Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #409

Amazing Spider-Man #409

Amazing Spider-Man #409

"The Return of Kaine" – Part 3: "Of Wagers And Wars"

Postacie
Streszczenie

Ben ponownie przygląda się szkieletowi, który ma na sobie resztki prawdziwego kostiumu Spider-Mana. Zastanawia się, skąd on się wziął w kominie, do którego Ben został wrzucony przez Petera przed pięciu laty. Jeśli to jest prawdziwy klon, to jak to się ma do Petera. Ben za całą sytuację obwinia Szakala, przez którego ostatnie lata spędził, myśląc, że jest klonem. Jego jedyny przyjaciel z tych czasów Seward Trainer przebywa obecnie w szpitalu, gdyż na skutek potyczki w cyberprzestrzeni zapadł w śpiączkę w realnym świecie. Ben przerywa rozmyślania i chowa worek ze szkieletem do szafy. Teraz musi zająć się Kaine'em i Rhino, by nikogo nie skrzywdzili i trafili do więzienia.

James Johnsmeyer finalizuje kolejną odsłonę "Great Game". Jego wspólnicy proponują dołączenie do gry Spider-Mana, którego przeszłość łączy z Kaine'em. James z zadowoleniem zgadza się i pyta, kto pierwszy wykłada pieniądze.  

Kaine i Muse ukrywają się w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Kaine zaczyna kwestionować uczciwość towarzyszki. Ta mówi, że pomagając mu, sama stała się celem. Nagle do budynku wpada Rhino, który chce jak najszybciej zainkasować pieniądze za te dwa cele.

W redakcji Daily Bugle Jameson organizuje naradę, w której uczestniczą również Joe Robertson, Ken Ellis oraz Ben Urich. Chce, by jego pracownicy jak najszybciej ustalili, czy obecny Spider-Man to oszust i morderca, czy może prawdziwy Spider-Man.

Spider-Man, śledząc helikopter z dziennikarzami, dociera do miejsca walki Rhino i Kaine’a. Nagle do walki wkraczają Joystick i Polestar, ku niezadowoleniu Rhino. Gdy sytuacja wygląda beznadziejnie dla Kaine’a i Muse, pojawia się Spider-Man, który atakuje Rhino. Kaine nie jest zadowolony z jego ingerencji. Walka nabiera tempa. Kaine podbiega do poobijanej przez Joystick Muse. Gdy szykują się do ucieczki, Rhino chwyta Kaine’a za ramię i rzuca nim w auto.

W szpitalu, w którym leży podłączony do specjalistycznej aparatury Seward Trainer, pojawia się jego córka - Carolyn. Rzucając na łóżko bukiet kwiatów, stwierdza z zadowoleniem, że jej ojcu nie pozostało już zbyt wiele czasu na tym świecie.

Kaine pokazuje wyższość nad Rhino, zrzucając na niego wielką ścianę. Dodatkowo okłada go wielkim głazem. W ten sposób chce zostawić przykład tym, którzy będą chcieli go zaatakować w przyszłości. Muse jest zdenerwowana, że jej towarzysz był tak brutalny. Ten odpowiada, że przemoc to jedyne, co zna w swoim życiu. Tymczasem Spider-Man powoduje przeciążenie w kostiumie Joystick, co skutkuje małym wybuchem. Gdy wydaje się, iż Ben schwyta przeciwniczkę, zostaje zaatakowany przez Polestara. Po krótkiej walce udaje się Spider-Manowi pokonać przeciwnika. Jednak Joystick, Kaine i jego towarzyszka uciekli, co bardzo zdenerwowało Bena.

Tymczasem James Johnsmeyer rozmawia przez telefon z Muse. Gratuluje jej dotychczasowych osiągnięć i opowiada o nagrodach, jakie dla niej ma. Na koniec mówi kobiecie, by była ostrożna, gdyż nie chce, by Kaine stał się podejrzliwy co do niej. Tymczasem on kończy przygotowywać ostatnią odsłonę gry, która powinna zakończyć się śmiercią Kaine’a.

W między czasie Spider-Man patrzy z dachu, jak policjanci wsadzają do specjalnego pojazdu Rhino i Polestara. Ben jest zdecydowany dopaść Kaine’a, gdyż zbyt długo go dręczył. Na szczęście udało mu się podczas walki umieścić na towarzyszce Kaine’a swój nadajnik, dlatego może ich szybko wytropić.    

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #409

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.