Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #61

Ultimate Spider-Man #61

Ultimate Spider-Man #61

"Carnage" - part 2

Postacie
Streszczenie

Dom Parkerów. May budzi Petera, który powinien iść już do szkoły, ale ten okazuje się być przeziębiony po wyczynach z poprzedniej, deszczowej nocy. Ciotka decyduje, że chłopak dziś zostanie w domu.

Uniwersytet Empire State. Asystent Connersa, Ben Reilly, przychodzi do pracy i znajduje naukowca śpiącego przy biurku. Patrzy, co Curt badał pod mikroskopem i jest zaskoczony próbką. Doktor nagle się budzi, ale Ben szybko go uspakaja i pyta się, nad czym pracował w nocy. Conners mówi mu, że nie może jeszcze o tym rozmawiać, i prosi go, aby nikomu o tym nie mówił.

Dom Parkerów. Conners dzwoni do Petera i prosi go o spotkanie w ważnej sprawie. Chłopak źle się czuje, ale wie, że nie potrafiłby wytłumaczyć obecności doktora w domu, więc decyduje się iść do niego.

Później. Conners mówi Parkerowi, że zbadał próbkę jego krwi. Chłopak jest przestraszony myśląc, że naukowiec chce mu powiedzieć, że umiera, ale ten odpowiada, że nie o to chodzi. Wyjaśnia, że nigdy wcześniej nie widział takich zmian u człowieka i eksperymenty na DNA Petera mogą doprowadzić do przełomu w genetyce i leczenia za pomocą manipulacji genów raka i innych chorób. Curt przyznaje, że ma nóż na gardle i bardzo przydałby mu się jakiś sukces, nawet jeżeli szansa na jego osiągnięcie nie jest zbyt wielka i wymagająca lat pracy, więc prosi Petera o pozwolenie na wykorzystanie jego DNA do dalszych badań. Po namyśle chłopak zgadza się.

Dwa miesiące później. Boomerang napada na bank, ale kiedy chce uciec z łupem, do akcji wkracza Punisher. Przed śmiercią Australijczyka ratuje Spider-Man, który zabiera złodzieja z linii strzału i unieruchamia dłonie Castle'a pajęczyną. Następnie próbuje się z nim dogadać, ale widząc, że z Frankiem mu się to nie uda, zalepia mu twarz siecią i nokautuje. Boomerang dziękuje za ratunek i chce dać Parkerowi dwadzieścia tysięcy dolarów, jeżeli go puści wolno. Spider-Man przez chwilę nawet się zastanawia nad kuszącą ofertą, ale w końcu związuje go siecią i pozostawia razem z Punisherem policji. Nagle zauważa, że ma ranę na plecach, więc postanawia ponownie udać się po pomoc do Connersa. Doktor opatruje go, mówiąc, że dzięki pracom nad DNA Petera dostał finansowanie na kolejny rok. Chłopak chciałby zobaczyć wyniki, ale Curt mówi mu, żeby przyszedł jutro, ponieważ teraz spieszy się na spotkanie z rodziną. Po wyjściu Petera Conners idzie pożegnać się z Benem, który przygląda się sztucznej istocie, którą stworzyli, i mówi, że wszystko na razie jest w porządku, ale nie wie, co będzie z kolejną fazą inkubacji. Conners mówi, że po następnej zrobią prezentację sponsorom, po czym wychodzi. Reilly, który zrobił się głodny, idzie razem z nim.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.