Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man » The Sensational Spider-Man #2

The Sensational Spider-Man #2

The Sensational Spider-Man #2

"The Return of Kaine" – Part 2: "Remains Of The Day"

Postacie
Streszczenie

Ben w kostiumie Spider-Mana stara się nie spóźnić do swojej pracy w Daily Grind. Przywitawszy się ze swoją szefową Shirley, rozpoczyna pracę. Gdy zanosi kawę, o którą poprosiła właśnie Jessica Carradine, dowiaduje się z "Daily Bugle" o odnalezieniu szkieletu Spider-Mana. Ben jest zszokowany, iż fabryka, w której zaczął się jego koszmar z klonami, znów powraca. Na szczęście Shirley wysyła go po zakupy, więc będzie mógł dowiedzieć się więcej o odnalezionym szkielecie. Wychodząc, mija Desiree, jednak jest zbyt zamyślony, by się z nią przywitać. Obecni w Daily Grind pytają dziewczyny, czy wybiera się na przyjęcie niespodziankę organizowane w mieszkaniu Bena. Kobieta stwierdza, iż na pewno przyjdzie, i to w sukience, której nawet umarły by nie zignorował.  

Tymczasem w redakcji Daily Bugle Jameson jest wściekły na Robertsona, że nie poinformowano go bezzwłoczne o pojawieniu się szkieletu Spider-Mana. Jest przekonany, że prawdziwy Spider-Man zginął przed laty, a ten Spider-Man, którego opisują w artykułach, to szust. Joe stwierdza, że powierzył już temat Benowi Urichowi. Jonah odpowiada, że on osobiście uda się do kostnicy, by zbadać sprawę.

W między czasie Kaine i Muse przemykają się bocznymi uliczkami. Nagle zostają zaatakowani przez Rinho, który chce za nich zgarnąć sporą sumę pieniędzy.

Spider-Man zakrada się do kostnicy. Stwierdza, że gdy zobaczy strzępy kostiumu na szkielecie, będzie wiedział, czy są prawdziwe. Odnajduje worek ze szkieletem. Jest zszokowany, gdyż to jest prawdziwy kostium Spider-Mana. Przez chwilę zastanawia się, czy powinien skontaktować się z Peterem w Portland. Decyduje, że musi jednak najpierw sam spróbować znaleźć odpowiedzi na powstałe pytania. Tymczasem Jameson, obiecawszy pokaźną kwotę pracownikowi kostnicy, zmierza do pomieszczenia, w którym znajduje się szkielet. Nagle spotyka Spider-Mana, który ma ze sobą worek ze szkieletem. Jameson oskarża go o kradzież dowodu, co rzekomo potwierdza, iż to on zamordował prawdziwego Spider-Mana. Po chwili Ben ucieka przez okno.

Tymczasem w mieszkaniu Bena trwają przygotowania do przyjęcia niespodzianki, które zorganizowali mu współpracownicy i przyjaciele. Jako prezent powitalny w nowym mieście mają dla niego telewizor. Shirley rozmawia z Jessicą. Mówi jej, że widzi zainteresowanie, jakie przejawiają wobec siebie Ben i jej rozmówczyni. Radzi jej, by walczyła o swoje.

Wracając do domu ze szkieletem, Ben natrafia na walkę, w której uczestniczą Muse, Kaine i Rhino. Spider-Man jest zaskoczony, że pierwszy klon Petera Parkera żyje. Rhino niszczy jeden z budynków na swojej drodze. Spider-Man w ostatniej chwili odpycha na bok Muse, na którą miały spaść gruzy. Niestety sam zostaje przygnieciony. Gdy dochodzi do siebie, nikogo już nie ma. Zabiera szkielet ze sobą i wraca do domu.

Na miejscu spotyka Jessicę, która ogląda u niego samotnie telewizor. Ben przebiera się w zapasowe ubranie, które miał ukryte na zewnątrz i wchodzi frontowymi drzwiami. Gdy dowiaduje się o przyjęciu, które go ominęło, przeprasza ją, że nie wrócił wcześniej. Dziękuje jej za wspaniały prezent, jakim jest telewizor. Po chwili Jessica wyznaje, że zależy jej na Benie. Ten odpowiada, że powinni być ostrożni, gdyż ledwo się znają. Wówczas kobieta odpowiada, że powinni poznać się lepiej. Ben i Jessica zaczynają się całować.    

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.