Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #23

X-Force vol. 3 #23

X-Force vol. 3 #23

"Necrosha" Chapter 4

Postacie
Zapowiedź

X-Force mają nowe zadanie - zabić Selene, a przy okazji uratować jednego ze swoich. Nie mają jednak pojęcia, co będzie na nich czekało na brzegu Necroshy. Wewnętrzny krąg Black Queen rozpada się i poznamy prawdę o Wolfsbane.

Cytat

Eli Bard: "You don’t get to kill anyone. You just get to watch as everything you love dies."

Streszczenie

Utopia. Podczas gdy Nemesis próbuje uratować Rahne respiratorem, nad jej ciałem rozmawiają niewidoczni dla pozostałych Hrimhari i Hela. Bogini, w zamian za życie dziewczyny, pragnie duszy kogoś innego.

 

W górnej części Utopii Mortis błyskawicznie zabija Diamond Lil, a Senyaka Melda. Dopiero wtedy na krąg Selene rzucają się X-Force. Logan dostaje od Mortis i Withera, a Warpath zaczyna walkę z Bardem. Senyaka oplata Archangela swymi biczami, po czym Blink rozwala jego skrzydła na kawałeczki.

 

Necrosha. Caliban przyprowadził swej królowej więcej wskrzeszonych mutantów, którzy nie utracili mocy. Thunderbird dowiaduje się od Negasonic Teenage Warhead, że wszyscy zginą.

 

Z powrotem w Utopii. Hrimhari dokonuje wyboru. Każe Heli uratować Elixira w zamian za jego własną duszę. Bogini spełnia te życzenie i Foley błyskawicznie się budzi. W ostatnich słowach książę wilków jeszcze każe chłopakowi uleczyć Wolfsbane, do czego ten od razu się zabiera.

 

Gdzie indziej trwa walka z kręgiem Selene. Próbująca przemówić Witherowi do rozsądku Mercury zostaje przeteleportowana gdzieś przez Blink. Onyxx rzuca się na Kevina, a wtedy ten dosłownie go rozkłada. Warpath walczy z Elim, lecz jest bezsilny. Postanawia przynieść mu spirit blade.

 

Elixir tłumaczy Rahne, iż jest w ciąży, lecz nie ze zwykłym człowiekiem. Twierdzi, że ją uratuje, i przekazuje jej słowa Hrimhariego, że ją kocha i odnajdzie.

 

Gdy Warpath wkracza do kwatery po ostrze, pojawia się tam również krąg Selene. Senyaka unieruchamia Indianina i wszyscy razem teleportują się do Necroshy.

 

Jeffries opłakuje Lil Diamond, a Mercury Onyxxa. Archangelowi odrastają skrzydła. Cyclops tymczasem, każe kukułkom namierzyć Withera. Dziewczyny szybko odnajdują go i Warpatha w Necroshy. Scott każe X-Force udać się tam, podczas gdy on i reszta X-Men będą bronić Utopii. Emma stwierdza, iż ich jedyną szansą na powstrzymanie tego wszystkiego jest zabicie Selene.

 

Podczas gdy Vanisher przekonuje Elixira, by usunął z jego głowy nowotwór, który mu kiedyś dał, pojawia się Logan i każe z tym jeszcze zaczekać, gdyż Telford zabierze ich do Necroshy.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23 X-Force vol. 3 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.