Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #129

Web of Spider-Man #129

Web of Spider-Man #129

"Time Bomb" – Part 2: "By My Hand, Mary Jane Must Die!"

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider wraca do bazy New Warriors. Jedyny obecny, Carlton LaFroge, mówi mu, że zespół ruszył na pomoc kobiecie, która dzwoniła, szukając Scarlet Spidera.

Tymczasem w metrze New Warriors robią, co w ich mocy, by powstrzymać Spider-Mana przed pochwyceniem Mary Jane. Peter błaga MJ, by ta uciekała jak najdalej od tego miejsca. Gdy kobieta ucieka, do akcji rusza Speedball, którego plan działania bez problemu powstrzymuje Spider-Man.

Uciekającą Mary Jane spotyka Ben. Kobieta opowiada mu o stanie Petera i wsiada do taksówki. Scarlet Spider powstrzymuje Petera, który próbuje wyciągnąć Mary Jane przez rozerwany przez siebie dach taksówki. Przybyli na powierzchnię New Warriors bezskutecznie starają się wspomóc Scarlet Spidera w walce ze Spider-Manem. Ich interwencja umożliwia MJ przesiadkę na miejsce kierowcy i ucieczkę taksówką.

Peter zaczyna ścigać Mary Jane, domyślając się, dokąd ta ucieka. New Warriors nie odpuszczają i kontynuują walkę. Peter błaga ich, by go zabili, gdyż nie chce skrzywdzić MJ. Spider-Man bez problemu gubi New Warriors w kanałach, do których przenosi się walka. Scarlet Spider orientuje się, dokąd zmierza Mary Jane, i rusza, by ją wspomóc, jeśli jej plan zawiedzie.

Mary Jane dociera do domu May Parker. Siedząc w fotelu, oczekuje na przybycie męża. Gdy Peter błaga, by uciekała, zapłakana mówi do niego, iż bardzo się boi, ale wierzy w niego. Dodaje, że w tym miejscu są otoczeni wspomnieniami osób, które ich ukształtowały. Wskazując na zdjęcia rodzinne wiszące na ścianach, ma nadzieję, że dodadzą mu one sił w walce z programowaniem Szakala. Po intensywnej walce we własnym umyśle Peterowi udaje się pokonać Warrena.

Zapłakanych i tulących się do siebie Parkerów obserwuje zza okna Ben Reilly. Jest pod wrażeniem odwagi Mary Jane, której udało się znaleźć sposób na ostateczne pokonanie Szakala. Scarlet Spider jest przekonany, że Miles Warren zniknął z ich życia na dobre.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.