Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir: Mark Of Cain » X-Men Noir: Mark Of Cain #2

X-Men Noir: Mark Of Cain #2

Postacie
Zapowiedź

Strażnicy z Genosha Bay zakneblowali i przykuli Angela do łóżka na kółkach. Transportują go do izolatki. Naczelnik, Emma Frost, podąża za nimi. W izolatce pełnej jakrawego światła i wyposażonej jedynie w fotel, do którego można przywiązać pacjenta, Emma zwraca się do Angela:
- Powiedz mi, co chcę wiedzieć, albo resztę życia spędzisz w tym pokoju. Witaj w "Projekcie Wideawake".

Streszczenie

Więzienie Genosha Bay. Angel jest przygotowywany do odsiadywania dożywotniego wyroku w placówce. Na jego prawym oku zostaje wytatuowana litera M, która ma go wyróżniać jako więźnia maksymalnie niebezpiecznego, gdyby kiedykolwiek został przeniesiony gdzieindziej. Halloway zostaje zaprowadzony do swojej celi, w której ma spędzać większość czasu bez kontaktów z innymi osadzonymi. Na pożegnanie mówi Emmie Frost, że już wie, jak się stąd wydostać, i wkrótce się z nią zobaczy, ale ona mu nie wierzy.

Później. Angel dostaje się do sypialni Emmy i pyta, jak zginął Cain Marko i gdzie jest klejnot Cyttoraka. Frost mówi, że nie wie, o kim on mówi. Kiedy Tommy informuje ją, że ciało jego dawnego nauczyciela znajduje się w kostnicy Genosha Bay, a brak tatuażu na jego twarzy oznacza, że nie był tu więźniem, naczelnik stwierdza, że wojsko używa pomieszczeń na wyspie i nie musi jej pytać o pozwolenie. Emma chce wiedzieć, jak Angel się wydostał z celi, ale on nie ma na to czasu, ponieważ musi przesłać wiadomość do swoich wspólników. Najpierw jednak wiąże Frost, która prosi go, aby sznury były mocno zaciśnięte. Halloway wydostaje się poza mury Genosha Bay, gdzie atakują go nowi X Men. Udaje mu się pokonać Wagnera i Munroe, ale Rasputin chwyta go w potężne ramiona i zaczyna przyduszać. Tommy zdąża jeszcze zobaczyć strażników wieży, którzy spokojnie przyglądają się walce, po czym traci przytomność.

Łódź Logana. Judd czeka przy odbiorniku radiowym na wiadomość od Angela, ale ten się nie odzywa. Jim jest zbyt pijany, aby podjąć decyzje co do dalszych działań, więc Eugene postanawia skontaktować się z Cyclopsem, który znajduje się w Nowym Jorku.

Genosha Bay. Angel budzi się w jasno oświetlonym pomieszczeniu, gdzie towarzyszą mu Charles Xavier, Wanda Magnus i X Men. Profesor opowiada, że Emma, która jest jego dawną studentką, pozwala mu prowadzić badania naukowe wśród więźniów i cieszy się, że teraz będzie mógł dowiedzieć się, co kryje się w głowie Hallowaya. Frost chce jednak, aby najpierw dowiedział się, jak Tommy wydostał się z celi. Angel nie ma zamiaru tego wyjawić, więc Xavier mówi mu, że po tygodniu bez snu, który uniemożliwi mu mocne światło, zmieni zdanie. Halloway zostaje sam i liczy, że znane mu techniki medytacji pomogą mu wytrzymać. Po dwóch dniach światło gaśnie, ktoś zakłada mu worek na głowę i zanurzając głowę w wodzie, każe mu powiedzieć, co się stało z klejnotem Cyttoraka. Kiedy znów robi się jasno, Tommy widzi przed sobą Xaviera, który mówi mu, że jest tu dopiero trzy dni, chociaż jemu samemu wydaje się, że tydzień. Charles radzi mu powiedzieć, jak uciekł z celi, zanim oszaleje i stanie się taki, jak jego brat. Angel zaczyna krzyczeć, że Robert nie był wariatem i że teraz już wie, iż profesor nie ma klejnotu, ale po chwili zdaje sobie sprawę, że jest w pomieszczeniu sam. Wtedy Halloway widzi zjawę swojego brata, który mówi mu, że nie wytrzyma już długo i tylko on może go stąd wyciągnąć. Tommy pyta się Roberta, jaki ma plan.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2 X-Men Noir: Mark Of Cain #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.