Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #67

Ultimate Spider-Man #67

Ultimate Spider-Man #67

"Jump The Shark"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Don't make your stupid jokes when you're in this... state. You're making me look bad."
Spider-Man: "What?"
Wolverine: "I have an image."
Spider-Man: "You have an aroma!"

Streszczenie

Midtown High. Wykorzystując to, że wszyscy patrzą przez okno na wypadek, Logan wybiega z klasy. Na zewnątrz, Peter wydostaje się spod samochodu, ale policjanci, widząc jego pazury, domyślają się, że jest mutantem i każą się mu poddać. Parker próbuje ich przekonać, że nikomu nic nie zrobi, ale nie potrafi schować szponów. Widząc, że nie uda mu się wywinąć z sytuacji i zostanie aresztowany, próbuje uciekać, ale ponieważ ciało Wolverine'a jest wolniejsze, niż jego własne, zostaje porażony paralizatorem, obezwładniony i skuty. Logan krzyczy do niego, aby się uwolnił, ale Peter nie potrafi, więc prosi mutanta, aby go uwolnił i przypomina mu o kostiumie.

Areszt. Policjanci pozwalają Peterowi wykonać przysługujący mu telefon, ale ostrzegają, żeby nie robił podejrzanych ruchów. Parker dzwoni do szkoły Charlesa Xaviera, gdzie odbiera Kitty Pryde, która poznaje głos Logana, ale kiedy słyszy, że tak naprawdę rozmawia ze Spider-Manem, myśli, że Wolverine sobie żartuje. Peterowi udaje się w końcu wytłumaczyć jej, co się stało, a dziewczyna nie może przestać się śmiać. Zdenerwowanemu Parkerowi znów wysuwają się pazury i niszczą słuchawkę, a widzący to policjanci atakują go paralizatorami.

Gdzie indziej. Wolverine decyduje się uszanować prośbę Petera i założyć maskę, ale nie ma zamiaru użyć reszty kostiumu. Szybko odkrywa, jak Spider-Man chodzi po ścianach, a potem próbuje latać na pajęczynach, ale po dwóch nieudanych próbach daje sobie z tym spokój.

Areszt. Peter siedzi sobie spokojnie w celi, kiedy nagle rozlegają się strzały i odgłosy walki. Po chwili widzi, jak Wolverine przedziera się przez policjantów i w końcu dociera do niego. Parker jest wściekły, że zaatakował posterunek w jego ciele, ale Logan się tym nie przejmuje i każe mu zniszczyć zamek pazurem. Peterowi udaje się i obaj wychodzą na dach, gdzie zaczynają się kłócić. Wolverine pyta się, czy Parker robił coś poprzedniego dnia, co mogłoby wyjaśnić obecną sytuację. Ale Peter krzyczy, że z pewnością to nie on jest za to odpowiedzialny. Kiedy pyta Logana, co on robił, słyszy krzyki na ulicy i postanawia pomóc. Wolverine niechętnie idzie za nim i obaj znajdują Shockera uciekającego ze skradzionymi pieniędzmi. Peter zaczyna sobie z niego żartować, ale Wolverine każe mu przestać, ponieważ psuje w ten sposób jego wizerunek. Bohaterowie znów zaczynają się kłócić, ale nie zapominają o Hermanie, który zostaje złapany przez Logana siecią, pociągnięty do przodu i znokautowany przez Parkera. Chwilę później na miejsce przybywają X-Men, a Wolverine domyśla się, że to Marvel Girl zamieniła ich ciałami. Jean przypomina mu, że miał się więcej do niej nie przystawiać i że obiecała go ukarać, jeżeli by to zrobił. Wyjaśnia, że przeniosła jego umysł tam, gdzie on najmniej chciał być i jak się okazało, było to ciało Spider-Mana. Kiedy Marvel Girl przywraca obu pechowców do normalnego stanu, Peter zaczyna przeklinać mutantów i odchodzi.

Później. Peter znajduje Mary Jane i przeprasza ją za to, co się stało rano wyjaśniając, że nie był sobą. Dziewczyna wybacza mu i prosi, aby z tym, do czego próbował ją wcześniej namówić, poczekali aż będą starsi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.