Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #602

Captain America #602

Captain America #602

"Two Americas" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Miesięcznik Captaina powraca z wykopem! Gdzie przez ostatnie kilka miesięcy był Kapitan Ameryka z lat 50 i w jakiej części świata gościł? I co zrobią Steve i Bucky, kiedy stary przeciwnik postanowi zostać rewolucjonistą? Dodatkowo od tego numeru będzie pojawiała się dodatkowa historia z Nomad, czyli Rikki Barnes.

Streszczenie

Na przedmieściach Boise w Idaho szeryf i jego ludzie podkradają się do domu. Drzwi zostają otwarte kopniakiem. Oczom stróżów prawa ukazuje się dwóch żołnierzy Watchdogs pracujących nad tajemniczym urządzeniem. Po chwili policjanci wylatują z domu, wyrzuceni przez promień energii. Pozostali ludzie szeryfa biegną do samochodów, aby zgłosić zajście przez radio. Wówczas przez okno wyskakuje Captain America. Rzucona tarcza trafia w radiowóz, który wybucha. Fala uderzeniowa powala policjantów. Cap każe swoim ludziom się pakować. Czas odzyskać ich kraj.

Dzień później Nick Fury instaluje Bucky'emu nową rękę. Jest dużo nowocześniejsza od starej i wygląda jak żywa. Nick chce pokazać staremu przyjacielowi coś jeszcze. Na zdjęciach satelitarnych widać zdjęcia Captaina po walce z policjantami w Idaho. James domyśla się, że patrzą na złego Capa z lat 50-tych. Barnes chce tą sprawą zająć się sam bez wplątywania w to Steve'a.

Zły Cap przechadza się w cywilu po mieście. To jego rodzinna miejscowość. Minęło 60 lat, odkąd był tu ostatni raz. Kiedyś nazywał się William Burnside. Jako dziecko był zafascynowany relacjami z poczynań Captaina w czasie II WŚ. Na początku lat 50-tych przeszedł operację plastyczną, by wyglądać jak jego idol. Dodatkowo zmienił nazwisko na Steve Rogers. Teraz patrzy na swoje miasto. Jest opuszczone i zaniedbane. Wszystko przez kryzys. Niedawno poczuł się jak za dawnych lat. Kilku oprychów napadło na bank, a on ich powstrzymał w swoim starym kostiumie. Dzięki temu występowi zwrócił na siebie uwagę Amerykanów, na jakich mu zależało. Watchdogs zaprowadzili go do swojej bazy i poprosili go, aby im przewodził.

James i Falcon lecą do Idaho, aby rozwiązać problem z Bad Capem. Lądują niedaleko miasta i przebierają się w cywilne ciuchy. Muszą udać się na rekonesans, aby dowiedzieć się, co knuje ich przeciwnik. Muszą sprawdzić, nad jakim urządzeniem pracowali złoczyńcy w swojej kryjówce. Barnes ma pewien plan, ale raczej nie spodoba się on Samowi. Później z dachu oglądają antyrządową demonstrację. Ci ludzie są bezrobotni i czują się sfrustrowani tym, że pomoc dostają bogate banki, a nie zwykli ludzie. To nie jest Nowy Jork i Falcon może mieć problemy, aby wtopić się w tłum.

Wieczorem James przebrany za kierowcę TIRa pije piwo w przydrożnym barze. Do lokalu wchodzi Sam ubrany w garnitur. Gra on inspektora skarbowego, który chce prześwietlić właściciela. Ten zarzeka się, że nie został poinformowany o kontroli. Wilson udaje bezlitosnego urzędasa, który nie daje za wygraną. James staje w obronie właściciela i wykopuje człowieka ze skarbówki. Dzięki temu zyskuje zainteresowanie kilku mężczyzn, którzy chcą mu złożyć pewną propozycję.

W swoim namiocie Bad Cap przyjmuje raport od swoich werbowników. Mają oni kilku obiecujących kandydatów do ich ruchu. Szczególną uwagę zwracają na pewnego kierowcę ciężarówki. Kiedy Rogers widzi jego zdjęcie, jest zadowolony. Zna tego człowieka."Conjunction" - Part 1

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: David Baldeon

Postacie:
* Nomad, Arana
* Mad-Dog, Number 1, Professor Power

Nomad chce pomścić śmierć swojego brata, za którą obwinia tajemniczą organizację Secret Empire. Jej jedyny trop to były oficer lotnictwa, Robert Baxter. Empire przemieniło go w monstrum o pseudonimie Mad Dog. Teraz dziewczyna obserwuje mieszkanie jego byłej żony, licząc, że ten kiedyś się tu pojawi. Po miesiącu obserwacji dopisuje jej szczęście. Do kobiety wracającej wieczorem do domu podchodzi potwór. Ma problemy z logicznym myśleniem i jego była żona boi się go. Koło niej pojawia się Nomad. Nie chce walki, a jedynie porozmawiać. Nie jest to jednak jej dane, ponieważ z zaskoczenia na bestię skacze Arana. Mad Dog powala nastolatki i ucieka. Dziewczyny domyślają się, że uciekł do kanałów i z niechęcią podążają za nim. Tymczasem żona Baxtera dzwoni do kogoś, informując o całym zajściu i o obecności bohaterek. Prosi też o potwierdzenie, że ten potwór to na pewno nie był jej mąż.

Profesor Power rozmawia przez komunikator z tajemniczą osobą o pseudonimie Number One. Ten informuje naukowca o sytuacji Mad Doga i o pościgu. Power dostaje instrukcje, aby odzyskać cennego żołnierza i zabić obie bohaterki.

Tymczasem dziewczyny rozmawiają w kanałach. Nie miały okazji wcześniej się poznać. Rebecca przedstawia się i opowiada o ich przeciwnikach. Zależy jej na rozmowie z potworem, a nie na jego pojmaniu. Kiedy docierają do większego pomieszczenia, gdzie spotyka się kilka odpływów, nie wiedzą, dokąd zmierzać. Mad Dog tymczasem zaszedł je od tyłu i atakuje. Po małej szamotaninie Nomad próbuje przemówić do bestii. Wie, że próbuje on uciec od Secret Empire. Jeśli opowie jej o wszystkim, co wie, to ona zniszczy tę organizację. W tym momencie potwór zostaje powalony przez promień energii. Na miejscu pojawiło się kilka bojowych sond.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #602 Captain America #602 Captain America #602 Captain America #602 Captain America #602 Captain America #602 Captain America #602

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.