Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #22

Invincible Iron Man #22

Invincible Iron Man #22

"Stark: Disassembled” - part 3: "Is It Safe?"

Postacie
Zapowiedź

Serce i dusza uniwersum Marvela zebrały się, żeby przywrócić Tony'ego do życia... jednak gdy przełączyli przycisk, nic się nie stało. Co zrobić, gdy najmądrzejszy człowiek na Ziemi uwięziony jest w swojej podświadomości? Doktor Donald Blake prosi o pomoc specjalistę... Doctora Strange'a! W tym samym czasie, Ghost szykuje się, aby zamordować Tony'ego Starka.

Cytat

Stephen Strange: "But the good news is when I wake up I'll bring Tony with me."
Pepper Potts: "You sure about that?"
Stephen Strange: "Trust me. I'm a doctor."

Streszczenie

Nawet pomimo wykonania wszystkich instrukcji Starka, nie udało się przywrócić mu świadomości. Nie trudno domyślić się, jakie wywołało to reakcje całego zespołu. Mimo prób pocieszenia wszystkich przez Kapitana Amerykę, zebranym trudno pogodzić się z obecnym stanem przyjaciela.

Stark nadal nie może wydostać się ze swojej świadomości. Tym razem nie budzi się jednak na pustyni, a w niewielkim mieszkaniu. Niestety jest poszukiwany przez dziwne maszyny. Na szczęście Howard i Maria są w stanie go ukryć. Jak się okazuje, w jego ciele znajduje się generator repulsacyjny, a nieopodal wykopany uprzednio fragment zbroi Iron Mana.

W przeciwieństwie do Starka, Pepper budzi się po zabiegu. Znajdujące się przy jej łóżku Hill oraz Black Widow ledwie mogą ją uspokoić. Kiedy Potts dowiaduje się o niepowodzeniu, nie jest w stanie pojąć, jak to możliwe, że jej przyjaciel nie miał racji. Maria twierdzi, że sam Kapitan Ameryka udał się do pewnego tajemniczego doktora, by prosić o pomoc. Niedługo potem wychodzi z sali.

W drodze po kawę i coś do jedzenia, kobieta przypadkowo przechodzi obok pokoju Elizabeth Anne Sooner, z której telewizora wychodzi Ghost. Towarzyszące temu zamieszanie od razu przykuwa uwagę Hill.  Kiedy była agentka S.H.I.E.L.D. wpada do pomieszczenia, celując w niego z pistoletu, ten po prostu znika. Tymczasem Pepper wstaje z łóżka i wychodzi na korytarz, kiedy pojawia się Maria, twierdząc, że zostali odnalezieni.

Nadal przebywający w bliżej nieokreślonej lokacji, Stark analizuje wykopaną zbroję. Usiłuje znaleźć związek między dyskiem w swojej klatce piersiowej a korpusem. Kiedy jednak para sugeruje mu, by założył pancerz, ten twierdzi, że za pierwszym razem sprawiło mu to ból. Żadne z jego towarzyszy nie ma jednak pojęcia, o jakim „pierwszym razie” mowa. Rozmowę przerywa wtargnięcie jednego z robotów, który od razu atakuje i porywa Howarda oraz Marię.

W Broxton pozostali znoszą ciało Starka do piwnicy. Hill chcę pozostawić pannę Sooner, Liska i Pepper przy ciele Starka, by móc sprawdzić kilka rzeczy. Pojawienie się nieoczekiwanych gości sprawia, że ostatecznie rezygnuje z tego pomysłu. Jak się okazuje, doktorem, po którego pomoc udał się Kapitan Ameryka, jest sam Stephen Strange. Ten, nie czekając ani chwili dłużej, zabiera się do pracy otoczony świecami i dziwnymi symbolami wymalowanymi na podłodze.

Miejscem, w które trafia po wkroczeniu w świadomość Starka, jest mieszkanie, gdzie porwano Howarda i Marię. Od razu odnajduje mężczyznę chowającego się w skrytce pod podłogą, oferując mu pomoc w odnalezieniu wyjścia z tej pułapki.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22 Invincible Iron Man #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.