Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #63

Spider-Man #63

Spider-Man #63

"Greatest Responsibility" – Part 2: "The Kick Inside"

Postacie
Streszczenie

Peter kolejny raz dotyka brzucha śpiącej małżonki, znowu ją budząc. Mary Jane prosi Petera, by ten spożytkował rozpierającą go energię na ulicach Nowego Jorku, a ona będzie mogła się wyspać. Spider-Man szybując przez miasto jest pełen nadziei. Akceptuje fakt, że jest klonem. Najważniejsze jest dla niego to, że zostanie ojcem.

Ben nie może uwierzyć w to, że Doctor Octopus jest córką Trainera. Kobieta stara się zmusić ojca, by ten wydał jej materiały o cyberprzestrzeni, których potrzebuje. Mężczyzna odmawia. Ben stara się spenetrować pole siłowe przeciwniczki. Mimo, że nie udaje mu się to, wściekła Doctor Octopus rzuca ojcem w kierunku Bena. By ratować przyjaciela, Reilly decyduje się wyskoczyć z nim przez okno.

Tymczasem rozradowany Spider-Man w drodze do domu z łatwością obezwładnia trójkę złodziejaszków, którzy chcieli okraść kobietę przed bankomatem. Nagle widzi przed sobą policyjne radiowozy. Równocześnie odzywa się jego pajęczy instynkt i pojawia się w jego głowie myśl o Benie. Zastanawia się, co to może oznaczać.

Uciekających Bena i Trainera dogania Doctor Octopus. Seward prosi Bena, by ten nie skrzywdził Carolyn, po czym udaje się w bezpieczne miejsce. Przygniecionego mackami do komina Bena ratuje przybyły na miejsce Spider-Man. Niestety Peter otrzymuje silny cios w głowę jedną z macek Doctor Octopus i zaczyna spadać w kierunku ulicy. W ostatniej chwili córka Trainera chwyta go swoją macką, oplatając ją wokół jego szyi. Mówi do Scarlet Spidera, by oddał w jej ręce Sewarda albo skręci kark Spider-Manowi. W tym momencie Peter zaczyna zastanawiać się, co się stanie z Mary Jane i ich dzieckiem, jeśli on zginie. Parker zdaje sobie sprawę, iż nie może się poddać. Zbyt wiele ma do stracenia. Niespodziewanie Benowi udaje się spenetrować pole siłowe Doctor Octopus. By uniknąć schwytania, córka Trainera puszcza Spider-Mana. Wówczas Ben rzuca się za Peterem i w ostatniej chwili ratuje go.

Trainer zdaje sobie sprawę, że Ben zacznie ścigać Carolyn. Reilly obiecuje mu, że jej nie skrzywdzi.

Ben rozmawia z Peterem, który jest roztrzęsiony. Wie, że był bardzo blisko śmierci, a dziecko jego i Mary Jane mogło przyjść na świat bez taty. Stwierdza, że musi zobaczyć się z Mary Jane i podjąć pewną decyzję.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.