Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #12

Secret Warriors #12

Secret Warriors #12

"Wake The Beast" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury powoli przesuwa swoje siły na miejsce, w czasie gdy rozpoczyna się walka między LEVIATHANEM a HYDRĄ. Dodatkowo origin Hive'a i w końcu dowiemy się, kto jest ojcem Stonewalla.

Streszczenie

W tajnej bazie Hydry Gorgon walczy z oddziałem Lewiathana. Nie mają oni jednak zbyt dużych szans. Dowódca oddziału w akcie desperacji wbija swoje pazury w twarz Japończyka, ten jednak odcina mu rękę. Zanim napastnik zostaje zabity wyznaje jeszcze, że porwali dziewczynę. Gorgon domyśla się, o kogo chodzi i biegiem rusza na ratunek. Kiedy dociera na lądowiska, Viper jest wprowadzana do statku porywaczy i odlatuje.

Gdzieś na Florydzie Yo-Yo i Jerry jadą samochodem. Dziewczyna czuje się świetnie po spotkaniu z matką. Dziękuje przyjacielowi, że ją do tego zmusił. Wie też, że chłopak poczuje się podobnie, kiedy spotka swoją rodzinę. On jednak nie jest o tym przekonany. Jakiś czas później oboje siedzą w sali widzeń w więzieniu dla superprzestępców. Podczas gdy czekają na ojca Stonewalla, ten opowiada swoją historię. Jego ojciec nie posiadał swoich mocy, kiedy zgwałcił jego matkę. Yo-Yo słysząc to przeprasza przyjaciela, że go to tego zmusza i proponuje, aby wyszli. Jerry ma zamiar jednak stawić czoło swojej przeszłości i opowiada dalej. Kilka lat później uciekł on z więzienia i postanowił ponownie odwiedzić jego matkę. Stonewall próbował jej bronić, a kiedy napastnik go dotknął, w jakiś sposób przekazał mu część swoich mocy. On obudził się w szpitalu. Niestety, jego matka tego nie przeżyła. W tym momencie do sali zostaje wprowadzony więzień – Absorbing Man.

Sześć lat temu w centrum rekrutacyjnym Hydry, Viper wybrała do tajnego projektu niczego nie podejrzewającego rekruta. Zabrała go do tajnej bazy mieszczącej się na dnie oceanu. Tam chłopak zostaje wrzucony nagi do pomieszczenia pełnego kokonów. Z góry obserwują to Kraken i baron Strucker. Kraken wyjawia, że wybrali tego człowieka ze względu na jego niski poziom odporności i inteligencji. Stworzyli pasożyta, który całkowicie przejmie kontrolę nad człowiekiem. Istnieje prawdopodobieństwo, że razem z nosicielem będą ewoluować, a nawet rozmnażać się. Po tym wyjaśnieniu obserwują, jak z kokonu wychodzi jakiś dziwny robak i przyczepia się do nieświadomego chłopaka. Po chwili człowiek przemienia się w okropne monstrum. Kraken wyjaśnia, że przemiana fizyczna jest prawie natychmiastowa, ale pasożyt potrzebuje znacznie więcej czasu na przejęcie kontroli nad wszystkimi czynnościami życiowymi. Teraz ten stwór siedzi na naradzie przywództwa Hydry. Kraken przedstawia listę strat. Gorgon podejrzewa, że mają jakiegoś szpiega, ponieważ Lewiathan wiedział zbyt wiele. To musi być ktoś siedzący w tym pokoju. Madame Hydra odpiera ten zarzut twierdząc, że to równie dobrze mogła być Viper. Kraken wybrał już PSI-agenta, który przeskanuje wszystkich wyższych oficerów Hydry włącznie z obecnymi tu przywódcami. Wkrótce wszyscy poznają odpowiedzi na wszystkie pytania.

W tajnej bazie w Europie Nick Fury prowadzi zebranie z dowódcami swoich tajnych oddziałów. To pierwszy i ostatni raz, kiedy wszyscy przebywają w jednym pokoju. Zebrali się, aby wszyscy mogli wymienić się swoimi informacjami. Poznają swoich wrogów, aby wiedzieć, co im zagraża. Najpierw Pierce informuje wszystkich, co wiedzą o Hydrze. Jego oddział zajmuje się tą organizacją. W tej chwili znają ich cztery bazy oraz trzy centra rekrutacyjne. Na razie obserwują ważne cele i osoby w Hydrze i sprawdzają, jak przemieszczają się one po szczeblach organizacji. Według niego są gotowi, aby podjąć bardziej ofensywne kroki. Następnie Mikel mówi o swojej grupie. Ich zadaniem jest walka z organizacją Lewiathan. Na początku było to jak pogoń za duchami. Tak naprawdę jedyne, co udało im się ustalić, to prawdopodobne centrum rekrutacyjne pod Leningradem. Wyglądało to na martwy temat, aż do zeszłego miesiąca. W tym momencie włącza się Nick i opowiada o złapaniu Setha Watersa. Hydra powstała ze szczątek imperialnej Japonii i faszystowskich Niemiec i tak naprawdę pozostała odbiciem poglądów tych kultur. Lewiathan wywodzi się z ZSRR po II WŚ. W tym czasie Związek Sowiecki zatrudniał ponad 100 tyś osób w wywiadzie. To była publiczna strona tego wywiadu. Mało kto wie, że powstała równie liczna, tylko ukryta agencja wywiadowcza – Lewiathan – aż pewnego dnia wszyscy agencji tej organizacji zniknęli.

W tajnej bazie Lewiathana Viper jest prowadzona jako więzień z zawiązanymi oczami. Zostaje dostarczona przed oblicze dowódcy. Ten pyta się o pudełko. Kiedy nie uzyskuje odpowiedzi, do akcji przystępują stworzenia, które wbijają w kobietę swoje palce. Dzięki temu mogą sondować jej mózg. Dowiadują się, że pudełko jest w posiadaniu Madame Hydra. Dowódca przechadza się po swojej bazie. Ich matka trzymała ich we śnie przez długi czas. Zostali obudzeni, aby wypełnić pewną misję i on ma zamiar je wykonać. Każe wezwać hordę. Czas, aby obudzić bestię.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #12 Secret Warriors #12 Secret Warriors #12 Secret Warriors #12 Secret Warriors #12 Secret Warriors #12 Secret Warriors #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.