Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #4

Ghost Rider vol. 5 #4

Ghost Rider vol. 5 #4

"Vicious Cycle" - part 4

Postacie
Cytat

Ghost Rider: "I want answers!"
Numecet: "You want vengeance!"
Ghost Rider: "Exactly."

Streszczenie

Blaze rozpoznaje w ataku, którym traktuje Strange'a, używany niegdyś przez Danny'ego Ketcha "Penance Stare", który każe przeżywać ofierze wszystkie cierpienia, które wywołała w swoim życiu. Dotychczas nie zdawał sobie sprawy z tego, że to potrafi, ale z drugiej strony, jeszcze nigdy jego ciałem nie zawładnął całkowicie Duch Zemsty, jak ma to miejsce teraz. Nagle orientuje się, że mag nie jest jednak "przebranym" Luciferem i odzyskuje kontrolę nad ciałem. Próbuje przywrócić magowi przytomność, ale nawet resuscytacja nie pomaga.

W tej chwili pojawia się świetlista istota, która przedstawia się jako Numecet i twierdzi, że jest przyjaciółką Strange'a. Johnny próbuje tłumaczyć, że nie wiedział, że to prawdziwy Stephen i myślał, że to kolejna sztuczka Lucifera, co kobieta kwituje stwierdzeniem, że wielu rzeczy jeszcze nie wie. Blaze domyśla się, że zna ona plan diabła i każe jej wszystko powiedzieć, ale ta tłumaczy, że nie wolno jej się mieszać. Rider próbuje ją zmusić, a gdy ona stwierdza, że motocyklista nie szuka prawdy, lecz zemsty, ten stwierdza, że to jedno i to samo. W końcu zrezygnowana kobieta wyjawia, że Johnny nie może powstrzymać Lucifera, bo sam jest częścią jego planu. Tłumaczy, że Rider posiada możliwość podróżowania między płaszczyznami egzystencji i to dlatego Lucifer wykorzystał go do ucieczki. W przeciwieństwie do niego, diabeł nie posiadał jednak na Ziemi ciała, które mógłby zająć, jego esencja rozpadła się więc na fragmenty, z których każdy przejął ciało niedawno zmarłej osoby. Gdy Blaze pyta, ile jest tych fragmentów, Numecet odpowiada, że ich liczba jest równa liczbie Bestii – sześćset sześćdziesiąt sześć. Poznawszy tę liczbę, Rider nie potrafi sobie wyobrazić, jak mógłby wytropić ich wszystkich, kobieta jednak stanowczo mu tego zabrania – Lucifer bowiem tego właśnie chce. Tłumaczy, że jeśli jeden z jego awatarów zginie, pozostali wchłoną jego moc i staną się silniejsi. I chociaż początkowo diabeł będzie próbował wykorzystać wszystkie możliwości, żeby dać się zabić, wkrótce jego wcielenia staną się na to zbyt silne. Sam też nie może "się" zabić, bo, jak już jeden z "Luciferów" wspomniał Riderowi na stacji benzynowej [w numerze drugim – przyp. S_O], samobójcy idą prosto do Piekła. Niedługo więc tylko Ghost Rider będzie w stanie ich pokonać – aż pozostanie tylko jeden, posiadający pełną moc władcy Piekieł. Blaze stwierdza więc, że jeśli tak się stanie, to siłą zaciągnie go z powrotem do Piekła i nikt nie będzie w stanie go powstrzymać. Następnie wsiada na właśnie przybyły na miejsce motocykl i odjeżdża.

Gdy po Riderze nie ma już śladu, Numecet zaczyna ronić łzy. Jedna z nich spada na twarz Strange'a, budząc go. Gdy pyta on, czemu kobieta płacze, ta odpiera, że to dlatego, że Blaze ma rację.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #4 Ghost Rider vol. 5 #4 Ghost Rider vol. 5 #4 Ghost Rider vol. 5 #4 Ghost Rider vol. 5 #4 Ghost Rider vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.