Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #3

Ghost Rider vol. 5 #3

Ghost Rider vol. 5 #3

"Vicious Cycle" - part 3

Postacie
Cytat

Ghost Rider: "If you can hear me, devil, listen up: Wherever you are, whoever you are... I'm gonna find you."

Streszczenie

Doctor Strange zabrania Ghost Riderowi ścigania Lucifera twierdząc, że zagmatwałoby to i tak trudną sytuację. Rider sądzi, że to kolejna sztuczka diabła i atakuje maga. Strange stwierdza, że tak bezmyślny może być tylko prawdziwy Blaze i odpowiada wystrzałem magicznej energii. Rider rzuca swoim łańcuchem, ale czarnoksiężnik go unika. O to jednak chodziło Duchowi Zemsty, który zawala na Stephena nagrobek. Ogłasza, że przebieranki Lucifera już na niego nie działają i że znajdzie go, gdziekolwiek by się nie ukrył. Wściekły Strange wystrzela z gruzów i oznajmia, że sprowadził Ridera na tę błogosławioną ziemię, by z nim porozmawiać, ale skoro chce walczyć, dopilnuje, żeby nie wyszedł z tego pojedynku cało.

Tymczasem, dwóch mężczyzn jedzie pick-upem po pustynnej drodze. Nagle zauważają zaparkowany na poboczu motocykl i postanawiają go zabrać. Gdy jednak ruszają, w lusterku zauważają zbliżające się radiowozy. Pojazdy policyjne [i jedna karetka – przyp. S_O] ignorują jednak pick-upa, ku radości złodziei. Nagle jednak kradziony motocykl staje w płomieniach i, niszcząc auto, odjeżdża w nieznane.

Gdy Strange staje w pozycji bojowej, Blaze kpiąco pyta, czy Lucifer zamierza go pokonać za pomocą sztuk walki. Czarnoksiężnik po raz kolejny powtarza, że nie jest diabłem, ale Ghost Rider mu nie wierzy i wściekły zieje na niego ogniem piekielnym. To z kolei denerwuje Strange'a, który przyzywa piorun i uderza nim w Ducha Zemsty. Widząc jego nieruchome i nie płonące dłużej ciało, Strange zaczyna rozpaczać nad tym, że stracił zimną krew. Po chwili z ciała Ridera wystrzeliwują jednak łańcuchy, które oplatają maga. Blaze z powrotem zaczyna płonąć, tym razem stwierdza jednak, że płonie także jego dusza. Zdaje sobie sprawę, że "ból" minie tylko wtedy, gdy wypuści ów "ogień" na zewnątrz. Wstaje i przyciąga Strange'a do siebie, każąc spojrzeć sobie prosto w oczy.

Tymczasem niedaleko Elk City w Oklahomie pewien starszy mężczyzna wchodzi do kuchni w swoim domu, gdy nagle ślizga się na ogromnej kałuży krwi. Wstać pomaga mu starsza kobieta z tabliczką na palcu. Chwilę później dwójka ta siedzi na werandzie, wymieniając się historiami o tym, jak trafili do tych ciał – mężczyzna zmarł dwa dni temu, gdy jego żona i wnuki pojechały do miasta. Wrócili tego ranka, co tłumaczy krwawą kałużę w kuchni. Kobieta zaś obudziła się w kostnicy, złapała za piłę tarczową, zaczęła siekać wszystkich, którzy stanęli jej na drodze i uciekła karetką, która nadal stoi na podwórzu. Starzec proponuje, żeby zostali w domu jeszcze trochę – jego "córka" ma przyjechać, żeby odebrać dzieci. Kobieta boi się, że znajdzie ich Ghost Rider, ale jej kompan ją uspokaja – jest zajęty robieniem czegoś głupiego.

Tymczasem, na cmentarzu, Blaze wpatruje się głęboko w oczy Strange'a…

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.