Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Maximum Clonage Omega » Spider-Man: Maximum Clonage Omega

Spider-Man: Maximum Clonage Omega

Spider-Man: Maximum Clonage Omega

"Maximum Clonage" – Part 6: "The End Of Beginning!"

Postacie
Streszczenie

Szakal wyjawia Benowi, że swoje plany eksterminacji rodzaju ludzkiego i zastąpienia go klonami rozpocznie w Daily Bugle. Warren ucieka z laboratorium, a Ben stara się uwolnić od resztek klonów, które go atakują. Tymczasem Spidercide kieruje się za Szakalem, jednak niespodziewanie zostaje teleportowany. Reilly uwalnia się i wyrusza do Daily Bagle, by powstrzymać Szakala.

Peter nie daje się przekonać Mary Jane, by wrócił do domu na stałe. Po namowach klona Gwen stwierdza, iż skoro jest klonem, to nie zasługuje na Mary Jane ani dziecko i wyrusza do Szakala.

Warren w towarzystwie mini-szakalów przygotowuje bombę z wirusem Carriona do odpalenia w Daily Bugle. Nagle pojawia się Scrier ze Spidercidem. Nakazuje Szakalowi zaprzestać podejmowanych działań.

Peter i klon Gwen docierają do laboratorium Szakala, które jest bardzo zniszczone. Niespodziewanie uruchamiają system obronny, który znajdował się w gabinecie Warrena. Peterowi udaje się wyłączyć zabezpieczenia i dostać się do prywatnego komputera Szakala. Wie już, iż musi szybko dotrzeć do Daily Bugle.

Ben dociera do Daily Bugle i przekazuje Jamesonowi ostrzeżenie, by ewakuował natychmiast budynek. Niespodziewanie rozmowę przerywają im Szakal i Spidercide, którzy niszczą gabinet Jamesona, tocząc ze sobą walkę.

Mary Jane ogląda w telewizji wiadomości, w których słyszy informacje o walce Bena w Daily Bugle. Postanawia poprosić go, by pomógł jej w uratowaniu Petera i dostarczyć mu kilka magazynków sieci.

Walka Bena ze Spidercidem i Szakalem nabiera tempa. Gdy Warren wykorzystuje nieuwagę Spidercide'a, obaj spadają przez roztopioną ścianę, kierując się ku chodnikowi. W ostatniej chwili Ben chwyta ich siecią, jednak Spidercide przecina swoją i próbuje pociągnąć ze sobą Szakala. Niestety nie udaje mu się ten plan i uderza o chodnik. Szakal wyciąga broń i celując do Bena wyjaśnia mu, iż gdy pobrał od niego komórki do stworzenia jego klonów przed laty, wykorzystał okazję i pozostawił w jego umyśle myśl, która miała upewniać go w przekonaniu, że jest klonem. Nagle pojawia się Spider-Man, który pozbawia Szakala broni i rozpoczyna walkę. Tymczasem Scarlet Spider rusza na dach Daily Bugle, by rozbroić bombę, ma na to dziesięć minut. Gdy zaczyna zabierać się do pracy, na dach przenosi się walka Petera z Warrenem. Połączone siły Petera i Bena doprowadzają do oplecenia przeciwnika siecią. Szakal pyta ich, czy chcą wiedzieć, dlaczego pozwolił, by High Evolutionary sądził, że Peter i Gwen są tylko genetycznymi konstrukcjami, a nie klonami. Jednak Peter i Ben ignorują go i starają się oddzielić wirusa od bomby. Nagle dostrzegają, że mini-szakale chcą uwolnić swojego pana. Benowi udaje się ich powstrzymać. Po wspólnej pracy Peter i Ben oddzielają wirusa od bomby.

Nagle pajęcze instynkty Bena i Petera zaczynają szaleć. Okazuje się, że Gwen celuje do Warrena, który właśnie się uwolnił, z jego własnego pistoletu. Na dachu pojawia się Mary Jane, która jest zaskoczona sytuacją, którą obserwuje. Szakal wykorzystuje zaistniałą sytuację i chcąc przejąć swoją broń od Gwen delikatnie ją odpycha. Niestety kobieta potyka się i tylko dzięki długiej antenie telewizyjnej nie spada na ziemię. Szakal odpycha próbującego interweniować Petera i wchodzi na antenę. Niestety ich wspólny ciężar powoduje zerwanie się anteny. Mary Jane rzuca Benowi nowy magazynek sieci, dzięki czemu udaje mu się uratować dziewczynę. Mimo prób nie udaje mu się pochwycić Szakala, który spadając wypowiada zdanie: "gdy kończy się sen, rozpoczyna się koszmar!"

Niespodziewanie ponownie aktywuje się bomba. Ben bez wahania chwyta ją i rusza w kierunku rzeki. W ostatniej chwili wyrzuca ją, po czym dochodzi do potężnej eksplozji. Po chwili Ben wraca do Petera, Mary Jane i klona Gwen. Peter przekazuje zbiorniczek z wirusem Carriona w ręce policji, która informuje go, iż znaleźli ciało martwego Szakala i resztki jakiegoś osobnika, którego umieścili w specjalnej komorze. Parker wyjaśnia, że jest to Spidercide. Tymczasem klon Gwen Stacy wykorzystał zamieszanie, by zniknąć.

Peter i Mary Jane rozmawiają szczerze o wydarzeniach ostatnich dni w swojej sypialni. Po krótkich przeprosinach z obu stron zaczynają się całować. Peter stwierdza nagle, że musi udać się do Bena i wyjaśnić wszystkie kwestie raz na zawsze. Na miejscu przekonuje się, iż to nie jest taka prosta sprawa. Peter i Ben decydują, iż muszą jeszcze odbyć wiele rozmów, by zdecydować, który z nich powinien być Spider-Manem.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.