Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #232

X-Men: Legacy #232

X-Men: Legacy #232

"Earth, Give up Your Dead" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Selene ożywia Destiny i przy okazji dawnego wroga X-Men. Tajemnicza kobieta jednak nie ma ochoty podporządkować się Black Queen i ma swoje własne cele. Rogue, Nightcrawler, Colossus, Psylocke, Husk, Blindfold i Magneto muszą ją powstrzymać.

Cytat

Rogue: "En garde, shugah."

Streszczenie

Muir Island. Psylocke, Husk i Trance niosą półprzytomnego Magneto. Nagle Betsy zauważa w oddali pojawiające się tu i ówdzie obłoki fioletowego dymu, telepatycznie informuje więc Nightcrawlera, gdzie się znajdują. Okazuje się jednak, że teleportującą się była Rogue, która informuje przyjaciół, że Kurt nie żyje – widziała, jak Proteus go opętał. Zebrani X-Men zastanawiają się, czy syn Moiry współpracuje z Selene i jaki jest jego plan. Rogue decyduje, że muszą ostrzec Cyclopsa, a że chmury zaczynają opadać i wkrótce całą wyspę pokryje nieprzenikniona mgła, muszą czym prędzej udać się do Blackbirda. Psylocke uważa, że Magneto jest zbyt słaby, by wytrzymać teleportację, i stwierdza, że będą musieli dostać się tam piechotą, Eric odpiera jednak, że nie mają na to czasu i każe Anne Marie przenieść drużynę.

Trzy godziny wcześniej. Proteus w ciele Blindfold zachwyca się powrotem do życia i możliwością pożywiania się na swym nosicielu – coś wewnątrz Destiny nie pozwalało mu wykorzystać jej energii życiowej. Nagle do pomieszczenia wpada reszta X-Men, każąc mu się poddać. Kevin domyśla się, że dowiedzieli się o nim dzięki ich telepatce, i ją atakuje w pierwszej kolejności. Wyśmiewa próbujących walczyć mutantów stwierdzając, że nigdy nie zaatakują jednego ze swoich. Magneto próbuje unieruchomić go kontrolując żelazo w krwi Ruth, Proteus odpłaca się więc, zamieniając to w jego ciele w ołów. Widząc to, Colossus przeprasza uczennicę i uderza ją w twarz. To na moment pozwala jej się wyrwać spod kontroli Kevina, po kilku sekundach jednak odzyskuje on władzę nad ciałem i potężnym ciosem wysyła Piotra za horyzont, po czym jednym ruchem ręki przenosi Hope i Paige na zewnątrz. W następnej chwili jednak spada na niego grad ciosów zadanych przez teleportującego się Kurta. Gdy Ruth pada nieprzytomna, Nightcrawler komentuje sytuację, w której się znaleźli. Rogue próbuje ostrzec przyjaciela, że Blindfold straciła przytomność, ale nie Proteus, jest już jednak za późno – potężny mutant przesyła swoją świadomość do ciała Niemca. Okazuje się, że po powrocie z martwych jest w stanie kontrolować wiele ciał naraz, co fascynuje go na tyle, że nie Rogue ma szansę dotknąć ciała Kurta i uciec używając jego zdolności.

Teraz. X-Men pojawiają się w okolicy, w której wylądowali. Rogue każe Trance przybrać swoją niematerialną formę i wyruszyć na zwiad, by upewnić się, że nie czekają ich żadne niespodzianki. Tymczasem Psylocke wyjaśnia, co zobaczyła w umyśle Proteusa – gdy "zginął", jego energia została rozproszona po wyspie, a jego świadomość przeszła w stan głębokiego uśpienia. Gdy później na wyspie zginęła również Destiny, jej ciało zabsorbowało część tej energii. Teraz, gdy Irene została ożywiona, do życia wróciła owa część Proteusa i postanowiła zebrać się na nowo. W tym celu Kevin wykorzystał Blindfold, która jako empatka stanowiła doskonałe narzędzie do zebrania rozproszonej na wyspie energii. W tym momencie wraca Trance, która informuje zespół, że droga do samolotu jest wolna. Gdy jednak Rogue wchodzi do pojazdu, okazuje się, że spadający Colossus zmiażdżył panel sterowania. To jednak nie koniec złych wieści – okazuje się, że właśnie przybył Proteus, kontrolujący ciała Kurta, Destiny i Blindfold. W kilka chwil radzi sobie z Betsy, Hope i Paige i przejmuje nad nimi kontrolę. W następnej chwili jednak atakuje go Piotr, a raczej kontrolujący jego ciało Magneto. Wściekły Proteus w ciele Trance atakuje Erica i jest gotowy skrócić jego męki, Rogue jednak "pożycza" moce powalonej przez Colossusa Psylocke i przebija dziewczynę psychicznym ostrzem, licząc, że przeciwnik to poczuje. Zastyga jednak w bezruchu, gdy staje przed nią Destiny, a Kevin wykorzystuje to, atakując ją w ciele Kurta. Magneto wyzywa więc Proteusa na pojedynek jeden na jednego stwierdzając, że fakt, iż nie próbował przejąć nad nim kontroli, świadczy o strachu. Kevin w ciele Blindfold wyśmiewa Magnusa, przypominając, że kontroluje prawa rządzące światem. Magneto postanawia więc zabrać go gdzie indziej, wyrywa kawał gruntu i wysyła ich obu na orbitę.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #232 X-Men: Legacy #232 X-Men: Legacy #232 X-Men: Legacy #232 X-Men: Legacy #232 X-Men: Legacy #232 X-Men: Legacy #232

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.