiła tak, jak była w jej wieku, i dobrze się bawiła. Peter zgadza się na to, a dziewczyna stwierdza, że podoba się jej to, że przestał być Spider-Manem i ma więcej czasu dla niej. Parker od razu smutnieje przypominając sobie o Gwen, na co Watson mówi mu, że to nie jego wina i ma nadzieję, że wkrótce się z tego otrząśnie. Po chwili przychodzi Liz i oznajmia, że idzie z Johnnym w piątek po lekcjach na plażę, ale Mary Jane i Peter muszą iść z nimi, ponieważ jej matka nie puści jej samej ze Stormem.

Piątek. Peter, Mary Jane, Liz, Johnny i Kong spędzają popołudnie na plaży, a wieczorem robią ognisko. Rozmawiając z innymi nastolatkami opowiadają o tym, jak Green Goblin zaatakował szkołę i Spider-Man walczył z nim. [Ultimate Spider-Man #6]. Liz dodaje, że plotka mówi, iż złoczyńcą był ojciec jednego z ich przyjaciół, ponieważ zaraz potem cała jego rodzina zniknęła. Kiedy Johnny dowiaduje się, że jego nowi znajomi widzieli Spider-Mana, mówi, że on go uwielbia, ponieważ bezinteresownie pomaga ludziom, nawet jeżeli wielu z nich go nienawidzi, a gazety go szkalują. Nagle ręka Storma zapala się od ogniska i po chwili chłopak cały zostaje pokryty płomieniami. Johnny mówi pozostałym, że może to wyjaśnić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.