Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #231

The Spectacular Spider-Man #231

The Spectacular Spider-Man #231

"The Return of Kaine" – Part 1: "Reluctant Lazarus"

Postacie
Streszczenie

Zdezorientowany Kaine odzyskuje przytomność w pewnym pomieszczeniu. Nagle zostaje zaatakowany przez pięciu przeciwników. Reagując instynktownie i bardzo brutalnie, Kaine pokonuje oponentów. Wówczas pojawia się kobieta, która przedstawia się jako Shannon Fitzpatrick. Mówi do Kaine’a, że może również zwracać się do niej Muse. Jest tu po to, by przywitać go ponownie w świecie żywych.

Szczęśliwy Ben Reilly szybuje w swoim nowym kostiumie Spider-Mana przez miasto. Jest bardzo zadowolony ze swojego życia. Po chwili dociera do zaułka ulicy przylegającej do kawiarenki Daily Grind, w której pracuje między innymi jako kelner i pan złota rączka. W środku trwa rozmowa na temat szkodliwości oglądania telewizji. Ben poproszony o opinię przez Jessicę Carradine, która popiera powyższe stwierdzenie, Ben odpowiada, że nie posiada telewizora. Gdyby jednak go miał, to oglądałby go o wiele częściej, byle tylko zrobić jej na złość.

Tahiti. Miliarder James Johnsmeyer finalizuje jedną z odsłon tajemniczego przedsięwzięcia określanego mianem "Great Game". Jego zawodnik przegrał, dlatego oddaje jedną z pań, które mu towarzyszyły, mimo jej sprzeciwu. Wówczas kontaktuje się z nim Muse, która opowiada o błyskawicznym zwycięstwie Kaine’a, który chce poznać swojego dobroczyńcę i dowiedzieć się, czego ten od niego chce. Johnsmeyer stwierdza, iż ma tylko jeden cel: zrobić z Kaine’a najlepszego gracza w historii turnieju "Great Game". James przypomina zasady turnieju. Każdy z zamożnych uczestników może być sponsorem tylko jednego gracza. W wyniku kontuzji, jaką odniosła ostatnio Muse, James musiał znaleźć nowego gracza. Zdecydował się na Kaine’a. Nagrody w tym turnieju są przeróżne. Od kobiet po bajeczne sumy pieniędzy. Johnsmeyer mówi do Muse, by zaopiekowała się Kainem jak królem i opowiedziała mu, w jakich okolicznościach powrócił do życia. James dodaje, że wieczorem wróci do USA i złoży taką ofertę, której Kaine nie będzie mógł odrzucić.

Kaine ma wizję, w której morduje przybyłą do niego Muse. Po chwili kobieta zjawia się, zaalarmowana krzykiem Kaine’a. Wykorzystując swoje zdolności perswazji, Muse przekonuje Kaine’a, by udali się na spacer. Wówczas opowiada mu o okolicznościach jego uratowania. Okazuje się, iż Johnsmeyer zainteresował się Kaine'em, gdy ten został ujawniony jako prawdziwy morderca w trakcie sądu nad Peterem Parkerem. Jednak gdy zaginął bez śladu, James postanowił śledzić detektywa Ravena. Ten doprowadził Muse i Mosha do miejsca, w którym Kaine znajdował się przed jakąś kapsułą. Kaine orientuje się, iż został umieszczony po śmiertelnym ciosie od Spidercide’a w kapsule regeneracyjnej. Nie wie jednak, kto go tam umieścił. Po krótkim spacerze Muse zaprowadza Kaine’a do Jamesa Johnsmeyera, który wita go serdecznie wśród żywych.

Tymczasem Ben kończy sprzątać w kawiarence. Młoda kobieta o imieniu Desiree próbuje zrozumieć pewien materiał z fizyki. Reilly zaskakuje ją swoją wiedzą z fizyki i proponuje pomoc.

Kaine odrzuca bajeczną ofertę przedstawioną przez Johnsmeyera. Nie pozwoli, by znów ktoś nim manipulował. Za uciekającym Kaine'em zostają wysłani Quorum i Mosh. Niespodziewanie Muse atakuje Quorum, która chciała strzelić ze swojej broni do Kaine’a. Dzięki swoim zdolnościom perswazji zaczyna przekonywać Mosha, by odłożył broń. Jednak Kaine atakuje go bez pardonu. Muse prosi Kaine’a, by zabrał ją ze sobą.

W między czasie budowlańcy zaczynają rozbiórkę kominów pewnej fabryki. Ku ich zaskoczeniu na dnie jednego z nich znajdują szkielet człowieka w strzępach kostiumu Spider-Mana!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #231

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.