Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Maximum Clonage Alpha » Spider-Man: Maximum Clonage Alpha

Spider-Man: Maximum Clonage Alpha

Spider-Man: Maximum Clonage Alpha

"Maximum Clonage" – Part 1: "…And The Jackal Cries, 'DEATH!'"

Postacie
Streszczenie

W miasteczku Springville, liczącym dwa tysiące sześćset jeden mieszkańców, w parku siedzi Peter Parker z kapsuły. Po chwili otwiera pokrywę zbiornika, w którym znajduje się ulepszony wirus Carriona. Nagle wszyscy mieszkańcy zaczynają umierać. Wygląda na to, że jedynymi żyjącymi osobami są Peter Parker z kapsuły oraz przybyły właśnie Szakal, który podziwia dzieło swojego "syna". Spacerując ulicami miasteczka pośród zwłok jego mieszkańców nie dostrzegają, że w jednej z bocznych uliczek, które mijają, pewien mężczyzna odzyskuje przytomność.

Tymczasem w Nowym Jorku Peter Parker rozmyśla nad wydarzeniami, których doświadczył od momentu "powrotu" rodziców, aż po szokujące dla niego odkrycie, iż jest klonem. W głębi serca zaczyna akceptować prawdę. W międzyczasie Scarlet Spider przeszukuje miasto, by odnaleźć Petera. Nie wie jeszcze, co mu powie, jednak musi z nim porozmawiać. Mary Jane studiuje materiały dotyczące klonowania. Są jednak one dla niej zbyt trudne. Zastanawia się nad komplikacjami dla dziecka, które mogą wynikać z faktu, iż ojcem był klon. Nagle słyszy ruch z gabinetu jej męża. Ku jej zaskoczeniu spotyka tam Bena. Kobieta jest bardzo zdenerwowana. Krzyczy do niego, iż nie może odzyskać swojego życia, gdyż ono należy teraz do jej męża. Ben odpowiada, że wcale go nie chce. W tej chwili pragnie jedynie pomóc Peterowi, jeśli ten przyjmie jego pomoc. Później zajmie się Szakalem.

Gdy Szakal z Peterem z kapsuły wracają do swojej bazy, słyszą z podsłuchiwanych komunikatów wojskowych, że służby ratownicze odnalazły właśnie jedynego ocalałego śmiertelnego żniwa w miasteczku Springville. Warren nakazuje klonowi zawrócić, gdyż najwyraźniej kogoś przegapili.

Siedziba firmy Genetech. New Warriors zostają poproszeni o wyruszenie z misją do Springville, gdyż jedyny ocalały zaczyna manifestować pewne zdolności. Może to mieć związek z kradzieżą izotopu z tej firmy.

Mary Jane przeglądając swoją pocztę odnajduje pocztówkę, która jest zaadresowana do Bena i pochodzi ze Springville. Ben domyśla się, iż nadawcą może być tylko Szakal, zważywszy na treść wiadomości i tragedię, jaka miała miejsce w tym miasteczku. Tymczasem Kaine ma kolejną wizję przedstawiającą śmierć Mary Jane. Niespodziewanie uwalnia się z kajdan, w których był transportowany do więzienia i ucieka.

Tymczasem w Springville jedyny ocalały z pogromu całego miasta ucieka naukowcom, którzy go badali. Całą sytuację obserwował Spidercide, którego przysłał Szakal, by ten sprowadził do niego tego osobnika. Nagle pojawiają się New Warriors, którzy otrzymują informacje o ucieczce pacjenta. Scarlet Spider dociera w okolice miasteczka. Widzi uciekającego osobnika, który potrafi zmieniać swoją skórę, by chronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w lesie. Nagle Ben zostaje zaatakowany przez New Warriors, którzy podejrzewają, że to on ukradł izotop z Genetechu.

Tymczasem Mary Jane decyduje się wybrać na spacer, by przewietrzyć umysł. Sytuację wykorzystuje Peter, który zakrada się do mieszkania i zabiera kostium Spider-Mana. Decyduje się odejść na zawsze, jednak najpierw odwiedzi Empire State Building, gdzie odbył ostatnią rozmowę z May. Radio nadaje informacje o miejscu pobytu Spider-Mana, którą słyszą Punisher oraz Szakal.

Ben unika walki z New Warriors. W międzyczasie Spidercide odnajduje uciekającego osobnika, którego krzyki sprowadzają Bena i New Warriors do miejsca, w którym przebywa. Spidercide rzuca ocalałym daleko przed siebie. Niespodziewanie z jego ciała zaczynają wyrastać skrzydła, które zatrzymują go w powietrzu. Gdy szykuje się do ataku, zostaje powalony jednoczesnym atakiem wszystkich New Warriors. Po chwili Spidercide zostaje zaatakowany przez Bena i New Warriors. W trakcie walki z Benem Spidercide przedstawia mu się i mówi, iż Szakal udaje się do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, po czym zmienia swoje ciało w ciecz i wskakuje do pobliskiej rzeki. Po krótkiej wymianie zdań między naukowcami, ocalały z rzezi zostaje umieszczony w komorze i ma zostać dostarczony helikopterem do siedziby Projektu Pegasus. Jednak pilot został zastąpiony przez Spidercide'a, który przyjął jego kształt.

Na szczycie Empire State Building rozmyślania Petera przerywa Szakal. Dochodzi do walki, w trakcie której Warren stwierdza, iż oryginalnego Petera Parkera nie był w stanie pokonać. Jednak takiego klona jak Peter może pokonać zawsze i wszędzie. Gdy Szakal przygotowuje się do zabicia Petera, niespodziewanie składa mu propozycję. Daje mu możliwość pracy razem z nim nad udoskonaleniem świata poprzez proces klonowania. Peter zgadza się, ściskając wyciągniętą dłoń Warrena.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.