Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #406

Amazing Spider-Man #406

Amazing Spider-Man #406

"Greatest Responsibility" – Part 1: "Crossroads"

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider wędruje przez cyberprzestrzeń, szukając sposobu na odzyskanie danych skradzionych z komputerów Sewarda Trainera. Gdy natrafia na odpowiedni szlak, zostaje zaatakowany przez wirtualne twory, odpowiedzialne za bezpieczeństwo w tym miejscu. Trainer nakazuje Benowi wycofać się, gdyż śmierć w cyberprzestrzeni ma takie same konsekwencje w realnym świecie. W ostatniej chwili Reilly ucieka, ale system komputerowy Trainera wybucha.

Siedząc na jednym z dachów Spider-Man zastanawia się nad wydarzeniami, jakie spotkały go w ostatnim czasie przez machinacje Szakala. Ma nadzieję, że jego umysł jest już wolny od tego szaleńca. Rozmyślania Petera przerywa pojawienie się jego żony. Ta prosi go, by wrócili razem do domu.

Tymczasem w swoim laboratorium kobieta, która nazwała się Doctor Octopus, rozmawia z naukowcami, którzy dla niej pracują. Dowiaduje się od nich o próbie włamania do ich systemów. Domyśla się, że za tymi działaniami stoi Trainer. Rozkazuje, by naukowcy natychmiast rozpoczęli pracę nad generatorem fal, który umożliwi przeniesienie organizmów żywych do wirtualnej rzeczywistości.

Bena i Trainera odwiedzają Mary Jane i Peter. Chcą, by Seward sprawdził umysł Parkera, czy nie ma w nim więcej pułapek od Szakala.

Ludzie Doctor Octopus testują generator fal na jednej z ulic Nowego Jorku. Urządzenie okazuje się być sukcesem, gdyż przeniosło zszokowanych nowojorczyków do wirtualnego świata pełnego dinozaurów. Jednak ta pierwsza wersja urządzenia działa zbyt krótko. Teraz naukowcy mogą zacząć pracować nad stabilniejszą wersją urządzenia, znając wyniki tego eksperymentu.

Peter i Mary Jane, siedząc przy stoliku na dachu swojego domu, piją bezalkoholowego szampana. Są szczęśliwi, że badania przeprowadzone przez Trainera nie wykazały kolejnych pułapek pozostawionych przez Szakala w umyśle Parkera. Peter prosi żonę do tańca. W jego trakcie, gdy para całuje się, MJ wyczuwa, że ich dziecko zaczyna się ruszać. Peter przykłada rękę do brzucha małżonki. Po chwili oboje zaczynają płakać ze szczęścia.

Do laboratorium Trainera wkracza Doctor Octopus. Seward jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Kobieta mówi, że nie chce go skrzywdzić. Zależy jej wyłącznie na informacjach dotyczących cyberprzestrzeni. Gdy Scarlet Spider chce zaskoczyć przeciwniczkę od tyłu, odbija się od jej pola siłowego. Doctor Octopus chwyta Trainera swoimi mackami i nakazuje, by Scarlet Spider zaprzestał ataków, bo zabije Sewarda, który jest jej ojcem!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #406

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.