Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Final Adventure » Spider-Man: Final Adventure #4

Spider-Man: Final Adventure #4

Spider-Man: Final Adventure #4

"To End The Begin"

Postacie
Streszczenie

Wściekła Mary Jane pyta Kena Ellisa, czy ta fałszywa wersja pierwszej strony "Daily Bugle" ma ją przestraszyć. Dziennikarz jest zaskoczony, że kobieta przejrzała jego podstęp, który miał na celu uzyskanie od niej potwierdzenia, że Peter to Spider-Man. Prosi kobietę, by ta porozmawiała z nim o tym, co łączy Petera ze Spider-Manem oraz Scarlet Spiderem. Mary Jane zamyka przed wścibskim reporterem drzwi. Wówczas z sufitu schodzi Ben, który przysłuchiwał się rozmowie. Mówi do MJ, że chyba ma pomysł, jak pozbyć się tego natręta.

Tymczasem Peter przemierza Portland w poszukiwaniu Verisa. Tym razem ma ze sobą urządzenie, które może go namierzyć. Odnajduje go w hotelu, gdy ten torturuje pewną kobietę. Złoczyńca, przybrawszy formę pajęczyny, ucieka przez wentylację. Peter wie, że ma coraz mniej czasu, gdyż niebawem zacznie pojawiać się u niego choroba.

Mary Jane odwiedza Robertsona, by opowiedzieć mu o wizycie Ellisa i pomyśle, jaki ma, by go zniechęcić w pisaniu artykułu.

Spider-Man odnajduje Verisa, gdy ten powraca do swojej stałej formy, wychodząc z wentylatora na dachu hotelu. Nagle pojawia się Paul Contoni, który chce pomóc w powstrzymaniu mordercy. Po krótkiej walce Peterowi udaje się wykorzystać miniaturową wersję urządzenia, które ma uzdrowić Paula. Dzięki niemu zarówno Paul, jak i River tracą przytomność, powracając do ludzkiej formy. Peter zostawia obu mężczyzn ochroniarzom firmy Garid, którzy właśnie przybyli na dach hotelu.

Wściekłego i przyczepionego do swojego fotela pajęczą siecią Jamesona napomina Ben Reilly, który ma na sobie nowy kostium Spider-Mana. Ben jest zniesmaczony sposobem, w jaki Jameson opisuje jego nowy kostium. Gdy Spider-Man odchodzi, Robertson pyta Jamesona, czy Ellis ma kontynuować temat mówiący o tym, że Spider-Man, który właśnie go odwiedził, nie jest prawdziwym Spider-Manem. Jonah nakazuje ukręcić tematowi głowę. Po chwili Robertson przekazuje złe wiadomości Ellisowi. Oferuje mu możliwość przekazania materiału do innych gazet, a ten zaczyna do nich dzwonić. Ellis za każdym razem słyszy, że skoro Robertson odrzucił temat, to oni również go nie podejmą.  

Tymczasem w laboratorium firmy Garid River Veris i Paul Contoni zaczynają być poddawani procesowi, który ma ich przywrócić do ludzkiej formy na stałe i równocześnie wyleczyć ich z choroby, która ich zabijała. Peter zaczyna odczuwać działanie choroby u siebie. Niespodziewanie River odzyskuje przytomność i próbuje przemienić się w pajęczynę. Interwencja ochroniarzy spowalnia go. Jednak jego działania spowodowały, iż kluczowa część urządzenia zmieniła położenie. Peter rusza, by ustawić ją w odpowiednim miejscu. Zdaje sobie sprawę, iż narażając się na promieniowanie, może stracić swoje moce. Po chwili proces dobiega końca. Okazuje się, że River Veris przestał istnieć, a Paul Contoni został całkowicie uzdrowiony i znów jest człowiekiem.

W następstwie działań, których się podjął, Peter został uleczony z choroby, która mu zagrażała. Niestety moce Spider-Mana, których nie stracił, zostały uśpione. Peter zastanawia się, co ma teraz zrobić ze swoim życiem i czy kiedyś znajdzie sposób na ponowne aktywowanie swoich mocy.

Petera, który chowa do pudła kostium Spider-Mana, wita Mary Jane. Parker jest bardzo szczęśliwy, że jego żona wróciła. Opowiada jej o wydarzeniach ostatnich godzin i o tym, że stracił moce. Para przytula się do siebie.

W kolejnych tygodniach Peter i Mary Jane doświadczają radosnych, normalnych dni, pełnych miłości. Peter dochodzi do przekonania, że choć moc go opuściła, to odpowiedzialność pozostanie w nim na zawsze. Pierwszy raz w życiu Peter Parker odnalazł sens swojego życia.     

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Final Adventure #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.