Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #19

Deadpool vol. 2 #19

Deadpool vol. 2 #19

"Whatever a Spider Can" - part 1

Postacie
Zapowiedź

X-Men? Eee tam, to nie styl 'Poola. Ale Wade dalej jest zdeterminowany, żeby być bohaterem, samotnikiem robiącym swoje. Wiecie... thwp thwp.

Cytat

Deadpool: "His name is Hit-Monkey. He’s a hitman. Who’s a monkey."

Streszczenie

Nowy Jork. Z metra wychodzi Peter Parker i od razu zaczepia go rodzinka turystów, którzy proszą go o zrobienie im zdjęcia. Aparat zabiera mu jednak nagle Wade Wilson. Przy zdjęciu każe powiedzieć rodzinie, iż Deadpool jest najlepszy. Po wyjściu z metra uzgadnia ze swymi wewnętrznymi głosami, że muszą odnaleźć Spider-Mana, lecz najpierw kieruje się ku hot-dogom. Peter obserwuje go jeszcze przez chwilę z okna biura Front Line, po czym Robbie daje mu coś do roboty.

 

Spider-Man wpada po mleko i banany do sklepiku znajomego pana Chenga. Nie zastaje tam jednak nikogo, co budzi jego podejrzliwość. Gdy po rozwaleniu metalowych drzwi wchodzi na zaplecze, jego oczom ukazuje się sześć trupów.

 

Deadpool stoi sobie spokojnie na dachu po zjedzeniu 40 hot-dogów. Pojawia się wściekły za zabicie pana Chenga Spider-Man. Zaczyna bezlitośnie obijać Wade’a, lecz ten nie wie, o co chodzi. Spidey oplata go siecią i wiesza do góry nogami. Deadpool utrzymuje, iż nie zabił sklepikarza i ma nawet alibi. Okazuje się, że był wtedy w biurze Front Line i chciał, by Robbie za milion dolarów umieścił na pierwszej stronie ogłoszenie, w którym zachęca Spider-Mana do zadzwonienia do niego. Po rozplątaniu z sieci, Peter każe Wilsonowi opuścić miasto, lecz ten uważa, iż przyda się przy poszukiwaniach mordercy. Pająk zgadza się, lecz pod warunkiem, że nikogo nie zabije. Po chwili wspólnie wyruszają na miejsce zbrodni.

 

W sklepiku Deadpool dedukuje, iż morderca dużo skakał, i już chyba wie, kto to zrobił.

 

Tymczasem, pod jakimś modnym nocnym klubem ustawiają się kolejki. Gdy ochroniarz nie chce wpuścić młodego pseudogangstera, w towarzystwie pięknych dziewczyn i bez żadnego problemu do lokalu wchodzi... małpa.

 

Deadpool twierdzi, iż morderca nazywa się Hit-Monkey i jest legendarną małpą-zabójcą. Spiderowi ciężko w to uwierzyć, lecz po chwili pyta się swego „partnera” gdzie mogą znaleźć tego dziwnego mordercę. Wilson wie, że Hit-Monkey zawsze obiera parę celów, więc teraz muszą znaleźć jakiegoś innego najemnika, którym może interesować się małpa. Do tego opisu najbardziej pasuje... Deadpool.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19 Deadpool vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.