Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #62

Spider-Man #62

Spider-Man #62

"Exiled" – Part 3: "Look Down"

Postacie
Streszczenie

Ben, wiszący w specjalnych kajdanach, jest przesłuchiwany przez tajemniczą osobę. Jednak Reilly co chwilę traci przytomność. We śnie przypomina sobie, jak przebiegały pierwsze godziny po spotkaniu Trainera. Seward zaopiekował się Benem, gdy ten miał gorączkę podczas ich pierwszego spotkania i zaoferował mu swoje ubrania oraz możliwość skorzystania z łazienki, by doszedł do siebie. Po chwili Ben odzyskuje przytomność. Wówczas dwóch osobników pokazuje mu hologram przedstawiający cierpienia Trainera. Tajemniczy głos stwierdza, iż cierpienia tego człowieka zakończą się, gdy Ben pomoże im w dostępie do materiałów, których szukają. Reilly stwierdza, ze nie ma pojęcia, o czym jego rozmówca mówi. Wówczas Ben traci przytomność.

Tymczasem Peter i Mary Jane stoją na dachu swojego domu. Gdy kobieta obejmuje męża od tyłu wyczuwa, że jest bardzo spięty. Wówczas Peter niszczy lewą dłonią betonowy kawałek murku. Mary Jane stwierdza, by niczym się nie przejmował, gdyż dopóki są razem, wszystko będzie w porządku.

Vulture przelatuje nad miastem, poszukując kandydata na swoją ofiarę. Jego młodzieńczy wygląd zaczyna zanikać, dlatego musi znaleźć osobę, która zapewni mu młodość. Z góry rzuca się na niewinnego przechodnia.

Nieprzytomny Ben kolejny raz wspomina początki swojej przyjaźni z Trainerem. Seward zaoferował mu stanowisko asystenta, gdyż był pod wrażeniem wiedzy, jaką posiadał ten młody człowiek. Niespodziewanie doszło do awarii w systemie komputerowym. Nie ujawniając swojej tożsamości, Ben otworzył drzwi włazu, których zwykły człowiek by nie otworzył. W teraźniejszości Reilly odzyskuje przytomność. Ku zaskoczeniu dwóch osobników, którzy go pilnowali, wyrywa się z kajdan i przygotowuje się do walki. W tym momencie Ben przypomina sobie, jak udało mu się wejść do komory, w której Trainer przechowywał swoje najcenniejsze informacje. Udało mu się je skopiować i wówczas doszło do małej eksplozji, która skutkowała przygnieceniem nóg Bena przez jedną ze ścian. W ostatniej chwili został wyciągnięty przez Sewarda, po czym nastąpił wybuch niszczący komputery. Po krótkiej rozmowie Ben dał się przekonać Trainerowi, by pomógł mu w jego badaniach. Seward poprosił go jedynie, by ten nigdy go nie zawiódł. W teraźniejszości walka Bena z przeciwnikami nabiera tempa. Po chwili Reilly orientuje się, że walczy z androidami, więc nie musi powstrzymywać ciosów. Tajemniczy głos jest pod wrażeniem zdolności Bena, który przedziera się przez metalowe kule z mackami, by uratować przyjaciela. W międzyczasie niszczy kamerę, która przekazywała obraz na ekran do kogoś wyposażonego w macki.

W ostatniej chwili Ben ratuje Trainera z komory, która wypełniła się już wodą. Seward jest pod wrażeniem, że Ben wiedział, gdzie go szukać. Po chwili Trainer stwierdza, że musi pilnie udać się do swojego laboratorium w Nowym Jorku, by upewnić się, że jego komputery z dorobkiem jego pracy naukowej są bezpieczne. Ben stwierdza, że będzie towarzyszył przyjacielowi, gdyż chce dotrzymać słowa, że nigdy Sewarda nie zawiedzie.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.